Konizácia krčka maternice

petushqa2710
8. okt 2022

Ahojte, som tri dni po konizacii krčka maternice Hpv virus CIN 3. Som doma na PN, čiže kludovy režim mám. Avšak môj problém je v silnejších kŕčoch a tlakoch v podbrušku. Krvácanie mám minimálne, máte s tým prosím skúsenost? Je to normálne keďže operácia bola len pred 3 dňami alebo mám ísť ku dr. ? Ďakujem za rady, skúsenosti

stellarstar
8. okt 2022

@petushqa2710 je to normálne veď je to zásah do organizmu, mne pri konizacii robili aj kyretáž takže mala som tiež kŕče a bolesti

marca12
8. okt 2022

@petushqa2710 ano je to normalne,krcok sa hoji,preto tie krce

adulka07
8. okt 2022

@petushqa2710 tiež som mala cin 3...po konzumácii som bola PN 10 dní..slabo som špinila a tlak v podbrušku bol keď som dlho stála na jednom mieste alebo sedela - časom prešlo..

petushqa2710
autor
8. okt 2022

@adulka07 mám presne to isté, na PN budem 14 dní len som sa zľakla tých "tlakov" v podbrušku. Tiež mám špinenie minimálne, dúfam že bude všetko ok 🙏 môžem sa spýtať, po konizacii ste už vírus nemala? Bola ste vyliečená ?

adulka07
8. okt 2022

@petushqa2710 no ja som prišla na kontrolu a lekárka mi povedala že to nie je dobré...že je to predrakovinove štádium...že odporúča odstránenie maternice...že síce môžem odmietnuť ale čo keď raz prídem a už bude neskoro...tak som radšej na operáciu išla..

petushqa2710
autor
8. okt 2022

@adulka07 no ja vzhľadom k tomu že mám 30 rokov a ešte by som chcela druhé dieťatko tak mi doporučili konizaciu a očkovanie krčka maternice no uvidím podľa výsledkov za 3 týždne

stellarstar
8. okt 2022

@petushqa2710 očkovanie krčka maternice neexistuje len očkovanie proti hpv a hpv sa nezbavíš ten budeš mat vždy v tele

https://www.hpv-college.sk/najcastejsie-omyly-a...

petushqa2710
autor
8. okt 2022

@stellarstar zrejme každý lekár dáva iné info 🤷‍♀️ mne primár nemocnice povedal,že pokiaľ budem mať po konizacii negatívne výsledky tak mi odobrali všetko zle napadnuté tkanivo a hpv budem mať už negatívne

gabika0825
9. okt 2022

@petushqa2710 Ja s tym nemám skúsenosti ale kamarátka na tom bola, aj jej lekár navrhol ockovanie aj keď už bola pozitívna. Ale ona nešla na to ockovanie a viem že brala nejaké vitamíny na úpravu imunity a potom už mala výsledky negatívne.

evcsu
10. okt 2022

@adulka07 ahoj. A ako sa máš odvtedy že Ti vybrali maternicu? Mne vybrali pred 2 týždňami. Teraz ešte odpočivam.

adulka07
10. okt 2022

@evcsu ďakujem.... dobre 🤗...ja som sa dala veľmi skoro do poriadku 🙏...PN som bola 4 týždne..potom 2 týždne dovolenka a išla som do roboty.. akurát mi je občas viac teplo ako bežním ľuďom ale inak mi je fajn..