Kliešť - hlavička ostala v pokožke

kateryna1
20. jún 2022

Nepodarene som odtrhla kliesta ze nieco mi po nom ostaloc a neide ro vybrat ani pincetou ani ihlou
Moj dr ma dovolenku dnes a zajtra
Mam ist na pohotovost aby mi to vybrali? Alebo kaslam na to a cakam kym telo vyluci to samo?

A samozrejme sledujem ci sa neobjavi flak alebo teplota :(

mirka438
20. jún 2022

Ja som bola so synom minuly rok na pohotovosti a nerobili mu s tym nic. Ze to telo vypudi aj same.. kontrolovala som potom samozrejme ako to vyzera, ci sa hoji, neskor flaky..nastastie to dobre dopadlo

loginexistuje
20. jún 2022

ichtamol mast vyjde to same

nwnw
20. jún 2022

@kateryna1 to som mala pred rokom u dietatana pupku. Dezinfikovala som a odpadlo same po case

kateryna1
autor
20. jún 2022

@nwnw
@loginexistuje
@mirka438
Dakujem
Dufam ze to bude ok

modryyyy
20. jún 2022

Aj nám sa to stalo, (asi pred mesiacom) že malý kusok zostal v tele, na pohotovosti to nevyberali, že to nevadí. Poslali nas domov. Ak sa v priebehu 2-3 tyždnov vyskytne horúčka, treba isť k detskej a povedať, že ste mali kliešta. Vyslo to z tela samé, trosku to nahnisá a s tym hnisom to vytlačiť von.

haanovajana
21. jún 2022

Malemu ostala hlavička,neskôr už to museli rezať ,mal boreliózu.Mesiac musel brat antibiotiká.

kateryna1
autor
21. jún 2022

@haanovajana museli rezat lebo sa to zapalilo? Hnisalo to? Ci ako?

haanovajana
21. jún 2022

On už mal fľak okolo toho veľký.

cammille
21. jún 2022

@kateryna1 mne sa to stalo viackrat, aj u mna aj u deti, a vzdy na treti-stvrty den hlavicka sama "vypadla"...nic nehnisalo, ani ziadne zacervenanie, vsetko uplne ok...je to uz len mrtve tkanivo, telo si s tym samo poradi.
Z hlavicky boreliozu isto nedostane😊
Boreliozu moze preniest len zivy kliest a musi byt prisaty min 24 h. Ak ste ho vytiahli skor, boreliozy sa bat nemusis, ani napriek hlavicke😊

veve_ad
21. jún 2022

Mozem sa len spytat: dobre vidim, ze to miesto je na stehne pri nohavickach? Vies, ze kde si kliesta chytila? Mala si dlhe nohavice a on vliezol pod? 😮 Alebo si bola v plavkach? Niekde na zahrade? Prepac, ak moc "na telo" otazka. Vsetko dobre 🙂

kateryna1
autor
21. jún 2022

@veve_ad v pohode 🙂 ano, je to stehno, bola som v sukni na priehrade, a nebola som ani nastrekana

Pre klieste som neni moc lakava, tak prevenciu zanedbavam, ale tak jedneho za rok schytam :( svokra napr sa nastrieka aj tak dvoch s prechadzky donesie, no a ma aj boreliozu :(

mirka193
21. jún 2022

Ja som mala minulý rok na lýtku. Tiež mi po vybratí ostala hlavička (bola som tehotná). Išla som na pohotovosť a zvyšok vybrali bez problémov. 🙂

mirka438
21. jún 2022

@veve_ad mne sa tak dostal pred 2 alebo 3 rokmi. Popod dlhe nohavice vyliezol az na slabinu, az uplne pod nohavicky svina jedna. Na luke som bola.