Môže uškodiť súbežne užívanie liekov Alventa a Metoprolol Rathiopharm?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania liekov.

Môže uškodiť súbežne užívanie liekov Alventa 75 mg a Metoprolol Rathiopharm 25 mg ráno?

V letáku sa píše, že Alventa zvyšuje účinok Metoprololu. Psychiatrička povedala, že môžem.

Je možné, že by mi aj takáto malá dávka uškodila?

Ďakujem

Dobrý deň,

interakcia medzi Alventou a Metoprololom patrí do triedy strednej závažnosti.
V takom prípade sa dávka Metoprolou znižuje na minimálnu (u vás splnené), po zhodnotení lekára sa v liečbe pokračuje.

Takáto dávka vám naozaj uškodiť nemôže.

Jediné čo vám možem ešte odporučiť, preventívne si merať tlak. Ak by došlo viackrát k výraznému zníženiu (čo naozaj nepredpokladám), kontaktujte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut