Keď prestanem fajčiť

19. jún 2021

Ahojte, zaujíma ma, či ste na sebe spozorovali nejaké pozitívne zmeny, keď ste prestali fajčiť.
Mne fajčenie veľmi chutí ale zvažujem, že skončím. Musím sa namotivovať 🙂

egresik
19. jún 2021

Citila som ze mam ovela viac energie a zlepsila sa mi plet 🙂 celkovo som odvtedy zdravsia

autor
19. jún 2021

@egresik naozaj je to pravda a tou energiou? Čítala som to na jednom blogu

lujza123
19. jún 2021

Nesmrdis, nemáš žlté zuby, nekasles, nemas toľko vrások (dlhoročné fajčenie sa mega odrazí na pleti), viac vladzes na bicykli, behu, hore schodmi....
Nie si otrokom poloprazdnej krabičky, žiadne stresy, nervy, chute keď náhodou dojdu cigy. Nič ta neotravuje, tvoj život je slobodnejsi
Nie fajčenie ti nechuti, si iba závislá tak si to ta hlava snaží nejako zdôvodniť, nahovoriť že je všetko ok... Však iba jednu si dám, mne to chuti.. Atď.

autor
19. jún 2021

@lujza123 dúfam že nesmrdim🙂 zatiaľ nekaslem, zuby mám ok, najviac sa bojím , že veľa priberiem , keď s tým seknem

malinoismum
19. jún 2021

To nieje o fajčení ale o “nude” a “prázdnej” ruke 🙂 a ver mi že všetko je v hlave - držím palce !

pondelok01
19. jún 2021

Prepac, ale kazdy fajciar smrdi.

lujza123
19. jún 2021

Ale smrdís tomu ver, len ty to už necítiš.. Pri fajčení sa totižto zhoršuje aj čuch..
Po cigarete aj keď si dáš žuvačku tak dych ako kanál ale aj celkovo to cítiť... Z vlasov, z oblečenia...

Keď prestaneš fajčiť skus začať s behom, byciklom ci inou aerobnou činnosťou. Nepriberies a keď si pravidelný šport oblubis tak ta to podrží pred prípadným zlyhaním a znovuzacatim....

Niekto priberie lebo vždy keď príde chuť na cigaretu tak si da cukrik, žuvačku, keks... Ty si môžeš dat napríklad 10 drepov alebo šprint 100 m... Funguje to úplne rovnako

lujza123
19. jún 2021

Pozri aj tak je najťažši krok odhodlať sa a vydržať ten 1 deň. Už na druhý je to lepšie, týždeň keď vydržíš tak si za vodou a po mesiaci fakt ani nevieš ze si niekedy fajčila...

Ja som tragéd, ja som prestala už veľakrát, bohužiaľ sa mi viackrát stalo ze po roku, dvoch som znova začala... Takže na prestavanie som odbornik 😶

Ak chceš radu fajn je večer pred dňom D si spraviť taky malý ritual, rozlúčiť sa s cigaretami, nachádzať ich napríklad do ohňa, napísať fajčeniu list na rozlucku, dôvody prečo chces prestať,...

Sľúbiť si odmenu po týždni, každý deň v tom týždni si odlož 2 nasobnu sumu ako dáš za krabičku, na konci máš 40 eur a niečo si dopraj.

Na mesiac zmeň svoje návyky. Ak piješ ten mesiac sa vyhni alkoholu (alebo si daj iba ak si v spoločnosti nefajčiarov a široko ďaleko žiaden tabak). Ak si zvyknutá na rannú kavu+ cigu na balkóne daj si kávu radšej po ceste do prace. Keď fajčia kolegovia v práci cez prestávku radšej jedz maximálne pomaly aby ti neostal žiaden voľný čas... Toto sú tie chvíľky kedy je chuť na cigaretu silná, je to taky zvyk. Preto všetko trosku docasne zmen, naozaj to funguje... Proste nieje káva nieje ani chuť na cigaretu...

Za mňa jeden z najlahších spôsobov ako prečkať ten prvý deň je hladovka😃😃 fakt. Celý deň iba o vode, čaji, dzuse.... Hlad je tak silná potreba co dokonale zamestná myseľ že chuť na cigaretu ani nepride

ajka0207
19. jún 2021

Nie je možné že by si nesmrdela. Smrdíš.

ajka0207
19. jún 2021

@lujza123 ak po mesiaci ani nevieš že si niekedy fajčila, prečo si začala po roku? Ja som už prestala tretí raz, kvôli tehu ale vždy mi to chyba a hneď ako sa dá tak začnem znova

autor
19. jún 2021

@ajka0207 to je jedno, ja nie som fajčiar čo vyfajčí krabičku denne. Ja sa pýtam ako sa baby cítili keď prestali a aké zmeny videli

ajka0207
19. jún 2021

Tak ja žiadne výrazné zmeny nevidím, ale nemám ešte ani 30 rokov a fajčila som tak 5 denne. Čiže nejaké problémy s dýchaním som nemala ani keď som fajčila. Pleť mám ako v puberte, ale to tiež asi nemá s fajčením. Jedine tie vonkajšie veci že nesmrdim a spolu so mnou všetko oblečenie. A že ušetrím nejaké to euro. A že nemám nervy keď city dôjdu

egresik
19. jún 2021

U mna ano 🙂

egresik
19. jún 2021

Urcite smrdis, ja som zacala z inych fajciarov citit ten smrad az ked som prestala...tiez som bola prekvapena dovtedy som nic necitila

autor
19. jún 2021

Prosím vás nechytajte sa toho či smrdím alebo nesmrdim od cigariet lebo to ma trápi najmenej. Tak napíšem že ANO

selest
19. jún 2021

Citim sa zdravsia a taka cistejsia, neviem to inak vyjadrit. Napriek tomu ze som bola dlhorocna fajciarka tak som neznasala smrad z cigariet na satach vladoch atd. A teda mam aj viac energie a penazi😂

lagunka0000
19. jún 2021

Nepriberiete, ja som dala dolu 10 kg

mabenn
19. jún 2021

Ja som pocítila jednu obrovskú psychickú zmenu a to, že som prestala kúskovať čas dňa pomedzi cigarety a začala to vnímať ako jedno veľké plynutie. Neviem, či to viem správne vysvetliť, ale myslím, že fajčiar pochopí...stále človek niečo robí pomedzi cigarety a zvažuje kedy a kde si bude môcť ísť zapáliť. Zrazu je to taká sloboda. A fyzicky, určite tiež, nebola som toľko nachladená každú zimu ako dovtedy. Zlepšila sa kondička tiež.

barborachors
20. jún 2021

Ja som nezbadala žiadne zmeny, teda pozitívne.. Akurát viem povedať tie negatívne : zvýšená chut do jedla, hlavne chut na sladke, co som nikdy nemala, nervozita a podráždenosť (nikotín ma ukludnoval), musela som sa vyhybat kaviarňam, pitie kavy automaticky spojené so zapálením si, atd. Bilancia: za cca 7 mesiacov počas korony plus 5 kg naviac, z toho samozrejme "depka" všetky kg na bruchu (som jablko), komplexy a výkyvy nalad. Dala som to dole az po takmer 2 mesiacoch. A to tak ze som pomaly začala fajcit znova 😂

autor
20. jún 2021

@barborachors 😂😂😂to priberanie čakám aj ja. Asi to odložím až po lete 😂😂😂

lilien239
20. jún 2021

ja som pocas dvoch tehu a kojeni nefajcila aj rok apol ale ako som mohla tak som zasa zacala... tento rok som ppvedala ze dost hl kvoli detom.. od 1.1 som prestala fajcit no vydrzalo mi to len mesiac a pol asi lebo hned som mala 5kg navyse🙈 ano mala som viac energie..ale aj som bola viac podrazdena, situacie stresu..ktore som predtym riesila ,,ukludnenim cigou som nevedela ako riesit, bola som tym padom viac podrazdena,..este doma sa to dalo bez cigy ale zajedala som to no ako sme prisli knasim tam ked sa zijdem fajci vacsina chut prisla,deti su zvyknute ze tam su skoro stale nakolko byvame v jednej dedine,tak ma to lakalo,no ked som sa nestala po mesiaci do nohavic tricla mi boli tesne tak som pri najblizsej navsteve u nasich dala ku kavicke cigu a uz to islo 🙈 v tomto som velmi slaba,velmi chcem prestat fajcit viem ze je tozly zlozvyk ale neviem to,nrviem ako to mam urobit aby som uz nezacala 🙈

july0
20. jún 2021

zmizli mi vačky pod očami

bororka
20. jún 2021

Môj ranný rituál bola hneď po zobudení 2x káva a 6 cigariet, kým som sa prebrala. Teraz vstanem a keď otvorím oči už mám toľko energie, že môžem hneď robiť. Ani kávu nepotrebujem na prebratie. Tiež mi zmizli hlieny, kašeľ a dokážem dospievať aj Adele 😄 Reálne som málokedy cítila, že smrdím. Ale teraz, keď navštívim rodičov čo fajčia doma, idem hneď do vane a veci do práčky.
Som o dosť kludnejšia a dokážem dýchať.
Držím ti palce, nech nájdeš to čo ťa namotivuje a zvládneš to.
Inak ja som fajčila 20 rokov, a vyše 30 cigariet denne.

kacenocka2
26. aug 2021

Mali ste niekto taky problem? Piaty den nefajcim a hrozne ma dusi akoby hlieny v hrdle mi prekazali..