Je to trojklanný nerv?

ala76
1. jún 2018

Ahojte.....
Prosim vas je tu niekto kto mal potvrdenu diagnozu trojklanny nerv stym ze priznaky boli len bolest zubov a usi.Bolo potvrdenen ze je to trojklanny nerv?
Moj problem nastal znova.Prv bolo v zime stymi istymi priznakmi zuby a usi.(tvar nie).Podla neurologicky to bola vec zubara mam jest b-komplex a ibalgin .Zubar tvrdil ze je vsetko v poriadku
.tak som nechala tomu cas.nejak to samo preslo.
AVSAK mi to zacalo znova take iste signali.usi v poriadku zuby po rentgnene zubov (opg)v poriadku.
tak uz mi len ostava zas neurologia ......a so zvedava scim namna vinde lebo zuby su v poriadku.
AJ VAS SI TAKTO PODAVALI V NASOM SLOVENSKOM ZDRAVOTNICTVE?NEUVERITELNE......a popri tomu staci poslat na ct napr.
dakujem za vase skusenosti a info ala

ellinkaaa
1. jún 2018

Áno je to trojklanny nerv. Mala som to aj ja, tiež som si pri tomto užila , oko ucho strašná bolesť...no a od vtedy je už pár rokov čo som to mala a vždy keď ma ofukne vietor zima alebo som nachladnuta tak sami to vráti . Zubárka mi to vysvetlila tak že veľmi dlho trvá kým sa ten nerv ukľudní a je veľmi citlivý takže sa to môže vracať

jessica83
1. jún 2018

u mna to bol.zub. vymenila som zubarku. urobili jeden panoramak a zistili masivny zapal. okrem toho dalsie kazy. odporucam rtg inde a najlepsie skusit aj zubnu pohotivost, kde to pozru, alebo zubar znamy

jessica83
1. jún 2018

a ta prva zubarka slepana tvrdila, ze zuby nieee

jessica83
1. jún 2018

uz vidim tvoj blog. dala tu v januari atb na zuby? ktore, kolko mg a kolko si ich uzivala? vycistila ti makke tkaniva po tahani? nemas vedla este nejaky iny mrtvy, al. citlivy zub? ak sa to taha od januara a bol by to trojklannak, tak uz mas polku ochrnutej tvare.... pozerali ta na orl ci nemas cysty v dutinach hadickou do nosa? ja myslim, ze mas v makkych tkanivach zapal. aj tym som si presla. rtg to neukazalo. zabrali az 3 balenia atb, pri crp cca 100.. ake mas crp?

ala76
autor
1. jún 2018

@jessica83 mne sa to potom ukludnilo .az teraz znovu zacalo.a pred tyzdnom som mala branu krv na boreliozu crp,sedimentacia a reuma a vsetko super vysledky.od zubov som bola na rentgene celeho chrupu.je ok.v zime isli 3 zuby von ,jeden stoho bol mrtvy.

ala76
autor
1. jún 2018

@jessica83 zuby mam uz na poriadku aj zmeneho zubara.rtg celeho Chrupu je vporiadku.po prestudovani somusudila ze je to trojklanny nerv lebo hlavne vtedy bolia zuby ,nemusi aj tvar co v mojom pripade chvalabohu.

ala76
autor
1. jún 2018

@ellinkaa u mna je na prt ze nikto nic nepovie.zubar ten novy co som zmenila mi nevedel dalej povedat ze co dalej len trhat.ani na rtg neposlal.(az teraz ma poslal zastupujuci zubar a zhodou okolnosti je to ten od ktoreho som odysla.).kazdopadne mam dokaz pre naeurologicku ze zuby su v poriadku.tak ma uz neodbyje dufam.

lilyianka
1. jún 2018

@ala76 podľa mňa to trojklanny nerv nebude...dovolím si laicky podotknúť, že pri ňom by ťa neboleli len uši a zuby...skor to bude niečo iné.. ..pri trojklannom nerve by si trpela neznesitelnou bolesťou a ako bolo spomenuté vyššie už by si si necítila polku tváre..
Mňa bolelo cela polovica tváre, dokonca mi trpol jazyk a hrdlo a jednalo sa o stuhnutu krcnu chrbticu

lilyianka
1. jún 2018

@ala76 inak alebo to môžeš mať podráždený trojklanny nerv z toho trhania zubov

zuzanka.zuzu
1. jún 2018

toto nie je trojklanný nerv, ja som pri jeho zápale nevedela ani ako sa volám, taká je to bolesť ☹ ale vieš čo to môže byť? ja som akurát mala plánovanú cestu do izraela (drahšie zdravotníctvo je hádam už len v USA takže "skvelú" krajinu na bolesť som si vybrala) a mala som podobné bolesti ako ty... nechala som si vytiahnuť jednu plombu (NIČ zubu nebolo, ani plobme, bola pekne urobená) aby sa pod zubami uvoľnil tlak - na rtg nič nevideli, takže mi napadlo, že to je proste nejaký nerv, predtým som bola prechlanutá, mohlo sa to podráždiť, proste som uvoľnila tlak a asi o týždeň už bolo dobre... neviem či práve týmto alebo to proste len prešlo, ale hlavne že som v izraeli nezbankrotovala 😀

jessica83
1. jún 2018

ved poloz si otazku preco ti trhali 3 zuby. ja mam detto prisudzujem to alergii na mlieko a tetanii- nizkej hladine horcika co sposobuje odvapnenie. nech ti kuknu plomby ako pise zuzu. este ostavaju usi a orl! mozes mat tu cystu. robi sa na pomedzi zubov a dutiny nosnej. uvidi orl

jessica83
1. jún 2018

alebooo, psychika

dorottka
1. jún 2018

Moze to byt trojklanny nerv, prejavuje sa to rozne, nie je to symptomaticky jednoznacne, niekomu sa prejavuje slahavou bolestou, niekomu 'len' trpnutim ci miernym palenim tvare, niekomu stratou citu, niekomu cez usi a zuby. A nie, nemala by si ochrnutu polku tvare, baby tu miesaju neuralgiu, s prechodnym zapalom a atypickou tvarovou bolestou - vsetko sa ale tyka trojklanneho nervu. U teba moze ist o vela inych veci - napr. Celustno sankovy klb, nezatinas zuby? Bolest zubov a usi su totiz typicke prejavy. Bohuzial, musis si prejst cele kolecko doktorov a pripravit sa na to, ze niektori si budu protirecit. Nastuduj si o tom co najviac, inak sa v tom stratis. Vazne to moze byt hocico. Zubne CT si inak aj tak hradis sama, cize sa objednaj a za den dva to budes mat, tam sa ukaze ci je to od zubov, alebo nie.

ala76
autor
2. jún 2018

@ellinkaaa A čo ti na to dali?ráno keď vstane mám zlepené oči.ako sa ti liečilo?ja beriem len bkomplec a Ibalgin.

eliska13
2. jún 2018

@ala76 máš niekde zápal v dutinách aj preto máš zlepené oči.Treba ísť na RTG

ala76
autor
2. jún 2018

@dorottka zubne CT?ja som bola na opg rentgen celého chrupu co ide na cd .pravdu máš ,zatinam zuby a tiež si myslím že to môže byť rôzne nemusi byť chytena tvár.mam
Usi zuby a oči ráno zahnisane,najviac zuby.myim že má v pred týždňom ofuklo bola som na bike a v nedeľu začali usi,u
Pondelok už aj zuby....... Dakujem

dorottka
2. jún 2018

@ala76 cize skus takto: ibalgin niekolkokrat denne podla letaku, kup si Bkomplex od Zentivy alebo tu Milgammu, chran si tvar pred prievanom a studenym vzduchom, ked je vonku chladok, radsej si daj vatu do usi. Toto plus daku infralampu ti odporuci aj obvodna, moze to byt proste bezny prievan (cize prechodny zapal trojklannaku). Babske recepty su: pit caj z lubovnika a natierat si tvar lubovnikovym olejom. Neboj, prejde to, len fakt nezanedbaj liecbu, teraz je to kriticke. Ak je to trojklannak, do dvoch tyzdnov by mala byt daka ulava, niekomu to prejde aj za par dni, niekomu to trva aj par mesiacov (mala som to iste, robila som vsetko z hore uvedenych rad a preslo to do mesiaca).

reni666
2. jún 2018

Aj ja som mala také bolesti najprv povedala že reuma dala mi lieky ktoré nezabrali potom že zápal trojklanneho nervu a tiež silne lieky a nakoniec vysvitlo že som mala krivý koreň zubu múdrosti ktorí mi tlačil na tie nervy a vytiahol mi ho a od vtedy je dobre len ked je prievan tak ma to pichá

lubomir_j
2. jún 2018

Ahoj aj ja som mala taketo bolesti, vystrelovali do stredousia, zubov ale aj pod okom. V mojom pripade to bol zapal dutiny po nie dobre preliecenej angine (zle zvolene ATB)...

lubomir_j
2. jún 2018

ATB malo byt😉

ellinkaaa
3. jún 2018

@ala76 nedali mi nič. Iba odporučili bežné lieky proti bolesti....takže tak naše ,, africké,, zdravotníctvo.

dorottka
3. jún 2018

@ellinkaaa tak to je vsade, staci precitat par zahranicnych diskusii, mne to rovnako liecili vo Finsku - tam ale aj bezne poondene analgetikum stoji omnoho viac - okolo 50e za skatulku naproxenu. Na to (ak je to z prechladnutia nervu) ozaj staci ibalgin, suche teplo a chranit hlavu/usi, mozno dake Bcko, ziaden iny protokol liecby neexistuje. Ked je to uz neuralgia, vtedy sa ide k neurologovi, s 'prievanom' nie, prejde to casom samo, ak je pacient disciplinovany.

ala76
autor
4. jún 2018

Zienky bola som predsa u MUDr.lebo uz v nici bolo zle.takze lieky na trojklanny nerv a +magnetická.dakujem za rady.

ala76
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ala76
autor
18. jún 2018

ahojte,som tu zas.prosim podla neurolicky beriem tegretol,brala som artrotec forte ktory bol slaby a od dnes mam brat aflamil.zuby a usi stale pretrvava ,cakam na 4 jul mr mozgu.nemam neznesitelnu bolest da sa to vydrzat kedze mam aj po operacii ramena atd🙂a ktomu neurologicku co je neochotna a ked chcem nieco navyse tak ma sprdne ze niesom objednana.ako dlho vam trval problem do vyliecenia.
pri nasom zdravotnictve treba mat velku trpezlivost len cakas cakas ...
dakujem

nikola116
6. nov 2018

Zdravím ako Ste dopadli ja mám biston od dnes bolesti zubov stále už saliem

bobricek1979
6. nov 2018

@jessica83 ono trojklanny nerv resp. Trigemia alebo ako volaju saa nemusí prejaviť v plnom rozssahu môže len časť a to práve aby boleli zuby uši no môže chytiť aj celú tvár tak mi to vysvetlila moja neurologickaa vlastne aj zo zubov môže chytiť nerv

slavka173
26. máj 2019

@jessica83 ktory zub si mala zly ?

popelka5000
15. dec 2019

@ellinkaaa
@ala76 baby prosím vás ako dlho trvalo kým sa vám to dalo do poriadku? Ja to mám už od októbra a ide má z toho slahnut...orl,zubár,dokonca stomatochirurgia v Martine na TMK kĺby ...kedy sa vám.ten trojklany uklidnil?

ala76
autor
15. dec 2019

@popelka5000 mne neurologická povedala ze min. 6m.sa musí brať Tegretol aby to o mohlo aspoň zmierniť bolesti. Ze iné lieky na to niesu.