Kombinácia antidepresív a betablokátorov

kristin00
13. dec 2021

Ahojte, neviete či je vhodné kombinovať Alventu 75mg a Metoprolol Rathiopharm 25mg? Metoprolol som brala asi pol roka, potom som vysadila a beriem Alventu. Mám neustále veľmi vysoký tep cca 130-140 a nedá sa mi tak fungovať. V príbalovom letáku sa píše že by sa nemali kombinovať. Lieky mám od rôznych lekárov a môj obvodný lekár vravel že, vraj by pri malej dávke nemal byť problém tak teraz neviem.

ladka2012
13. dec 2021

@kristin00 zmeniť Alventu za iny liek. moze to byt reakcia na Alventu

kristin00
autor
13. dec 2021

@ladka2012 ja si to tiež myslím len psychiater vraví, že nie. Vraj úzkosť a práveže chcel Alventu navýšiť na 150 mg denne

29467
26. mar 2024

@kristin00 dobrý deň ja tiež užívam alventu a dnes mi kardiológ po telefonickom rozhovore zmenil lieky na tlak a dal mi metoprolol 1 ráno 1 večer a ja som mu zabudla povedať že užívam alventu ako sté to potom vyriešili užívali sté ich spolu bo ja som práve že čítala v správe že sa nesmie seratlin a ešte nejaké iné bola by som veľmi ráda keby sté mi napísali.

kristin00
autor
27. mar 2024

@29467 áno, užívala som ich spolu. Vraj alventa zvyšuje účinnosť a koncentráciu matoprololu v krvi. Ja som ale brala Alventu 37,5mg a metoprolol len jednu ráno.

29467
28. mar 2024

@kristin00 ja som dnes bola na kontroli u psychiatra a som mu vravela že mi zmenil kardiológ lieky a som sa pitala či sa môže z alventu povedal že áno a ešte mi zvišil alventu ráno 150 a obed 75🙈tak ja už neviem som zvedavá čo povie kardiológ keď pôjdem na kontrolu