Kiahne u dospelých

mon1806
28. júl 2023

Baby ako ste zvladli kiahne ako dospele ? Alebo muzi vasi alebo hocikto kto sa nakazil ale uz dospely ?

msnesquik
28. júl 2023

@mon1806 daj si predpisat antivirotikum od lekara, ja sa im takto vyhla

anjelicek26
28. júl 2023

Sestra v tehotenstve zly priebeh, dostala od syna... a to dostala lieky a nejake infuzky na infekcnom... kamaratkin muz bol tiez v nemocnici v strasnom stave, nevedel o sebe take horucky... inych dospelych v okoli s kiahnami som nemala, ja som sa dala zaockovat... v 40ke by to uz asi taka sranda proste nebola...

pininka1
28. júl 2023

Sused skoro umrel, 40tky horúčky, každý koho poznám a mal to v dospelosti mal zlý priebeh

mon1806
autor
28. júl 2023

Tak to vam teda dakujem

sapetka
28. júl 2023

Ja ta upokojim. Sesternicin manzel to zvladol b pohode aj jej otec.

uzanka16
28. júl 2023

@mon1806 môj manžel mal, zvládol to v pohode, síce bol riadne bodkovaný , ale že extrém a ho to veľmi svrbelo hlavne na chodidlách a dlaniach ale ináč ok, zvýšená teplota, nedávno mal 43 ročný kamoš a tiež to zvládal v pohode so zvýšenou teplotou. Keď porovnám jeho a môjho manžela, môj bol viac bodkovaný všade a len ležal, lebo sa mu nedalo chodiť s toľkými bodkami. Každý organizmus je iný, niekto to má ľahšie, niekto ťažšie, deti čo mali kiahne tak kiahne riadne s teplotami a dcérka tá akokeby nič a pár bodiek.

mala_zabka
28. júl 2023

Tak skúsenosť priamo odo mňa, dostala som od syna. Mala som cca 20 bodiek, svrbelo to, ale bola som celý čas relatívne v pohode, bez horúčky. Takže ako vidíš - je to hrozne individuálne. Hrozne som sa ale bála keď ich syn dotiahol a ja som si uvedomila, že som odkladala to očkovanie až.... Našťastie dobré 😉

ja_mama
28. júl 2023

Ja ta tiez trochu upokojim 🙂 horucka ziadna, prvy den pocit na chripku - zimnica a bola som KO. Potom zo 4 dni zimnica uz len vtedy ked sa vysypala nova vlna vyrazok - pocet by som povedala ze tak akurat. Priebeh bol uplne v norme, ale je to samozrejme neprijemne ochorenie aj tak skrz tie vyrazky. Takze ozaj nie je pravidlo, ze dospely clovek ma zly priebeh.

annm81
28. júl 2023

Pýtaš sa preto, že si kiahne ešte neprekonala a bola si nedávno v kontakte s niekym nakazeným? Ak áno, čo najskôr zavolaj svojej lekárke a pýtaj sa na očkovanie - neviem presné údaje, ale funguje ešte aj keď sa aplikuje nejakú krátku dobu po kontakte s nakazeným.

mon1806
autor
28. júl 2023

Nie uz ma manzel s dcerou chytili od syna 🙂

annm81
28. júl 2023

@mon1806 Tak želám skoré uzdravenie a ľahký priebeh.

xela007
28. júl 2023

@mon1806 manžel a jeho dve sestry, všetci dostali až v dospelosti od svojich detí a všetci prežili v pohode ako klasická choroba - teplota, výsev, svrbenie...

vkatush
28. júl 2023

@mon1806
Počula som, že hlavne starší muži môžu mať horší priebeh, u nich to fakt môže byť životu nebezpečné.

Avšak poznám viacerých, čo mali kiahne až ako dospelí a všetci to v pohode zvládli.
Akurát len kamoška sa musela na 3 týždne odsťahovať, lebo jej otec nemal a veľmi sa bál, aby sa nenakazil 😂 tak ona bola "bezdomovec" na 3 týždne.

mon1806
autor
28. júl 2023

@vkatush a tak muz ma 34 tak hadam to zvladne nie je to dedko :D

myrra81
28. júl 2023

@mon1806 svagor mal 27 rocny, vyhadzany, nejaka teplota, svrbenie, bolo to neprijemne ale zvladol v pohode 👍

vkatush
28. júl 2023

@mon1806 otec jej mal vtedy okolo 42 😂 bude asi jeden z tých, čo aj soplik je smrteľná choroba😁

alicia14
28. júl 2023

@mon1806 ja som mala v 33ke a v podstate ľahký priebeh. Teplota jeden deň ale vyhadazna som bola riadne. Brat v 30tke veľmi ťažký priebeh. Týždeň vysoké teploty. Je to o imunite.

mon1806
autor
28. júl 2023

Je veru no uvidime , zatial ma len jednu ci dve ale ma cpsi dovne na lakti a ma zimnicu no som zvedava