Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

adela2611
9. nov 2020

@emimirlen dúfam a verím že raz hvp odíde a už sa nevráti.. nestresuj sa budeš častejšie kontrolovaná a podľa mňa je to dobré..z dolu sa umývam ráno a večer-kazdy deň .a keď mám potrebu tak aj medzi tým,podľa mňa je to individuálne a podľa potreby každej jednej ženy ..ak je to moc často môže sa zničiť mikroflóra..spodné prádlo každý deň aj niekoľko x,ale tak u mňa je to spojené s mojimi klientami ,veľa krát cvičím zarovno nimi aj svoje telo🤣 a keď som spotená riešim to..aj pri masazach keď mám klienta,ktorý nieje na tom zdrav.dobre tak kým ho vymasirujem,napravim tak to dá občas zabrať a môžem ísť rovno do sprchy...a používam buď gél na intímnu hygienu, alebo obyčajne mydlo. Nohavičky zehlim ,v podstate ja som tak prepnuta že zehlim úplne všetko, okrem ponožiek tie som už prestala... Ty sa umyvas automatickým gélom? Je určený na intímnu hygienu? Možno ti nerobí dobre čajovníka je dosť intenzívny ...

emimirlen
9. nov 2020

@adela2611 aha rozumiem tak to áno. Keď sa spotím, športujem, mením aj ja spodné prádlo. Inak raz do dňa. Ja tiež žehlím všetko okrem ponožiek :D dcérkam aj gaťky ale moje som nejako obchádzala, musím začať aj svoje žehliť. A áno, ten umývací gél je priamo na intímnu hygienu. Skúsim asi ten zmeniť.

janka2273
10. nov 2020

@adela2611 držím palce a verím,že sa ho rýchlo zbavíš 💪❤️👍
@emimirlen ja na umývanie väčšinou čistú vodu,nohavičky nežehlim,veď by ma šlahlo 😂
Zápaly môžu byť z hocičoho 🙄 sex, tampón,stres atď atď..ale väčšinou ako príde,tak aj odíde 😉ale ak máš dlhodobo rôzne problémy ,tak tam celkovo asi máš narušenú mikroflóru 🙄 berieš nejaké probiotiká?

emimirlen
10. nov 2020

@janka2273 hmmm tak stresy trošku boli po mateskej v novej robote, ale tak skôr tak napätie ako úplne že stres. Tampóny nepoužívam, sexuálny partner len manžel :D čiže to sa nezmenilo...ktovie nooo. A dosť možné že to mám tam narušené, skúsim možno aj ja len s čistou vodou sa umývať :D a ja keď vidím tú hrbu gatiek tiež mám pocit že ma šľahne :D ale žehlím ich stále :D a probiotika beriem VitagynC. Aké sú ešte iné probiotiká na mikroflóru pošvy, máš niečo otestované? Prestala som brať Cčko, Dčko...musím si znova nasadiť ako predtým.

janka2273
10. nov 2020

@emimirlen vidíš,ja jem to céčko i décko denne a roky 🤔asi to má fakt nejaký význam 🤔nemyslela som vaginálne probiotiká,také som nikdy nemala, našťastie nemávam s tymto problém..myslela som nejaké kvalitné probiotiká na jedenie,keďže "imunita začína v žalúdku" a probiotiká majú celkovo vplyv na organizmus 😉

ajush5
10. nov 2020

Ja osobne na imunitu od žalúdka odporúčam surovú stravu. Bol to jeden z experimentov v rámci zbavovania sa HPV a cítila som sa veľmi dobre. Vtedy sa mi aj zlepšila cytológia a celkovo som pociťovala, že mi to prospieva. Bohužiaľ som taký mäsožravec a sushižravec, že som nevydržala dostatočne dlho aby moje telo stihlo spraviť nejaku významnejšiu zmenu. No pre niekoho s pevnejšou vôľou to môže byť dobrá cesta.

emimirlen
10. nov 2020

@janka2273 nie také neberiem. Hmmm... brať a dlhodobo? odporúča sa to?
To Cčko a Dčko nasadzujem určite, to sme brali ráno aj večer že?! určite to má význam podľa mňa. Iank keď tak rozmýšľam, pre mňa by to malo určite význam aj v kombinácii s probiotikami lebo môjmu žalúdoku by to iste len prospelo. Niečo si asi pozriem...i keď beriem indonal. nasadím znova aj rakytník asi.

emimirlen
10. nov 2020

@ajush5 surovú stravu? akože nič varené? či v akom zmysle. po prvej konizácii som si zaviedla každé ráno ovocné smoothy. Zjavne je čas sa k tomu vrátiť 🙂

ajush5
10. nov 2020

@emimirlen áno, je to v podstate rastlinná strava, tepelne upravovaná max do 40 stupňov. Čím väčší podiel rastlinnej nevarenej stravy, tým je to pre telo prpspešnejšie. Ja som šla do extrému a jedla som len surovú stravu.

emimirlen
11. nov 2020

@ajush5 fuuuu obdivujem, toto ja by som asi nezvládla. Akože mám rada zeleninu a ovocie ale stále sa mi pýta k tomu aspoň chlebík alebo sucharik. Len chrúmať čistú zeleninu chce ozaj veľa zaprenia.

ajush5
11. nov 2020

@emimirlen ja som tiež vydržala len pár týždňov 😅 nezvládla som pohľad na sushi, zložila som sa ako origami. Každopádne nech zaradis akýkoľvek väčší podiel surovej stravy ako máš teraz, vždy je to lepšie ako nič. Super sú tie smoothie na raňajky. Potom keď si zvykneš si pridaš rastlinný olovrant, občas niečo ľahšie na večeru a určite pocitis na sebe veľký rozdiel.

emimirlen
12. nov 2020

@ajush5
jj to určite áno. Tak vyskúšam čosi určite 🙂

janka2273
12. nov 2020

@emimirlen áno,treba kvalitné probiotiká a užívať dlhodobo 😘imunita naozaj začína už v žalúdku...ja mám déčko AlphaD3,aké roky som fungovala na vigantole a práve ten mi parádne dvihol hladiny déčka 👍toto nové mám od mojej dr,je to na predpis,lebo inak to stojí až 30€... Je to D3,alebuplne inak funguje ako klasické D3....
Céčko mám stále práškové od roku 2011 prakticky stále... no posledné roky ho užívam len v tej fľaši s vodou,ako tu vždy píšem...čiže keď denne vypijem dve fľaše ( sklenená 0,75ml) ,mám v nich cca 2- 2,5 gramu céčka denne😉 + samozrey pijem tie moje čaje ( chvostík,repík,báza,lipa,skoriceľ atď... väčšinou miešam)
Najnovšie frčím na spirulina už od apríla a teraz som kúpila aj síru- MSM 😉
Takže ani toho moc teraz neužívam,len 4 veci: C,D,Spirulina a MSM😘
No a ako probiotikum som si robila tú kombuchu,len už ma to prestalo baviť 😂😋takže časom pozriem nejaké bobule lepšej značky 😉

saska.j
17. nov 2020

Ahojte zienky mňa čaká konizacia 11.12. Čítam ze ste si nakúpili vit C a vit D aké sú najlepšie?

emimirlen
17. nov 2020

@janka2273 Mala som nejako dojem, že nemusím sa stále dlhodobo dopovať, ale zjavne budem musieť 🙂 Dčko už dopĺňam, dajako som ale vybehla z toho rytmu poctivého brania vitamínov, musím sa zasa na to nastaviť.
Inak spirulinu berieš akú? lebo čo pozerám, tak do dňa 10tabliet vziať toho, och to je normálna dávka, či to ja zle hľadám :D
Probiotiká si musím nejaké nájsť poriadne. Poraď keď na niečo dobré narazíš. 🙂

tina7729
18. nov 2020

@janka2273 prosím ťa, vieš mi povedať čo všetko pred operáciu treba a potom po operácii čo ma čaká, čo smiem a čo nesmiem no proste všetko 😁

janka2273
18. nov 2020

@tina7729 Ahoj 🙂 prakticky nič 🙂 konizácia je podla mna veľká pohoda! Ráno som prišla a cez obed odišla..deň-dva poležala a začala bežne fungovať....nič špeciálne som nerobila pred ,ani po konizácii 🙂 vobec sa nestresuj...len sa priprav na to,že budeš mať možno cyklus rozhádzaný istý čas.
Ja som osobne nič špeciálneho po konizácii neužívala...všetky vitamíny a minerály beriem dlhodobo,len hold na vírus HPV to žiaľ nestačilo,nakoľko tento vírus je veľký beťár a dokáže oklamať imunitný systém jedna radosť ☹ ten ho dokázal zabiť až tou konizáciou,kedy operačný zákrok vyburcoval imunitu a HPV zneškodnila.
Po konizácii som bola po 3 týždňoch zahojená a mohla cvičiť,plávať sexovať,proste všetko a cca rok a pol chodila v polročných intervaloch na kontroly,teraz už len klasika raz za rok 🙂 Na prvej kontrole po polroku som si dala okrem prehliadky a cytologie spraviť aj test na HPV .
Kľudne sa pýtaj,ak ta zaujíma niečo špeciálne 🙂
P.S: pred konizáciou som cca rok skúšala kadečo,aby som situáciu zlepšila,no s HPV sa zjavne bojovať nedá..rýchle sa mi to zhoršovalo a na konizácii som bola v hodine dvanástej zjavne ☹

tina7729
18. nov 2020

@janka2273 dakujem Janulka🙂 viem že niekoľko hodín pred sa nemôže jesť a piť a nemala by som fajčiť 🤦 priznám sa fajčím.moj neduch.a polygynax si nebrala pred??

janka2273
18. nov 2020

@emimirlen ja si kupujem túto,ale dávam si max 2_3 tabety denne a tvárim sa ,že mi to stačí 🙂)) jedna tableta má 800mg
https://www.bodyworld.eu/sk/sk/allnutrition-spi...
Ja som si na tie denné vyše dávky céčka za tie roky už zvykla a déčko tiež..čaje tiež pijem bežne v zime,či v lete a iné doplanky podla toho,čo ma napadne 🙂)
Tú spirulinu som začala na jar kvôli korone,ked som ešte nevedela,čo to je zač a síru( MSM) na klby,lebo ma začali cca od konca marca pobolievať na prstoch rúk ☹ a ako vidím,tak to zaberá,,tiež to majú ma tej stránke 🙂

janka2273
18. nov 2020

@tina7729 ja som si večer jednu bafla tiež a ráno už nie 🙂 išla som okolo 7.00 z domu a o 9:00 som už bola na stole ...ráno som teda nejedla+ som si zobrala koláč so sebou i pitie a okolo 10:00 som už vegetila na posteli a jedla veselo 🙂

tina7729
18. nov 2020

@janka2273 a ako s fajcenim potom.ja chcem aj prestať no je to ťažké 😔

janka2273
18. nov 2020

@saska.j ahoj 🙂 ja užívam len céčko v prášku,kludne ti stačí aj z DM drogérie v takej modrobielej krabičke 🙂 100g za 2.39 € tuším a déčko som dlhodobo užívala klasický Vigantol pre bábatká,ten mi pekne zvýšil hladinu déčka v krvi

janka2273
18. nov 2020

@tina7729 ja som bola schopná ísť kľudne cez obed aj sama domov..tak mi bolo dobre 🙂 no mala som samozrejme zajednaný odvoz..no nikekomu je zle po narkoze,asi záleží,ako mu to "namiešajú" mne dali super narkozu,behom chviľky som bola "triezva" ..po 2 hodinách polihovania na kliknike som bola v uplnom poriadku,bez bolestí,bez akéhokoľvek zlého pocitu atd..čiže záleží na tebe,ako ti bude,ako telo zareaguje..čiže nevidím v tom problém,aby si si poobede doma bafla 🙂 ja s tým problém nemám,mám to iba ako relax a teda nemám problém ani skončiť,ani začať😂😝

adela2611
19. nov 2020

@tina7729 pod operáciou som nefajčila,ale po som si večer už išla bafnúť , ledva som prišla z prízemia a izbu 3 poschodie výťahom , hlava sa mi točila , bolo mi blbo na vracanie..Ale ráno už mi nebolo nič po cige..záleží akú narkozu dostaneš a ako telo bude reagovať, nevyskúšaš nevieš..

andy1978
24. nov 2020

@emimirlen ahoj. Tak mam už výsledky . Cin 1 a vybrali všetko. Dnes som volala, uz som nevydržala, lebo po zakroku bol doktor v karantene, tak som nemala žiadne informácie. Ešte idem na kontrolu, ale uz mam aj po menzese, prisiel presne a to mi v nemocnici vraveli, ze pride o dva tyzdne neskor. Dufam, že to bude už ok.

emimirlen
25. nov 2020

@andy1978 Ahoj tak to je super. Hlavne že šlo všetko von a si ok. Zotavila si sa skor, hneď po zákroku si bola v plnej sile? ako to u teba prebehlo? Teším sa s tebou a prajem veľa zdravíčka.

andy1978
25. nov 2020

@emimirlen Ďakujem aj tebe prajem veľa zdravíčka. Cítila som sa dobre v podstate hned po zakroku, žiadne velké krvacanie. Ani hlava ma nebolela po narkoze. Menzes bol silny aj čo sa týka bolesti, ale po 3 dňoch to chvalabohu ustalo. Kontrolu u doktora mam 9.12. , povedal mi, že si myslel, že to bude CIN 2 alebo 3, tak bol asi príjemne prekvapený z histologie a ja som si tiež vydýchla. Tak snáď bude už všetko v poriadku. Od jesene si davam devit a po zakroku som si davku zdvojnasobila, inak ziadne vitamíny neužívam.

emimirlen
25. nov 2020

@andy1978 Jj doplň vitamíny čo najviac. Veľa ovocia a zeleniny. To ti potom podľa mňa ani konizáciu hneď robiť nemuseli či? nevravel nič? Hlavná vec, že to máš už za sebou a úspešne 🙂

emimirlen
25. nov 2020

@janka2273 ďakujem za rady 🙂 už mi aj nejaká spirulina došla domov, aj probiotiká, objednala som také čo majú aj žalúdočné probiotiká a aj vaginálne. Tak uvidíme v apríli na kontrole či niečo zabrala. Začala som aj ja teraz 2x do dňa piť bylinný žensky čaj.
Inak z čoho ťa začali tie prsty bolieť? veľa manuálnej práce? sranda inak...čo dokáže bolieť 🙂 a super že ti tak síra zabrala. Som pozerala na ňu teraz, lebo svokor ma riadne problémy s kĺbami, tak možno by stálo za hriech aby odskúšal 🙂

andy1978
25. nov 2020

@emimirlen tiež si myslím, že nemuseli hneď robiť konizáciu. Ale zrejme si myslel, že to bude horšie a vravel, že keby som mladšia, že by sa to sledovalo, ale kedže mám po 40, tak radšej urobiť konizaciu a histologia bola odporučena aj z vysledkov cytologie. Ale hlavne, ze uz mám po.