Jumping a cvrkanie

belliadka
18. jún 2014

Ahojte. mám taký problém. Som po pôrode 7 mesiacov, cisárskom. Začala som cvičiť cca1 mesiac, konkrétnejšie Jumping. mám taký problém, že keď máme vysoké tempo, tak na rovinu si kus cvrknem. Pred pôrodom som to nemala, až teraz. Zajtra sa chystám za doktorom, ale chcem vedieť, či tu niekto má takýto problém po pôrode. ďakujem

demo
18. jún 2014

@belliadka popozeraj na internete nejake cviky na panvove dno. Ked budes tomu denne venovat aspon 10 minut, tak sa to velmi rychlo spravi. Tie cviky su velmi nenarocne.

aristka
18. jún 2014

treba cvičiť spodok brucha a panvové dno a upraví sa to a zvykni si to cvičiť je to aj prevencia inkontinencie vo vyššom veku...sú to Kegelove cviky pre ženy...

belliadka
autor
18. jún 2014

@aristka
@demo už som na to minule pozerala, že sú také cviky. budem to musieť cvičiť bo jumping ma baví, len toto mii bráni kus. Taže doktor mmi nepomôže inak ako cvikmi asi ne

akinorev30
18. jún 2014

Podľa mňa je to bežný problém žien po pôrode a nie je to žiadne tabu. Tak ako píšu baby, treba cvičiť panvové dno aj keď napríklad čakáš na autobus 😀, stojíš v obchode pri pokladni- alebo hocikedy keď ťa napadne. Nie je to náročný cvik a dá sa vykonať všade. 😀

demo
18. jún 2014

@belliadka ale k doktorovi chod, ci tam nie je iny dovod. ale pravdepodobne to bude sposobene iba tym ochabnutim svalstva panvoveho dna, co je po tehotenstve velmi caste. Pozeram tie kegelove cviky a vidim, ze ja som cvicila celkom inu zostavu. Skus sa opytat aj tam kde chodis na ten jumping. Ak tam mate nejaku cvicitelku, ona ti mozno bude vediet nieco predviest.

aristka
18. jún 2014

@belliadka ak by ti to neprestávalo ak budeš poctivo cvičiť ,malo by sa to upraviť v krátkej dobe ,ale predsa ,treba dr.keďže môže ísť o padnutie závesného aparátu ,kde cvičenie nepomôže a rieši sa to operačne ,ale to je skôr prípad pri viac tehu ,plus is krátko po pôrode ,naštuduj si cviky a plus brušáky na spodok bruška a verím ,že sa to dá v krátkej dobe do poriadku ,plus ak máš náhodou aj hemoroidy ,pekne sa ti stiahnu....takže cvič aj niekoľkokrát denne a ak sa to nedá v krátkej dobe do poriadku smer dr...držkaj sa...

belliadka
autor
18. jún 2014

@aristka ďakujem, budem sa snažiť cvičiť, a uvidím že čo bude.. ďakujem za rady

katulienkax
18. jún 2014

Ak ťa ten jumping baví tak si dávaj zatiaľ takú malú vložku kým sa ti to neupravi

vejula
18. jún 2014

@belliadka aj ja mam po pôrodoch problémy pri skakaní. Daj si intimku, ja to tak riešim, ked idem vykonávať takéto aktivity

belliadka
autor
18. jún 2014

@vejula aj ja to robím, stále si ju dám, ale proste to cíti a nemôžem dať maximálny výkon pri tom cvrkaní a rada vby som ho dala 🙂

zuzana7918
18. jún 2014

@belliadka ahoj, som sice prvorodicka, ale do otehotnenia som bola aj cvicitelkou jumpingu a tento problem mali bezne ci uz kocky po porode ako aj starsie damy....ako Ti radia kocky vysiie, je nutne posilnit panvove dno...drzim prsty...

mirkava
18. jún 2014

@belliadka ahoj ja mám po porode padajúci mocový mechur, síce "necvrkám" ale caká ma operácia a plastika. Pri porode je velký tlak na močový mechur a panvové dno. Skús tie cviky ako ti radia baby ja ich cvičím tiez takmer kazdý vecer...

niki101988
18. jún 2014
urbanovapatricia
19. jún 2014

ja mám takýto problém a lekár jumping ako šport. aktivitu neodporučil pretože môže únik moču zhoršiť.