Kontaktné šošovky

michaelad97
30. aug 2022

Ahojte 👋 Keďže dlhé roky nosím okuliare, rozhodla som sa na zmenu a tým skúsiť šošovky. Okuliare mám do diaľky, jedno okolo 2,75 druhé 2,50. Viem, že aj v optike mi poradia objednajú šošovky no zaujíma ma váš názor, skúsenosti keďže som amatér. Pripadne aké to je ten "skok" z okuliarov na šošovky a či ste si objednávali sami z internetu šošovky. A hlavne ak áno, tak aké a aký je medzi nimi rozdiel 😁 A posledná otázka - čo ak snimi zaspím, tak čo potom. Ďakujem ❤️

taktotedanie
30. aug 2022

Tym, ze s tym zacinate by som sla do optiky, kde sa sosovkam venuju neobjednavala by som si na vlastnu past sama na internete, neobjednavate presne take cislo ako mate dioptrie v okuliaroch, poucia vas ako s nimi zaobchadzat, naucia vas ich nasadzovat a vyberat, pri sosovkach je najdolezitejsia hygiena, nezabudnut si zadovazit umele slzy bez konzervacnych latok vhodne pre nositelov kontaktnych sosoviek
Ak uz najdete tie najvhodnejsie pre vas kludne si uz objednavajte z internetu

petronellla87
30. aug 2022

@michaelad97 ahoj ked si sosovky este nemala zajdi do optiky na meranie, v sosovkach budes mat inu dioptriu ako v okuliaroch a tam ti aj poradia, potom ked uz budes vediet ake mozes objednavat z netu. Ja mam take co sa v nich moze aj spat, ked som zaspala v obycajnych musela som ich rano vybrat a boleli ma oci

simca06022011
30. aug 2022

@michaelad97 so sosovkami zacni bud u lekara (to najlepsie) alebo si najdi optiku kde maju na sosovky lekara. Davaju sa do sosoviek ine dioptrie, musia ti zmerat ine parametre oka na sosovku. Potom podla toho si uz budes moct objednavat sosovky aj online. Su rozne druhy sosoviek tak potom poskusas aj to... na zaciatok by som ti asi odporucila jednodenne (fakt s tym nie je praca, ziadna obava z hygieny atd, nasadis rano, vecer vyhodis)
Zaklad je, pozor na suche oko, preto by sito mala so svojim ocnym mozno riesit, ak mavas suche oci, tak je to uplne kontraindikovane.

loliku
30. aug 2022

Tvoju doktorku s tým oslov, ak ku nej chodíš pravidelne. Ja osobne som si našla na nete kontaktologa platila som mu 7rokov dozadu asi 20e navrhol šošovky objednal mi 2skusobne páry, keď prišli mi ukázal ako sa dávajú vyberajú....a potom som si už šošovky objednávala cez net podľa toho aké sme spolu vybrali...sama si neobjednavaj to ti musí niekto schopný nastaviť aké a pocit určite dobrý, lepšie než s okuliarmi

taktotedanie
30. aug 2022

@loliku nie kazdy ocny lekar je aj kontaktolog

ninah1486
25. okt 2022

nad sosovkami spekulujem uz aj ja dost dlho, lenze casto musim pouzit kvapky Vizik kvôli suchym ociam a neviem co by to bolo keby mam este aj sosovku v oku

beahavala
26. okt 2022

ja nosim dlho okuliare a tiez by som rada skusila sosovky ale neviem ci to s nimi budem vediet

iwkap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwkap
18. mar 2023

Dobrý deň, predám čisto nové nerozbalené jednodňové kontaktné šošovky TopVue Daily (30 šošoviek) 2 rôzne dioptrie:
Dioptrie -3.00; Zakrivenie 8.50; Priemer 14.2
Dioptrie -2.75; Zakrivenie 8.50; Priemer 14.2
Cena: každé balenie za 10€, spolu 20€