Kiahne v dospelosti - nákaza od vlastných deti

korytnacka7
27. apr 2016

Hladam maminy, ktore v detstve neprekonali kiahne. Chodila som do jasli, skolky, skoly- 100% som ich nemala. Ako tehotna som bola v kontakte s infekcnou neterou, nastastie nic. Dcerka prekonala kiahne pred 3 tyzdnami. Bola doma so mnou aj malym braskom. Ak je clovek najviac infekcny este den pred vysypom, syn to schytal 17.den. Ma 1.5 roka chuda male, ale bude to mat aspon za sebou. Syn sa vysypal minuly stvrtok, je kojeny, noseny, spavame v jednej posteli. Je nejaka pravdepodobnost, ze tu mega supu virusov prekonam? Buduci vikend mame ist na 2 tyzdne do tatier a ja sa obavam, ze to schytam den pred odchodom- co vychadza 17.den od vysypu maleho. Dakujem za vase skusenosti!

luckarisko74
29. apr 2016

@katka1981 tehotenstvo som skoncila bez komplikacii a maly je ok ...primarka na infekcnom povedala ze to prekonal so mnou a uz ich nedostane tak som zvedava....ano prvykrat som ich mala....ja som to mala aj z krvi potvrdene ze som ich neprekonala vedela som o tom....ale ockovat som sa nedala nikdy....a ja som mala teda ukazkove kiahne ....☺uuuplne vsade stovky pupacikov☺teraz mi je uz do usmevu pri spomienke na to ale vtedy nebolo

katka1981
29. apr 2016

@luckarisko74, to som velmi rada,ze si to tak super zvladla a ozaj by tobolo super, keby malinky uz bol takto vybaveny. Si si to odtrpela aj za neho. Super, ze sa narodil zdravucky.

luckarisko74
29. apr 2016

@katka1981 dakujem☺bolo mi povedane ze v takom stupni tehotenstva by to malo byt uz ok...tak som rada....najnebezpecnejsie je to do 20 tyzdna zevraj

adsumus
30. apr 2016

@korytnacka7 ja som kiahne nemala a už ich asi ani mať nebudem, odkedy mám dieťa bola som párkrát v kontakte s chorými a nedostala som ich a na počudovanie ani moje dieťa. a moja sestra mala kiahne a ani od nej som ich nedostala ako dieťa

katka1981
30. apr 2016

@luckarisko74, to aj mne hovorila na poradni gynekologicka, ked som jej hovorila, ze mame doma kiahne. Tak ja mam teoreticky poslednu sancu dostat ich v pondelok, potom je uz po inkubacnej dobe.

luckarisko74
30. apr 2016

@katka1981 tak dufam ze vas to obide....ja som sa vysypala na posledny den.....
@adsumus ja som si to tiez myslela ze uz ich mat nebudem....ale pockalo si to na mna b tehotenstve....zrejme oslabena imunita a uz to bolo☺

katka1981
30. apr 2016

@luckarisko74, tak muz ich chytil od malej, lebo ona s nami spala od kedy mala prvu vyrazku az kym jej posledna z tvare neodpadla, lebo som chcela aby som ju ustrazila, nech si neurobi jazvicky. Ja som kiahne mala ako dieta silne, takze dostat by som nemala, ved uz len 2 dni pockam.

88patka88
30. apr 2016

Nechcem ťa strašiť ,len podeliť sa o moju skúsenosť. Ja som dostala kiahne ako 17 ročná 40tky teploty upadla som do bezvedomia bola som RZP prevezena na infekčné o čom vobec neviem prebrali ma až v nemocnici. Chodili si ma obzerať všetci doktori jedna doktorka mi povedala že za 50 rokov svojej praxe nič podobne nevidela . Mala som velké pluzgiere naplnene tekutinou a hnisom po celom tele jedina nezasiahnuta cast bola tvar comu som velmi vdacna lebo jazvy mi ostali dost veľké . Tyzden som si odlezala na infekčnom . No som tu 😉 Mna bezne choroby odchadzaju no ked ochoriem tak to stoji zato. Moja dcéra to iste .

luckarisko74
30. apr 2016

@katka1981 ak si ich uz mala nemas sa coho obavat podla mna☺

horana
30. apr 2016

Skusenoti inych nebudu autorke nanic.
Bud kiahne dostane alebo nie.
Ja som nedostala v destve, dokonca ma davali na tzv. nakazovacie vecierky a nic.
V dospelosti som bola v obcasnych kratsich kontaktoch okolo nakazenych a nic.
Az potom od vlastnych deti, presne ako pises autorka ze spat vedla nich, starostlivost pri kiahnach o ne z bezprostrednej blizkosti cele dni a to ma uz dostalo 😅 .
Ale teba nemusi...
Kazdoapdne moja skuesnost - vzdy lepsie ako matka od deti ako babicka od vnucat aj take pripady su a je este menej o co stat 😉

katka1981
30. apr 2016

@luckarisko74, su pripady kedy sa to zopakuje, ale snad ja to nie som 🙂 Tesim sa ze ty si s malinkym dobre dopadla

korytnacka7
autor
3. máj 2016

Baby, tod vysledky krvi, nie som z toho mudrejsia 🙂 Sleduju sa 2 markery - to ci ma clovek protilatky z minulosti a sucasny stav daneho virusu v krvi. Protilatky su pozitivne, a sucasny stav krvi ma hranicne hodnoty. NEVIEME CI MAM PROTILATKY ZA TO, ZE SOM OD DETSTVA SILNY ATOPIK-EKZEMATIK (tato diagnoza sa bije s kiahnami, herpesmi atd.) alebo som to naozaj kedysi prekonala. A druhy marker, teda sucasny stav krvi je ako pred vypuknutim choroby. Moze to byt avsak zvysene aj bezprostrednym stykom s virusom od deti. Dcerka je uz mesiac od vysypu, maly 13.den od vysypu.

123zuzka123
2. máj 2017

Ahojte...tie co ste ptekonali kiahne, pomozte mi.....uz 4 den som vysypana a pluzgiere mam naplnene hnisom, je to normalne, vyzeram ako keby som mala tazke akne v puberte....nebrali ste nieco na to?...deti to nemaju, tak preto sa pytam. Dakujem

korytnacka7
autor
2. máj 2017

@123zuzka123 Ano, je to normalne, aj deti maju isto pluzgiere, len asi mensie. Drzim palce. Mne nakoniec testy ukazali, ze som ich niekedy prekonala, tak som ich od deti neschytala...

123zuzka123
2. máj 2017

@korytnacka7 ja viem,ze pluzgiere su...len mala ich dcera, teraz ma syn a chvalabohu mali len ciru tekutinu v pluzgieroch a ja mam hnis....tak neviem

korytnacka7
autor
2. máj 2017

@123zuzka123 Bielu spicku maju vsetky vyrazky... tie prve su najjedovatejsie, najvacsie a najdlhsie sa hoja... kazde dalsie kym sa objavuju budu mensie a prve budu miznut. Kvapkaj klasicky Betadine, nestieraj, aby sa neporusila vyrazka. Urcite nedavaj puder ani nic podobne. Nedotykat, nechytat.

mummy01
2. máj 2017

@123zuzka123 no hnisave by byt nemali. Ja by som to sla ukazat lekarovi...alebo zavolala a spytala sa na to.

katkalubkova
2. máj 2017

@123zuzka123 lekarovi zavolaj, porad sa s nim, ale nechod medzi ludi, mas byt v karantene.... Nesmie to prechladnut!!!

mirro
2. máj 2017

Dievčatá,ja som rada,že moje deti mali kiahne v detskom veku. Ja som sa nakazila od nich. U detí bezproblémový priebeh,do dvoch týždňov ok,u mňa vtedy 34ročnej tri týždne vysoké horúčky sprevádzané stále novým výsypom. To už neboli vyrážky,ale pozlievané,opuchnuté mapy po celom tele. Ale zvládli sme,nič príjemné to nebolo. Ja som bola PN asi 6týždňov.

123zuzka123
3. máj 2017

@katkalubkova
@mummy01
@korytnacka7 no dakujem pekne, ale uz je to asivo faze hojenia....vyzeram ovela lepsie a veaj to tak ma byt, som volala na infekcne...tak pockam este a uvidime....ono to asi pod hnisom sa hoji a potom ten hnis aj s chrastou pojde dole..uvidime, ale je to hrozne ochorenie. Dobrovolne by som dieta tomu nevystavovala, lebo dtobec sa tiez dost trapu 🙂 🙂 🙂 🙂

bluff
3. máj 2017

Ak ste dospeli, a nemali ste kiahne, dajte sa zaockovat. Na co cakate? Nebezpecna choroba a ostane vam zjazvena tvar.