Klystir nezabral

14. jan 2021

Som už na dne. Maly kakal naposledy v pondelok, v utorok som ho len prosila nech sa vykaka, v stredu som dala dve čipky-nič,dnes mal doma dufalak, 12ml, 3 čipky, keď nezabrala ani jedna išli sme na pohotovosť. Dali mu klystir a nič. Pred spaním mu dali ďalšiu, už štvrtú cipku a nič pretože zaspal. Som tak strašne zufala netesim sa na zajtra. Je to veľké trápenie a nechápem ako je možne že klyzma nepohnala. Stalo sa Vám to?

autor
14. jan 2021

Ma 4 roky

jolana2804
14. jan 2021

Syn běžně nekadil třeba 10 dní. Pokud ho nebolí břicho tak bych ho netrápila. 3 dny jsou nic. S klystýrem bych to nepřeháněla. U nás zabíralo přírodní projímadlo Easylax

bavlnka92
14. jan 2021

jedlo ste neskúšali? slivky napríklad

luccija
14. jan 2021

Stalo s cipkami...az sme skoncili u chirurga na vysetreni, ale ku klystiru neprislo.Velmi mi vynadal za stravu a pitny rezim.dal mi rady ako zmenit stravu a bolo po zapchach.Malo vlakniny, zeleniny.... ovocie jedla...aj vela polievok.Predtym kakal kazdy den?
To su 3 dni je to uz taky extrem?bolelo ho brusko?mne povedal lekar, ze stolica nemusi byt kazdy den a nemam panikarit, ak nekaka suche bobky vsetko je v poriadku.

luccija
14. jan 2021

No a k strave vela kasoviteho struhane jablka, ovsennu kasu, polievky, pyre zemiakove, menej ryze, aj maso zvykne zapekat...hlavne dokupit vlakninu v lekarni a pridavat do jogurtu, pitia...kyslomliecne vyrobky....

deedol
14. jan 2021

a skusit dulcosoft namiesto dufalaku. drzte sa.

ildiko36
15. jan 2021

Aj môj sy mal také problemy, 4-5dni bez stolice, brucho nafuknute.po 5dnoch stolica len bud s teplomerom alebo prehánadlom.
Skus pozriet toto Easylax - Harmančekovo glycerínové preháňadlo pre deti 6x3g..nám to občas pomohlo..Dufalak ani nám nepomohlo..inak sa to ma brat denne nie jednorazovo, to neni prehaňadlo ale zmäkčuje stolicu...
Ja som poprosila dr. aby malému urobyla odbery na laktózovú a histaminovú intoleranciu a celiakiu.
Potvrdilo sa lakt.intolerancia a alergia na mliečne bielko..od kedy sme vynechali laktózu zo stravy má pravidelne kazdy deň stolicu

andreatytler
15. jan 2021

Podla mna 3 dni nie je tak vela. Citala som prispevky kde deticky nekakali tyzden. Nepises ci ho boli brusko alebo sa snazi kakat a nemoze. Ak nema problemy, je priskoro na klystir.

miadi
15. jan 2021

Nikdy sa nam to nestalo moje deti kadia denne niekolko x 😀treba dat viac ovocie zeleniny vlaknina pitny rezim ., a nepros ho aby sa vykakal ( ak nezadrziava) na povel ci prosbu sa to neda . Daj mu vypit teplu vodu a vykaka sa. Alebo slivkovu stavu alebo vyživku je to prirodne laxativum . Cipky nedavaj.

sense
15. jan 2021

U mojej zabral duphalac a samozrejme potraviny zmakcujucu stolicu.... Čipky u mojej nikdy bezabrali, ale bežné 3 dní nekaká....

marcellka32
15. jan 2021

Prečo toto robíte dieťaťu? Veľmi sa sústredíte na to, aby sa vykakalo, keď to má ísť tak to pôjde, možno na 4 deň, ale bez prehanadla, cipkov, klystírov....ak mu chcete zničiť defekacny vyprázdňovaci reflex ste na najlepšej ceste, a až potom začnú vaše problémy, pretože sa nevykaka vôbec...nerobte to..žiadne rúrky, čipky, klystíry
Treba upraviť stravovanie: ráno vypiť pohár teplej vody, raňajky struhane jablko s namočenymi vločkami, sušené slivky, čistá voda, z DM slivková šťava, večer teplý kúpeľ, do obedového alebo večerného jedla lyžica olivového oleja, zelenina, ovocie, kúpiť probiotiká probiofix, pohyb

alberto1
15. jan 2021

Skús navariť na raňajky ovsenu kašu. Tak isto ako krupicu len s ovsenymi vločkami. S grankom, medom, škoricou.... a kúp sušené slivky

katulastraka
15. jan 2021

@alberto1 este by som doplnila ze hlavne vela vody k tolkej vlaknine, lebo inak mu to kakanie pojde este horsie

renirv
15. jan 2021

Moze mat mozno trosku spomaleny metabolizmus. Brusko ho boli? Treba tomu prisposobit stravu, vela vody, potraviny, ktore obsahuju vela vlakniny a podobne

jankarec
15. jan 2021

zeny, neviete, co to je, ak dieta odmieta tie zdrave veci zjest,. vypit teplu vodu, vlocky zjest.. moja nekakala tyzden, 4rocna, na radu pediatricky som dala rano gutalax, vecer sa uplne vyprazdnila. a ze toho bolo..
no a den potom sa nasadila Lactulosu, aby jej to netvrdlo a uz kaka pekne kazdy den sama a bez placu. niektore deti maju zapchy psych,povodu, lebo ich to bolelo naposledy, tak sa boja. a zdrziavaju..no a potom to tvrdne a konec

jankarec
15. jan 2021

@marcellka32 ja som si to tiez myslela, ale na 6ty den uz to von proste muselo, lebo by jej to tam dnu hnilo.

marcellka32
15. jan 2021

@jankarec laktuloza je ok, o nej som nepísala, ale o tom, že čipky, klystír, rúrky nie

jankasamulko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz