Krčna chrbtica, máte aj vy problém?

sendy27
26. júl 2012

Mam problemy s krčnou chrbticou uz asi 4 roky po nehode mam posunuty stavec zatial neodporúčaju lekari operaciu nahoršie su zmeny počasia tie bolesti hlavy sa nedaju vydržat a k tomu zavraty niekedy musim si lehnut lebo by som odpadla mate problem aku liečbu ste vyskúšali 🙂

kacena4
6. jan 2013

@maser vdaka za info, zacnem setrit a urcite ak si dam sptravit tuto masaz tak dodrzim aspon tie 3 + kazdy mesiac ak to ma zabrat tak sa tesim. a s tymi cenami mate asi pravdu, hoci sa mi to zda prehnane ked jeden pyta takmer 50e a iny 15 za tu istu masaz 😖 😖

maser
6. jan 2013

@kacena4 Uf a to som myslel že som drahý... 🙂

brutailka
12. feb 2013

@andrejkam ahoj, za kým si prosím ťa bola v KE na neurochirurgii? pravdepodobne ma to čaka tiež a neviem na koho sa tam mam obratiť ☹ vieš o nejakom dobrom doktorovi?

andrejkam
12. feb 2013

@brutailka Išla som tam len tak a bola som pri dr.Lukáčovi

brutailka
12. feb 2013

@andrejkam aha, dakujem a termín si môžeš určiť sama? či to až tak neskoro sa da?

andrejkam
12. feb 2013

musiš sa objednať a rátaj tak 2-3 mesiace ...aspoň u mňa to tak bolo 😒
@brutailka

brutailka
12. feb 2013

jaj, ja som zlakla, že až do novembra by som musela čakať, tuším si to hore spominala 🙂 a tebe tiež budu meniť platničku?

andrejkam
20. mar 2013

ahoj prepáč,že píšem až teraz.....mne tlačia 3 platničky na miechu a už dvaja lekári mali rozličný názor, tak neviem ako to nakoniec bude

simivaneska
5. jún 2013

@andrejkam ahoj, tak ako si dopadla? bude ta operacia? ja už mam po 😝 minulý týzden mi menili platničku C 5-6 v Nových Zámkoch

janatom1
3. nov 2013

Dobrý večer ,som tu nová a chcela by som si popísat s niekym o operácii krčnej chrptice ,čaká ma to asi 19.11.013 idu mi menit platničku 6-7 a možno aj 5-6- tlačia mi na miechu a nerv .Neviem či som sa dobre rozhodla .Budem rada aksa mi niekto ozve.Dakujem 🙂

labus
3. nov 2013

@janatom1 Neboj určite si sa dobre rozhodla ja som bola operovaná v novembri presne pred dvomi rokmi a rozhodnutie hodnotím určite ako správne 😉

janatom1
3. nov 2013

Dakujem za povzbudenie ja ani nepredpokladám že to nebude dobré .můžem sa spýtat kolko si asi bola PNa či máš ešte potiaže .Dakujem 🙂

labus
3. nov 2013

@janatom1 po operácii som bola PN až kým som nešla na posudkovu komisiu na čiastočný invalidný dôchodok ja som bola totiž doručovatelka a to už robit nesmiem.A či mám potiaže sa nedá napísat jednou dvomi vetami. Je to zložite ale ak Ta zaujíma konkretne to čo mi operovali mám v perfektnom stave no ja mám na chrbtici viac nálezou a tie mi robia aj nadalej problem lenže nie všetko sa dá oprovat a to je môj problem. Každopádne tie dve zoperovane platničky sa držia perfektne

lienkad
17. mar 2014

@janatom1
@labus Zdravím.Moja mamina je 12dní po operácii, menili jej 2platničky davali jej tam šroby a nejku vypln tlačili jej na miechu a mala zacviknuty nerv čo jej udieral do nohy, má to v krížovej časti dr. v Ružomberku čo ju operoval tak povedal že za 10rokov sa nestretol s tak važným problemom.No stále si necíti nohu má ju strpnutu hlavne podošvu akoby mala mravce v podošve.....mali ste aj vy taky problem dr. povedal že časom to zmizne....o mesiac sa mi žení brat čo si mylsíte bude mocť aspon trošku sedieť?

labus
17. mar 2014

@lienkad ahoj ja velmi neporadím pretože mne operovali krčnu chrbticu a nie driekovu mne to udieralo do pravej ruky.. nie do nôh .... skôr poradí niketo kto mal problem z driekovou chrbticou no 12 dní je ešte krátka doba , no pokial viem tak po operácii driekovej chrbtice sa nesedí 3 mesiace len leží stojí ak teda v Ružomberku neoperuju nejakou novou metodou , fuuu a svatba božinku to je fakt kratučko po jej operácii držím palce nech to zvládnete celá rodinka a maminke pomáhajte su to náročné operácie

lienkad
17. mar 2014

@labus no povedali jej ža 4t nemože sedieť no ja si myslímm tiež že aj dlhšie....no mám taku užastnu švagrinu jej to je jedno oni si naplánovali svadbu a povedala že no a čo ked tam nebude že ona sa nebude niekomu podriadovať ona dala termín a ked prídu tak prídu no peniaze za polovicu svadby chcu....ide ma s nich vytočiť a to už maju 5ročneho čiže ich nič nesurilo do svadby....

ostro
24. jún 2014

dobrý deň. ja som bol na operácii driekovej chrbtice 3.6.2014 v Ružomberku. pred operáciou ma strašne bolela noha, stŕpali mi prsty aj chodidlo. teraz žiadnu bolesť necítim. zatiaľ sa zdá že to vyšlo na "1". každý deň cítim ako sa môj stav zo dňa na deň zlepšuje. pred operáciou som skúšal aj súkromného fizioterapeuta ktorý že vraj viacerým pomohol. boli to zbytočne vyhodené peniaze a čas. ja som z opperáciou ako dopadla zatiaľ spokojný.

gladiaor123abc
7. aug 2014

moj syn ma vyskocenu platnicku krcnu,chodili sme na rehab.ale to nepomohlo a ma caste bolesti hlavi,cize migrenu,tento stav uz trva 1 mesiac.co mam robit?mam vyhladat masera?lebo nas lekar je na nic.dakujem 😒

maser
8. aug 2014

@gladiaor123abc Chod skúsenému masérovi. Žiadne naprávanie...

nextik
8. aug 2014

@gladiaor123abc cvicit sm system. Nepoznam nikoho komu to nepomohlo. Ja som sa nalezala na neurologii v nemocnici ze az. A teraz ziadne problemy. 🙂

danielahamar
8. aug 2014

@nextik môj muž tiež od operácie cvičí sm a je to super

nextik
8. aug 2014

@danielahamar tak tak - inak ak niekto potrebuje kontakt z okolia LM tak mozem odporucit uzasnu pani co to precvicuje - a ona sa k tomu dostala doslova z operacneho stola - a tak jej to pomohlo ze od vtedy sms precvicuje.

vilmamonika
8. sep 2014

ahoj
Čítala som tvoj príspevok a potrebovala by som radu pre manžela. Mám vysunuté krčné stavce,ktoré tlačia na miechu. Píšeš, že si si bola na neurochirurgii v Nitre . Vieš mi poslať kontakt na lekára?Chceli by ste stav skonzultovať s viacerými lekármi.
Ďakujem veľmi pekne Monika

danielahamar
8. sep 2014

@vilmamonika tu na stránke je číslo na amb. http://www.fnnitra.sk/fnnitra/index.php/kliniky... môj bol tuším o Mišoviča, ale všetci sú tam dobrý, každý deň je tam tuším iný na ambulancii, pán primár si ich vyberal sám 😉

nutrimas
8. sep 2014

Jednoznacne odporucame SM system. Prevadzkujeme Liecebne a regeneracne studio, kde okrem roznych druhov masazi sa venujeme hlavne cviceniu SM system. My a nasi klienti mame len dobre skusenosti. Su sice stavy, kedy sa uz operacii zial neda vyhnut, no vo väcsine pripadov Vas cvicenie zachrani pred operaciou...Sami si viete posilnenim, spevnenim svaloveho korzetu "vyriesit" problemy s platnickami, protruzie, hernie, skoliozu do urciteho stupna, prejdu bolesti klbov a pod.
Tu na MK je verejna skupina "BOLESTI CHRBTICE A POHYB. APARATU.." , kde sa venuje podstatna cast prave SM systemu, mozete sa tam pokojne pridat a vymenit si skusenosti.
Pripajam link na ofic. stranku Dr. Smiska - autora metody, kde najdete aj zoznam cvicitelov na SK podla regionov: www.smsystem.cz.

vilmamonika
10. sep 2014

Ďakujem skúsime...

maajka83
1. nov 2014

Ako dlho ste boli pn po operácii? Ja idem na operáciu 11.1.2015.

rumijka
14. mar 2015

Ahojte všetci, ja som tiež po operácii driekovej chrbtice. Mala som úraz, úlomky boli posunuté veľmi hlboko v miechovom kanále a bolo nebezpečenstvo, že už pri malom pohybe môžem ochrnúť. Preto ma akútne operovali, bolo to v roku 2006. Po operácii som cítila strašnú bolesť ľavej nohy, dávali mi všetky možné dostupné lieky, infúzie. Lekári mi tiež odporučili aj Wobenzym. Kúpila som si jedno veľké balenie a musím povedať, že mi to výrazne pomohlo. Treba skúšať, neviete, čo vám môže pomôcť. Môj stav sa zlepšil, aj keď to nie je celkom v poriadku. V roku 2013 som podstúpila ďalšiu operáciu, ale tentokrát krčnej chrbtice. Mala som veľkú bolesť ľavého ramena, ruky a trpnutie prstov. Po operácii som tiež začala užívať Wobenzym, cítim sa lepšie, aj keď je pravda, že už nikdy to nebude také ako pred úrazom a operáciami. Smejem sa, že bohužiaľ už nemám osemnásť´ 🙂

elvira12
17. mar 2015

@sendy27 ahoj, zavraty, mogreny, svalove spazmy.. sedi vec... mne pomaha cvicenie, na masaz sa neodvazim, nesplieham sa na to, lebo masaz sice ,moze uvolnit, ale ak poskodit, takze radsej nie.
Ja som zacala posinovanie s vlastnou vahou, aby malo co chrbat drzat, co sa tyka svalstva a casto robil strecing. Vcera som mala tocaky velike, a citila som pravu stranu trapezu, zrejme som zle spala. Ale strecing mi pomohol a rovnako predtým posilovanie. Po 1,5 hodke som odchadzala bez tocakov a tlaku v hlave.🙂)

anjelikdianka
22. jún 2015

Ahojte.Neviem ešte či problémi ktoré cítím súvisia s krčnou chrpticou či nie.Prvý krát som to mala minulý rok v Septembri.začala som cítít takí tlak"guču"v krku,išla som k lekárke ona ma poslala na usg štýtnej žlazy,potom na endokrinologiu tak mi brali aj krv aj sono robili 2x všetko v poriadku.Potom ma poslali na ORL tam tiež nič nenašli.Takže som to dalej neriešila a postupne ten pocit v krku/hrdle zmizla.Ale teraz zase asi 3týžden mam tie tlaky v krku a akonkeby som v nej mala niečo zaseknuté.Na endokrinologii mi pani doktorka povedala,že ak ani na orl nič nenajdu aby som skusila aby my zrongenovali krčnu chrpticu.Mali ste niektorá ktorá máte problém s krčnou chrpticou aj takéto tažkosti.?dakujem za každu odpoved.