Kolonoskopia

janynyna
21. máj 2023

Baby tie co mate kolonoskopiu už za sebou. Prečo ste na ňu boli. Ale ste mali problémi. Boli ste pod narkozou. Ďakujem za každú odpoveď.

klarissa25
21. máj 2023

Mala som tráviace ťažkosti. Bola som 2x a bez narkózy

janynyna
autor
21. máj 2023

@klarissa25 dalo sa to prežiť v pohode? Keď môžem vedieť aké konkrétne tráviace ťažkosti. A čo ti zistili.

ivik4
21. máj 2023

Masivne krvacanie niekolko mesiacov , az take ze som lezala kolko x na zemi nevladna. Bez narkozy som to nedala, vydrzala som 15cm s hroznym krikom tak som dostala potom termin s narkozou a to uz bolo ok

bublinka1426
21. máj 2023

@ivik4 aj teba to tak velmi bolelo? u mna horsie nez porod ...myslela som ze som jedina co to tak preziva. bola som bez narkozy, ledva 50cm presiel zial. musim ist pod narkozu aby presiel cele crevo ....

bublinka1426
21. máj 2023

@ivik4 ty si masivne krvala a co ti zistili? na zaklade toho si sla na kolono?

janynyna
autor
21. máj 2023

@bublinka1426 aké ťažkosti si mala, že ťa poslali na kolono. Mala si nejaké bolesti?

marca12
21. máj 2023

@janynyna Caste heomoroidy a krv v stolici. Mame v rodine onko pacientov liecenych na rakovinu hrubeho creva,tak chodim preventivne na kolonoskopiu. Bola som bez narkozy,lebo tomu viac doverujem a viem ich usmernit,ak mi je to uz neprijemne. S narkozou by som sa bala,ze pojdu ako chcu a ublizia mi. Da sa to prezit. Je to neprijemne,ale nie nejako bolestive. Pre mna osobne je najhorsie po vysetreni,ked uz unika vzduch z criev. To je taky zvlastny pocit.

bublinka1426
21. máj 2023

@janynyna

troska bolesti, ale na preventivke mi zistili stopy krvi zo stolice ( to robia po 40tke az...). lekar zhodnotil,ze to mam z hemeroidov kedze na tych 50cm nic nevidel ...

gaaaa
21. máj 2023

@janynyna Bola som 17 krát 18krat som objednaná.Rapidne som za týždeň schudla až tak že som nevládala chodiť prestalo mi chutiť jesť. A cítila som ako keby mám mravce v bruchu. Zisttili mi crohnovu chorobu.Chodím s oblbovákom aj keď mi to zaberie až keď mám po všetkom.

ivik4
21. máj 2023

@bublinka1426 ano na zaklade toho, ved to uz bolo take ze som myslela ze vykrvacam a umriem , zapalove hodnoty brutalne, uz sme sa o rakovine rozpravali s doktorom . Pri tej kolono sa nepotvrdila choroba ziadna (preliecili ma lieky a dllllho som cakala ma kolono kvoli korone) a teraz 2m.dozadu mi chorobu potvrdili ( rozdiel 3 roky).Som presvedcena ze ju mam uz dlho,mimimalne tie 3roky od toho prveho razu co sa mi to stalo ,100% . Dr. Mi teraz kolono uz ani nerobil,spravil mi len rektoskopiu a rovno dal diagnozu . A to som teraz mala zapal niekolko 10nasobne mensi

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janynyna
autor
21. máj 2023

@ivik4 no môj ty bože. Takže podstupuje teraz liečbu?

ivik4
21. máj 2023

@janynyna taku silnejsiu som uz dobrala , uz mam len liek natrvalo. Vzdy ked bude horsie tak dostanem urcite este nieco k tomu zas

janynyna
autor
21. máj 2023

@ivik4 tak silno držím palce.

marlent
21. máj 2023

@ivik4 zistili ti rakovinu? Neurobia operáciu?

ivik4
21. máj 2023

@marlent zistili mi chorobu

marlent
21. máj 2023

@ivik4 akú preboha? Ak to nie je neprijemne pre teba odpovedať.....ak áno tak ma ignoruj.
V každom prípade prajem len všetko dobre

asmeasea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
26. máj 2023

@ivik4 :( a prosim co drzim palce