Kedy ísť po pôrode ku gynekológovi?

martina374
4. nov 2014

Ahojte, chcem sa spytat kedy ste po porode boli u gynekologa na prehliadku? presne po 6 tyzdnoch? Dovtedy by som uz mala prestat spinit? A kedy po porode dostanem menstruaciu? ako zistim ze to je menstruacia a nie este stale to spinenie? Dakujem.

cerez
4. nov 2014

Ja som šla po 8 týždňoch na KO a po pôrode som nejaký čas krvácala a potom to skončilo. Prvú menštruáciu som dostala po 3 mesiacoch.

mirka0703
4. nov 2014

ja som spinili po porode asi 10dni ale posledne dni to bolo slabucko.... a na kontrolu som sla po 7tyzdnoch a kedze som mesiac po porode dostala menstruaciu hned som si dala predpisat antokoncepciu.... 😉

esterba
4. nov 2014

@martina374 gynekologovi po porode treba dorucit papiere z porodnice (može aj manzel) a vtedy ta (resp. manzela) pravdepodobne pouči, ze sa treba dostavit po 6 tyzdnoch a ked je to dobry gynekolog tak doda, ze aj skor, ak by sa ti cokolvek nezdalo. Kedy budes mat menzes, to ti tu nikto nevyvesti ;) ze je to menstruacia zistis najskor podla toho, ze to nie je len spinenie, ale krvacanie, teda podla mnozstva.

brumka
4. nov 2014

@martina374 ja po oboch cisarakoch som bola na vyber stichov a potom po 600nedeli a potom mi naplanoval este preventivku a po porode treba papier odniest doktorovi takze som tam bola viac krat

trish31
4. nov 2014

@martina374 ja som isla po 7 tyzdnoch,krvacala som dost dlho-cca 5 tyzdnov a menzes som dostala po 3 mesiacoch,ale ja som nekojila

bonaqa2013
4. nov 2014

po 4 porodoch som nebola ani raz. Naposledy som rodila v roku 2010 - odvtedy som tam ešte nebola.

sue
4. nov 2014

@bonaqua2013 tak to si poriadne nezodpovedná matka :( prepáč,ale mala by si ísť...pliagy sú aj bez príznakov :(

siska53
5. nov 2014

@martina374 ja po 600nedeli. Dal mi termin cca 7tyzdnov po cisarskych.
Spinenie u mna trvalo pri synovi skoro 2m.,pri dcerke asi tych 6t.
Ms sa obnovi individualne,daktorym hned po dospineni,dakomu po par mesiacoch a dakomu,ako mne,az po odstaveni ci obmedzeni dojcenia na 1denne (u mna po roku pri prvom a po 22m.pri druhom dietati).
Urcite ale k dr.chod,nech ta skontroluje. Ja sice tieto kontroly neznasam,ale viem,ze je to dolezite,tak to raz-2x rocne nejak pretrpim.

guiseppinka
5. nov 2014

ja som v rakusku dostala vsetky terminy na kontroly, dokonca uz aj po porode. ten mi dala na zaklade predpokladaneho TP, ale ze sa mam ozvat, ked porodim a podla toho sa potom upravi kontrola

lulu369
5. nov 2014

@martina374 Ahoj, ja som bola na kontrole po pôrode po 6 týždňoch, po druhom pôrode som musela ísť aj na gynekológiu k primárovi (on sám si ma objednal, lebo mal podozrenie, že mám miom)...Teraz sa chystám tiež po 6 týždňoch na kontrolu, nech to zbytočne neodkladám. A čo sa týka menštruácie, tak to ti naozaj nik nepovie kedy príde, ja kým som kojila drobcov som menštruáciu nemala vôbec. Prvá po pôrode mi prišla až keď som prestala kojiť (dcérku som kojila 2 roky, synčeka 17 mesiacov)

evittam
5. nov 2014

@martina374 Pri prvom synovi som bola cca nejak po 10 týždňoch a teraz pri dcérke cca po 8 týždňoch a potom vždy chodím každý rok 😉

zdena12345
5. nov 2014

spinila som asi 3-4t. prvy tazden uplne brutal vlozka tak na hodinku (ta velka vatova). kontrola asi po 8-10 t od porodu. menstruacu som este nemala- kojim

martina374
autor
10. nov 2014

@trish31 ty si nekojila a po 3 mesiacoch si dostala menzes, teda tie co koja dostanu menzes neskor ci ako?

trish31
10. nov 2014

@martina374 vacsinou to tak je,ano...ze pokial kojis ms nemas

katarina644
10. nov 2014

@martina374 ja som sla po sest tyzdnoch. a menzes som dostala presne, ked som prestala malu kojit.

martina374
autor
10. nov 2014

@siska53 cize ked prestanem kojit tak sa objavi menstruacia? teda ked budem kojit pol roka a potom budem aj trosku kojit aj prikrmy alebo umele mlieko tak je pravdepodobnost ze sa dostavi menstruacia?

martina374
autor
10. nov 2014

@evittam cize ked prestanem krvacat tak sa mam ukazat u gynekologa hej?

evittam
10. nov 2014

@martina374 Ano,presne tak😉,nech skontroluje,ci je vsetko ok.

bluka2
10. nov 2014

Mne povedal, ze sa mam objednat na termin 5-7 tyzdnov po porode

siska53
10. nov 2014

@martina374 tazko povedat..kamoska dojcila intenzivne aj v noci a pri oboch detom menzes dostala asi 3.m.po porode.
Ja som v noci nedojcila syna,len obcas, dcerku len raz v noci,intenzivne dojcenie bolo len cez den a cyklus sa mne obnovil az po obmedzeni dojcenia na 1denne..

Takze na tu otazku ti neviem dat odpoved,ako to bude u teba...

pishulina
11. nov 2014

@martina374 Spinit po porode mozes par dni, aj 6 tyzdnov. Je to individualne. Na gyndu by som isla najskôr po 6 tyzdnoch. Co sa tyka prvej MS po porode, tiez je to individualne. Ak budes kojit, je vyssia pravdepodobnost, ze prvu MS dostanes neskor, ale i ked budes kojit intenzivne, moze prist prva MS a nemusi to nic znamenat. Ja kojim 9,5mes. (a stale celkom vydatne /prikrmy samozrejme uz papame/ a aj v noci) a prvu MS som dostala, ked mal maly cca 6 mes. Je potvora, silnejsia, a akosi dlho trva ☹ Ale to je tiez individualne.