Je to reuma?

klara023
9. sep 2014

Pred rokom som mala z nicoho nic silne bolesti na nohe.noha mi opuchla a strasne bolela.isla som za obvodnou Dr. Ta mi z krvy zistila ze som prekonala boreliozu co ja som ani nevedela.behacky po reumatologii a vysetrovania vsetko bolo casom ok. Teraz ma strasne uz asi 2tyzdne boli dlan
Prv som si myslela ze mam ruku presilenu ked robim aj tahsie prace.ruka ma boli strasne a neudrzim v nej ani pohar.MATE SKUSENOSTI?O tyzden idem na reumatologiu no mam strach.

katarinamarkova
9. sep 2014

@klara023 http://www.borelioza.cz/
http://www.borelioza.sk/
ak ti lekarka zistila ze si prekonala a neliecila boreliozu treba liecit v prvom rade tu, reumaticke bolesti su len jednym z mnohych priznakov neliecenej boreliozy.....lekari na slovensku bohuzial tuto chorobu moc nepoznaju....
ak mas boreliozu je to celozivotny boj s tym udrzat si svoju imunitu v stave OK, aby sa nepridruzili este aj ine komplikacie.
prajem vela zdravia.
neviem ci ti to doktorka hodi do papierov ked ta posle na reumatologiu, reumatologike povedz ze mas neliecenu boreliozu, mozno zvoli spolu s tvojou doktorkou spravny postup liecby, ktory ti viac pomoze ako uskodi.
pretoze treba dostat pod kontrolu hlavne boreliozu, ta je priconou, reuma je len nasledkom a bolesti vysledkom.

lady511
9. sep 2014

@klara023 može to byt artritída..ja nou trpím 9 rokov.. zmenila mi život..iež sa najprv myslelo že je to borelioza,,teda z kliešta..ale ja som príznaky mala trošku rozdielne...ale ako píšeš neudržala som ani pohár v ruke,,klby uplne ochromene,,stále s touto chorobou bojujem a aj celí život budem.. ☹

klara023
autor
9. sep 2014

@katarinamarkova dakujem budem citat stranky..dr.vravela ze som boreliozu prekonala..noha bola napuchnuta bolela.dve mes.som brala antb.a bolest ustupila.teraz po roku opat bolesti ale vruke.

klara023
autor
9. sep 2014

@lady511 to fakt??cely zivot ako budes mat oslabenu ruku?preboha..ja malu nemozem ani na ruky zobrat a nehovoriac riad umyvat..preboha..mam ist prv za obvodnou ci hned na reumatolog?co myslis?

niki101988
9. sep 2014

@klara023 Ahoj, boreliózu má aj moja matka cca rok sa lieči a moja svokra už 6 rokov. Berú sa ATB dosť nechutné a silné. Tvoja obvodná lekárka by Ti ich mala vypísať na odporúčanie a berú sa v presne stanovených dávkach, neviem presne ako to brala mama ale myslím že týžden sa berú týždeň pauza a takto to šlo 3 razy, potom doba bez ATB, potom infekčné a tam odbery, kde INFEKTOLÓG zhodnotí stav ochorenia, podotýkam INFEKTOLÓG nie praktik. Praktik by Ťa mal adekvátne odoslať a reumatológia nie je v tomto prípade nič adekvátne, lebo pokiaľ máš stále títer protilátok na boreliu tak reumatológ nemá čo riešiť nakoľko Tebou popísané stavy zodpovedajú borelióze, ktorú Tvoja Dr. neliečila len sa Ťa múdro zbavila
Ak máš slabú ruky, môžeš mať aj trombózu ako som mala aj ja a tiež som si myslela, že ju len preťažujem a nakoniec sa z toho vyvinula jedna z porúch zrážania krvi a to dosť vzácna
Takže moja rada pýtať sa na infekčné a tak riešiť v prvom rade boreliózu, preliečiť ju a potom sa hnať na reuatológiu. Reumatológov je na SK a v ČR všeobecne málo takže aj tak vačšinou najskorší termín dávajú až o 2-3 mesiace a u mojej bývalej reumatologičky som sa stretla s liečbou, že IBALGIN 😀

monkabr
10. sep 2014

@lady511
@klara023
@niki101988
Ahojte zienky, pozrite si moje prispevky v tejto teme
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/poradte-pripravok-na-klby-2/
Je to o latke AC11, u nas malo znamej, ale vo svete uz nejaku dobu znie velke uspechy aj pri tychto ochoreniach. Je to jedina latka na svete, ktora opravuje poskodene DNA.
Mame snou v rodine uz dost skusenosti a napriklad na artritidu zabera fantasticky, popozerajte, mohlo by vam to pomoct.

niki101988
10. sep 2014

@monkabr Možno zaberá na kĺby a možnoje to len ďalšia vec na vytiahnutie peňazí z vrecka. Ja som skúsila kadečo kým som skončila na liekoch aké beriem teraz.
Tvrdiť však, že to opravuje DNA 😀 je dosť odvážne tvrdenie, lebo ak by to tak naozaj bolo tak by to brali všetci ľudia s poruchou DNA a rodili by sa len zdravé deti.
Nikde som nevyštudovala, že by daná vec liečila boreliózu takže by som neradila utiekať sa k SUPER veciam ale poradila by som liečiť boreliu, viem ako dopadla moja svokra keď jej boreliu zle liečili

klara023
autor
10. sep 2014

@niki101988 Ahoj dakujem aj za tvoje odpisanie.. 🙂 ako som pisala vysie.. zistili mi tu boreliuozu, tak tiez som brala dost silne antb.. cca 2mesiace. tiez som tyzden brala, potom pauza a zase.. noha ma nebolela a liecba sa tym padom ukoncila..lenze teraz po roku ma opat boli ruka.. mam ju fakt slabu, strasne ma boli, miestamy az pali.. je to pri pomysleni strasne nakolko som na materskej a moja praca je kadernicka.. och... to ze reumatologov je malo a objedna ma naneskor ako pises po 2mesiacoch co je pre mne dost dlha doba.. na infekcom som nebola ani raz a dokonca ani s nohou co ma bolela.. takze myslis ze mam ist prv za obvdnou pytat sa na infekcne? a az potom na reumatologiu?dakujem velmi.

simca06022011
10. sep 2014

@klara023 moze to byt kadeco, vooobec to nemusi suvisiet s povodnou bolestou a opuchom nohy! Kludne moze ist o presilenu ruku, zapal (nie prave reumu), moze ist napr. "karpalny tunel", z neho dokaze presne takto boliet ruka.... chce to poriadne vysetrit... Ja som tiez vo vysledkoch mala borelku prekonanu, vysledky uz viac menej nizke ked mi vysetrovali bolesti klbov/chrbta atd a nakoniec prisli na uuuuplne ine veci, ktore s boreliozou vobec nesuviseli. Ak je ale aktivna, vyliecit ju treba. Ale netreba zabudat aj na ine mozne ochorenia a potom bude zbytocne sa pchat mesiace/roky ATB.

klara023
autor
10. sep 2014

@simca06022011 a myslis ze by presilenie bolelo skoro 3tyzdne?bodaj by hej.ale ked som vcera fakt nemohla chytit pohar tak som sa zlakla.. na dalsi tyzden skusim prv za obvodnou a uvidim co a ako.. viem ze nieje dobre pchat do seba atb... no uvidime

niki101988
10. sep 2014

@klara023 Pýtala by som sa na Tvojom mieste najprv na infekčné a chcela by som ďalšie vyšetrenie protilátok na boreliu, moja mama chodí na kontrolu každé 3 mesiace, svokra raz za 6 mesiacov.
Pri Tvojej práci to môže byť aj karpálny tunel tam neurológ a pod. Reumatológiu by som brala len ako finálne vyšetrenie, áno čaká sa tam na objednanie dlho aspoň tu v ČR a ešte zo SK si pamatám že to bolo rovnaké

simca06022011
10. sep 2014

@klara023 ano myslim, ked sa napr. zapalili slachy, klby.... moja mama s tym bojuje roky, ako nahle ma viac manualnej prace zacne ju to boliet a ked nic, tak dostane ortezy na ruky az kym to neprejde. Karpalny tunel ta moze boliet navzdy... je podstatne ako to boli, ci je pritomny opuch, ocervenenie... na reumatologiu by som isla ak by mi opuchali doslova klby, tazko by sa mi s nimi hybalo, reumatologicke bolesti sa daju "rozhybat". Ak to boli rovnako pocas celeho dna tak je po rtg namieste neurolog. Na reumatologiu sa caka cca pol roka tu v BB, vela miest ich ani nema, praktik by ta mal poslat okrem toho ze sa doriesi ta borelioza, na chirurgiu, alebo rovno na rtg (ale to prakticky lekar aj tak nevie vyhodnotit). Ja osobne si myslim, ze ak to JE z boreliozy boli po takej dobe castejsie prejavy a s vacsim rozsahom... ale najlepsie by bolo poradit sa so svojou lekarkou 🙂)))

Aj si na tu ruku daco davas ?

monkabr
10. sep 2014

@niki101988 je to jedina latka na svete, opravujuca poskodene DNA, co je mnohonasobne vedecky dokazane. Tu je kooopec lekarskych studii z celeho sveta
http://www.optigenex.com/ac11.htm
a hned vedla mas 10 patentov tejto latky, aj co sa tyka opravy DNA.
S tou boleriozou nemam skusenosti, to som len vycitala z clanku jedneho USA lekara, ktory spominam v tej starsej teme, kde pise (z prekladaca) :
,, Keď som prvýkrát počul o AC-11, bol som trochu skeptický. Verím, že ten, kto mi prvýkrát povedal o AC-11, ale chcel som vidieť na vlastné oči, ako dobre to funguje. Za tri mesiace sa znížila bolesť u jedného pacienta s 30-ročnou históriu lymskej boreliózy. Ona tiež mala fibromyalgia, chronická únava a astma. Jej bolesť, zvyčajne 8-9 z 10 (najzávažnejšie), bola znížená na občasné pichanie.

Ďalší pacient s fibromyalgiou, ťažkou artritídu v kolenách a bolesť zo zranenia chrbta, zaznamenali výrazné zníženie zápalu a celkovej zmenšovanie bolesti.

Bol som ohromený! Ale neprekvapilo Dr Tim Hall, lekár v Colorado Springs, Colorado, ktorý používa tradičné lieky vo svojej chronickej bolesti praxi. On bol pomocou AC-11 rokov a zistí, že je to nielen znižuje bolesť, zvyšuje energiu a výdrž. Jeho pacienti s fibromyalgia, chronická únava, depresia a milovať.
Ale to nie je len vziať naše slová pre to. Vedecké štúdie ukazujú, že AC-11 opravy poškodenia DNA pred žiarením v laboratórnych zvierat. To výrazne znižuje známky poškodenia DNA u pacientov, ktorí ju používajú len za štyri-šesttýden, v porovnaní s kontrolami.
Zdravá DNA je plán pre zdravý život. Oprava poškodenej DNA vám pomôže udržať alebo znovu získať zdravie. AC-11 zvyšuje imunitu, znižuje zápal, zlepšuje kolagénu v koži a pomáha vám spať"

Osobne skusenosti mame v rodine pri artritide, na co zabralo vyborne a pri sestrinom ochoreni, nejaky syndrom (zabudla som nazov), ma oslabene klby a svaly na rukach, nemohla nic robit, lebo mala bolesti. Bere to uz roky pravidelne a uz bez toho ani nemoze fungovat. Okrem toho ma AC11 aj vela dalsich zdravotnych benefitov.

niki101988
10. sep 2014

@monkabr Zaujímavé asi to vyrieši aj moju mutáciu zrážania krvi a dočkám sa potomstva
Môžem sa ešte opýtať ako sa volá syndróm Tvojej sestry, lebo si ho spomínala už aj v iných diskusiách a stále nevieš ako sa volá.

niki101988
10. sep 2014

@monkabr Inak sa tá rastlina o ktorej píšeš u nás volá aj Vilacora a pôsobí ako doplnok liečby pri mnohých ochoreniach nápravu DNA ako píšeš však nerobí. Neviem k čomu Ti DNA prirovnať ale asi ako keď kúpiš nabúrané auto, dáš ho opraviť vyzerá pekne ale stále bude to auto brané ako búrané a tak je to aj s DNA, tam nevezmeš super pero a neprepíšeš informácie. Ak by to tak bolo tak choroby, ktoré sa nosia na istých alelách nášho DNA by sa vymazali ale to tak proste nefunguje

monkabr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
graziela
10. sep 2014

@monkabr - Ako tak citam tvoje prispevky vo fore, tak z teba musi mat firma, ktorej vyrobky tu tak veselo a verejne a v takmer kazdej teme o zdravi propagujes, velku radost ... vsetky vraj uzivas pravidelne ( podla tvojich prispevkov mi to pripada, ze si ich uz pojedla na tony a vypila hektolitre ;))
Velmi rafinovane Vas to ucia;) Najskor sa tvarite, ze aha, taketo nieco som niekde videla, citala, pockajte, spomeniem si na ten nazov...aha, uz to mam, sup ho tam link...jeden, druhy, treti....;)

bocianka123
10. sep 2014

@klara023 ahoj, tak ja reumu mám... a dosť vysoké štádium, a už viac ako polovicu môjho doterarjšieho života, tak viem, o čom teraz píšem. ťažko povedať, či tvoje problémy súvisia s reumou alebo nie, to ti povie až lekár po odbornom vyšetrení. a moja reuma sa taktiež spustila po borelioze, lenže liečenej... tak pobehaj všetkých odborníkov a potom uvidíš, hlavne držím palc,e nech sa ruka umúdry a dlaň nebolí .. mmch tieto pocity poznám - u mňa to trvá deň - dva, ruka úplne stuhne, bolí , akoby boal zo železa... po dvoch dňoch a megadávkach tabletiek proti bolesi a na hybnosť sa ruka umúdri a povolí ...a reumatologa sa neboj, vyšetrenie nebolí.

graziela
10. sep 2014

Mna este napadlo, ak sa nakoniec predsa len nepotvrdi reuma/artritida, co ti samozrejme
@klara023 velmi zelam, ze problem s nehybnostou v ruke moze suvisiet aj s blokom v krcnej chrbtici...casto su bolesti a symptomy prenasane do hornych koncatin. Je to tym, ze stuhnute svalstvo v krcnej chrbtici pritlaca koren nervu, ktr. vyzivuje horne koncatiny a tym nedochadza k ich spravnemu prekrveniu a celkovo spravnym nervovym vzruchom. Mozem sa samozrejme mylit, no mozno by to stalo za to, aby si navstvilia dobre masera, fyzioterapeuta, ktr. by ti mohol aplikovat tu spravnu masaznu techniku vzhladom k tvojim problemom.
Ja osobne mam artrozu bedr. klbov, co je chronicke ochorenie klbov, bolo podozrenie aj na zapal.ochorenie, cize reumu, to sa vsak nastastie nepotvrdilo.Mne ale velmi pomohla uprava stravy, celkova detoxikacia, menej mäsa, vylucila som mlieko, muku, cukor...Je toho viac, no da sa to upravit...boli zial dni a aj noci, kde som kvoli bolestiam nemohla ani spat...Dufam, ze to je uz nenavratne prec..
Drzim ti moc moc palceky 🙂

monkabr
10. sep 2014

@graziela Neprehanaj prosim ta ako ceresne s mliekom. Ja osobne som pravidelne od nich uzivala iba jeden jediny napoj (pink), neviem, kde si citala o niecom inom. Nikde. Tak tu nespominaj laskavo hektolitre a tony. Ani ten uz neuzivam, pretoze nemozem. A zdaleka sa nevyjadrujem v kazdej teme o zdravi, ani zdaleka. Pisem tu aj k hocijakym inym temam, kde nehovorim o ziadnych vyrobkoch. Odporucam aj produkty inych firiem, odporucam rozne bylinky, v kt. sa dost vyznam... Ano, od tejto firmy vyrobky najviac, pretoze viem, co dokaze AC11 a ze ho malokto pozna. Poznam tu latku roky zo zahranicia, este na Slovensku o tom ani nechyrovalo. A viem, ze su to dobre vyrobky, tak preco ich neodporucit? Budem dobre produkty odporucat aj nadalej v temach, kde viem, ze mozu pomoct a nikto ma nemusi nic ucit. Kopec ludi tu reklamuje nejake vyrobky a nic ine tu nerobi. A ani sa tym netaja, tak neviem, preco sa navazas do mna

graziela
10. sep 2014

@monkabr -Nikto sa do nikoho nenavaza, pravidla vo forach platia pre kazdeho rovnako... Z tvojich utocnych reakcii (nielen v tejto teme) mi je jasne, skadial vietor fuka... Hlavne ma pobavilo tvoje tvrdenie..."nikto ma nemusi nic ucit "... vsak kazdy mame tu "svoju" pravdu, vsak ano?

lady511
10. sep 2014

@klara023 určite to riešit čo najskor...dufam že sa ti to nepotvrdí lebo je to velmi ale velmi tažké ako psychicky aj fyzicky,,,ja to mam velmi dlho a stále somsa s tým nevyrovnala,, ☹

monkabr
10. sep 2014

@graziela Utocne reakcie si predstavujem trosku inak, ale ked ale uznam za vhodne, tak nereagujem milo, nie som zpravidla vzdy falosne mila. Ked niekto napr. velmi zvelicuje, pise polopravdy a svoje domnieky ako zarucenu vec ...
Svoja pravda neexistuje, toto slovne spojenie pouzivaju teenageri. Pravdu viem len ja, ty si mozes len domyslat.
XY ludi tu nieco reklamuje, ale ja medzi nich nepatrim, nic nepredavam. Ale aj keby, ked je rada dobra a produkt tiez, nech reklamuju, ked to moze pomoct. Mimochodom, aj s problemami ako si mala ty by AC11 urcite pomohlo, ma silne protizapalove ucinky. Pekny vecer prajem

graziela
10. sep 2014

@monkabr -ach jaj, presne o tom hovorim, vola sa to EGO...
A reklamuju, to ano, no za reklamu sa tu plati ;)
Dakujem za ponuku, AC11 si neprosim, pekny vecer aj tebe 🙂

klara023
autor
10. sep 2014

@niki101988 dakujem velmi pekne za radu.urcite napisem ako som doppadla.

klara023
autor
10. sep 2014

@simca06022011 dakujem si zlata.tiez urcite ti napisem ako som dopadla..davam si len na noc kedze cez den nemoze mat obviazanu ruku..mam masticku ibalgin aj veral gel..co mi ostalo este ked som davala na nohu..

klara023
autor
10. sep 2014

@graziela 🙂🙂🙂 neries to nech tu pise kto chce hociake vitaminove doplnky ja si ich urcite nekupim pokial mi to DR. Neodporuci..neverim takym veciam ani tym pod komentarom ludi ako hovoria ze je too super a neviem co..🙂🙂

klara023
autor
10. sep 2014

@bocianka123 boze ako keby som fakt mala reumu to ako nebudem moct ani pracovat???? Som kadernicka...a ked mi stuhne ruka nepohnem nou... no pane boze.

klara023
autor
10. sep 2014

@graziela noo tak este dopisem... este davno som mala neznesiteľne bolesti hlavy,nakoniec to bolo z krčnej chrbtice.tlacil mi na sval..par masáži a bolest ustupila..chrbtica ma boli stale..momentalne som na materskej..a pred maters.som robila.a to som 8hod.stala na nohach.tak ja som uz bola zvyknuta na to ze ma stale boli chrbtica.ked ma potom z toho bolela hlava vedela som ze to nieje dobre.ale nevedela som ze by to malo dopad aj na ruku??dakujem za info.

klara023
autor
10. sep 2014

@monkabr dakujem ze si napisala.. uvidim co mi povie Dr. A potom ako to budeme liecit.