Kontakt s osobou v karanténe, mám byť doma?

elkakk
8. feb 2021

Zdravím,
Keďže mi nikde nedvihaju opýtam sa na váš názor. V sobotu som bola s maminou ktorá mi strážila dcéru ( žije neďaleko) večer jej volala kolegyňa , ktorá bola pozitívne testovaná bola s ňou mama v piatok v práci. Čo myslite ja mám či nemám byt v karanténe???? Bola mamina v sobotu aj ja na testoch sme negatívne ale mama musí byt v karanténe. Pre istotu som teraz doma a zajtra chcem ísť na testy pre istotu.

terezka1947
8. feb 2021

@elkakk ty si iba kontakt kontaktu,cize nie. Iba tvoja mama musi dodrzat karantenu.

terezka1947
8. feb 2021

@elkakk nechcem ta od ag testu odradzat,ale ides na neho zbytocne zajtra. Keby aj nieco malo byt,tak az o par dni sa prejavi...preto.sa aj na pcr testy chodi nsjskor 5den.od kontaktu s pozitivnou osobou.

anna_maria1
8. feb 2021

@elkakk nie, ty nemusis byt v karantene ale zase ked vies, ze je tam ta moznost, ze by si to mohla od maminy chytit a bola pozitivna, tam to co nie je dolezite radsej odloz a spravny postup si zvolila, ze pojdes aj na pretestovanie.

hettinka
8. feb 2021

Ty v karantene oficiálne nie si, až keď by bola mama pozitívna náhodou. Ale sleduj sa a obmedz kontakty, von nos respirátor radšej.

terezka1947
8. feb 2021

Ale...je od teba zodpovedne,ze to beries vazne

anitta98
8. feb 2021

nemusíš , no v rámci zodpovednosti by si mala ostať doma a dať sa otestovať poisťovňa od februára prepláca aj PCR test

elkakk
autor
8. feb 2021

@anitta98 áno? Super vedieť

monkabohdalova
8. feb 2021

@elkakk ty by si mala byť v karantene , až keby je tvoja mamina pozitivne testovana. Zajtra je skoro na testvanie