Koľko má byť človek v karanténe?

5. feb 2022

Ahojte. Ak niekomu vyšiel pozitívny PCR 28.1. test to znamená,že som v karanténe ešte 10dni?
Tých 5dni platí až od februára?
Lebo sme mali takto zavretí reštiku kvôli vedúcej, a dneska už prišla do práce.
My sme boli na pcr teste (negat.),no ako sa to teraz berie? Na krv ide až v pondelok,že zistenie protilátok a tak.
Už sa berie ako negatívna, alebo ako? Lebo nas stiahla z dovoleniek,že je už dlho zavreté 😐 tak sa chcem spýtať,či nemusíme ísť zase na pcr testy alebo čo
Vďaka

simona1998
5. feb 2022

Skrátená karantena platí od 25.1 takze ona mala povinnú len 5 dňovú karantenu

simona1998
5. feb 2022
autor
5. feb 2022

@simona1998 vďaka, čiže už není pozitívna, nemusíme sa teda nejako báť alebo čo

simona1998
5. feb 2022

Nie netreba sa báť ale ak si si neni istá môžeš ísť na PCR , máš nárok na 2 PCR testy za mesiac zdarma 🙂

autor
5. feb 2022

@simona1998 Dobre dobre,lebo ešte vo štvrtok sme s ňou volali, a bola totálne zachrypnuta a že má ešte stále horúčky.
A dneska nemala v robote áno respirator a sem tam zakaslala. Ale ak by mala byť teda negatívna tak dobre 🙏 ďakujem

simona1998
5. feb 2022

Vieš ťažko povedať či je negatívna , každý to znáša inak , ja som bola nedávno pozitívna a na štvrtý deň som mala stále pozitivny test . Ona by si mala urobiť aspoň antigen už len zo zodpovednosti . Ale očividne to berie tak že karantena prešla a tým to haslo

renab
5. feb 2022

Karantena jej konci 5. dnom v pripade, ze 2 dni nema priznaky. A dalsich 5 dni by mala nosit respirator.

imfka
5. feb 2022

Presne ako píše @renab, 5 dní po skončení všade má mať respirátor.

autor
5. feb 2022

@renab
@imfka tak na respirator dlabe, a ešte stále kašle.
No a ako hovorimz vo štvrtok mala vraj aj horúčku 😔
Ja neviem,keď je niekto nezodpovedny voči sebe, je mi to fuk. No keď je nezodpovedny aj voči iným 🤦 a ešte nás aj stiahla z dovolenky 🤦

renab
5. feb 2022

V tom pripade mala byt este doma. Doktorka ju mala nechat este v karantene.