Kontaktné šošovky

angel123
2. feb 2014

Ahojte, už asi 2 roky nosím okuliare, ale môj zrak sa popri skúškovom o dosť zhoršil. Potrebujem teda silnejšie dioptrie, ale rozmýšľam hlavne nad tým, že by som prešla na šošovky, keďže okuliare mi nikdy veľmi nevyhovovali. Mám dohodnuté stretnutie v jednej očnej optike, v ktorej vedia profesionálne zmerať oči, teda moja očná lekárka, ku ktorej som chodila používala metódu zakladania sklíčok, vidíš/nevidíš a to mi nepríde príliš presné. 🙂 Chcela by som sa teda opýtať, či je potrebné odporúčanie lekára na to, aby človek vymenil okuliare za šošovky a tiež by som sa vás chcela opýtať, že ak nosíte šošovky - tak aké, prečo vám vyhovujú a koľko ma to bude asi stáť.. Samozrejme, viem, že to závisí od mnohých faktorov, to aj pri okuliaroch, ale aspoň zhruba. 🙂 ďakujem

bettynka222
3. feb 2014

@kaata_ ahoj 🙂 veď ja viem ze si nepísala nič proti mne 🙂
Ta operácia...je pravda ze je to zásah do oka. Ale ked ja uz šošovky nechcem 😝 nemalo by sa v nich kúpať, umývať vlasy... Prídu mi v mnohých veciach obmedujucejsie ako okuliare (samozrejme tie majú zas ine muchy). Chcem si to vyriešiť raz a navždy 🙂 ale aj sa bojím 😀

bettynka222
3. feb 2014

@tenerifka ok dakujem. Skúsim mu to povedať. Lebo on ani sosovky nesmie nosiť. A ako to je s tou implantovanou šošovkou a pôrodom? Nie je tam nejaké obmedzenie kvôli tlaku?

tenerifka
3. feb 2014

@bettynka222 Na toto som sa nepytala, ja uz mam odrodene 😀

angel123
autor
6. feb 2014

Dakujem vam baby, dost to pomohlo. 🙂 Bola som si teda po tie sosovky, a zatial ich mam sice len 3 dni, ale som velmi spokojna (zatial teda). Tak dobre som asi nevidela, ani nepamatam :D Ja by som sa Vas ale chcela este opytat jednu vec. Teraz ako som ich zacala nosit, mam pocit, ze na blizko vidim rozmazanejsie, dlhsie mi trva, kym mi oko zameria na pismenka v casopise napr. Chcem sa opytat, stretli ste sa uz niektora s tymto? Tusim, ze to nebude spravne. Ja len neviem preco to je, ci si tie sosovky zle zakladam, alebo neviem teda, kde by mohol byt problem, ale bez nich na blizko vidim perfektne, s nimi to je trosku horsie, ako keby som sa pozerala cez nejaku foliu, alebo neviem, ako by som to nazvala. A ku kontaktologovi idem az o dva tyzdne.

@bosoriak dakujem velmi pekne za clanok. Ani som nevedela, ze to v optikach takto funguje, je to smutne, a teraz naozaj zvazim, kam vobec pojdem... Chcela by som sa Ta opytat ohladom tej hormonalnej antikoncepcie. Doktorka sa ma na to nepytala, samozrejme, mne to nenapadlo povedat, ale potom som sa aj v brozurke ku sosovkam docitala, ze je potrebne povedat o uzivani HAK. Je to nejaky velky rozdiel, alebo sa to nejak velmi ovplyvnuje, alebo v com je ten problem? Vdaka 🙂

bosoriak
6. feb 2014

@angel123 S tou HAK len osobna skusenost - ked som ju brala, tak som sosovky v oku nezniesla. Proste som mala oci suche, podrazdene, v jednom kuse slzili... Ked som ju vysadila, tak to bolo omnoho lepsie. Ale aj tak som nosila tie sosovky len na sport a na plavanie a pod., takze nikdy nie cely den. Ja mam ale cylindre na dioptriach, takze musim nosit toricke sosovky a tie funguju trolinku inak, nez bezne sosovky.

S tym videnim do blizka je to myslim normalne. Skus este pockat, nech si oci zvyknu na novy sposob korekcie. Ak to nepomoze, tak po tyzdni odporucam premerat dioptrie a skusit dat povedzme o 0.25 menej. Sosovky obcas koriguju chybu oka lepsie, pretoze su priamo na oku a preto namerane dioptrie mozu byt niekedy prilis silne. Vsetko je to o skusani a experimente. 🙂

kaata_
6. feb 2014

@angel123 suhlasim s @bosoriak . treba o stvrtku slabsie dioptrie na sosovky ako mas v okuliaroch, ale doktori to tak teraz nedavaju netusim preco.

sacitashofex
11. nov 2014

Ahojte je tu niekto kto by sa xcel pridat na operaciu oci laserom tym bezbolestnym? Ak by sa vytvorila skupina 3 a viac mame tam dost vyrazne zlavy...krasny den

daduska132
11. nov 2014

accuve oasis alečo sa týka nosenia tak bez problémov akurát mám v poslednom období problém, že už keď otvorím šošovku z obalu tak je puknutá ale to by som sk§r dala za vinu asi zlému zaobchádzaniu .. inak si kupujem šošovky v tesco optike ke´dže je podstatne lacnejšia =)

anulienkalenka
14. jún 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Tiez uvazujem nad sosovkami dlllllhu dobu, teraz som sa konecne odhodlala lens a musim este nechat vysetrit niekde🙂

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
25. jún 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

@doriss_po diky moc! pojdem sa tam urcite pozret, konecne sa teda odhodlavam a musim sa k tomu uz dokopat :D ale na sosovky sa vylozene tesim

boruska80
5. feb 2019

Ja som tiež chcela vyskúšať vyšetrenie očí v optike a tak som sa objednala. Na moje prekvapenie to bolo celkom skoro a musím povedať, že mi to tam viac vyhovovalo nakoľko som si mohla hneď na mieste vybrať okuliare a aj šošovky. Bola som aj milo prekvapená že mi ich v Grandoptical urobili celkom rýchlo takže uričite nabudúce ani nerozmýšľam a pojdem zase tam. Šošovky čo mám si úplne vyhovujú, som v nich takmer celý deň, fakt keď som len doma a viem že už nikam nejdem tak si dám okuliare nech si oči troška oddýchnu.

caray
5. feb 2019

@boruska80 ja by som na toto asi odvahu nemala a radšej by som zašla najskôr k lekárovi, k očnému 🙂

nuni11
7. feb 2019

@boruska80 Viac ti to vyhovovalo? V optike su odbornici, ale zase ine je ocny lekar. Keby som mala riesit taketo veci, tak len u doktora 🙂

iwkap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwkap
18. mar 2023

Dobrý deň, predám čisto nové nerozbalené jednodňové kontaktné šošovky TopVue Daily (30 šošoviek) 2 rôzne dioptrie:
Dioptrie -3.00; Zakrivenie 8.50; Priemer 14.2
Dioptrie -2.75; Zakrivenie 8.50; Priemer 14.2
Cena: každé balenie za 10€, spolu 20€