Krčna chrbtica, máte aj vy problém?

sendy27
26. júl 2012

Mam problemy s krčnou chrbticou uz asi 4 roky po nehode mam posunuty stavec zatial neodporúčaju lekari operaciu nahoršie su zmeny počasia tie bolesti hlavy sa nedaju vydržat a k tomu zavraty niekedy musim si lehnut lebo by som odpadla mate problem aku liečbu ste vyskúšali 🙂

marianka0101
22. jún 2015

@anjelikdianka mam niečo podobné ohľadom tej hrče v krku... trvá to od marca minulého roku, niekedy je lepšie, niekedy horšie. Okrem toho som často zahlienená a často ma akoby svrbelo pri dýchaní, RTG hrudníka ok, ORL vyšetrenie ok, sono štítnej žľazy, RTG prínosných dutín, alergo vyšetrenie ok... posledné 2 mesiace ma bolievajú uši, nie stála bolesť ale niekoľkokrát denne také pichanie chvílkové. Pred 2 týždňami som znovu navštívila ORL a pani doktorka si myslí, keďže všetky vymenované vyšetrenia sú v poriadku, že to bude krčnou chrbticou

anjelikdianka
22. jún 2015

@marianka0101 dkujem za odpoved.Ako keby si písala o mna,okrem zahlienenia.

h0sher
22. jún 2015

@marianka0101
taketo symptomy sposobuje plucna chlamydia,daj si spravit vysetrenie takisto na mykoplazmy a borelie:
takto zacinaju vsetky symptomy spojene s borelkou 😉 bolest usi,krcna chrbtica,dusnost,zahlienenost,pocit pri dychani v podobe piskania,palenia,svrbenia atd.

ta zahlienenost je sposobovana tvorenim biofilmov,kde sa tieto potvory schovavaju a su rezistentne na ATb:
na tie hlieny je super prípravok na SVK krasne predrazeny ale z USA lacny jak slak
N acetyl cystein zvany NAC, u nas znamy solmucol resp. acc long: kup si solmucol 600mg a uzivat rano obed vecer 1, vzdy sa to zacne tecenim soplov:

daj si spravit testy na plucne chlamydie,pohlavne chlamydie,mykoplazmy,borelie .... to by som ti spravil na mojom mieste ja...... aj triedy IGG ked ti vyjdu vysoke,znamena to ze tvoja imunita dostava zabrat: este by som sa pozrel po ASLO(strepkokovy lyzin O),sedimentacii,RF,CRP,antiDNA-B predpokladam,ze ti to robil nejaky lekar
pozri sekciu DUROVSKA a BORELIOZA

marianka0101
23. jún 2015

@h0sher chlamydie, mykoplazmy mi robili a negatívne. Borelie.. to neviem, v papieroch to nevidím. Mala som zápal priedušiek, celá rodina sme ho mali v decembri minulého roka, do 3-4 týždňov boli všetci fit, no ja som sa vyliečila ako tak až v marci. Mala som postupne od decembra do februára tieto baktérie v sebe: Serratia, Moraxella, Klebsiella a ešte nejaký 4 baktérie v malom množstve, všetko bolo preliečené a problém stále. Ostalo mi kašlanie každý večer. Po návšteve pnemuloga ktorý mi dal diagnózu astma a nasadení liekov mi hneď ustúpil nočný kašel ale ostalo pískanie a všetko to čo som písala vyššie ☹ a ešte k tým odberom, keď mi robily výter z nosa, hrdla vždy čisté, ale keď som priniesla sputum, tak tam som vždy mala tie baktérie

marianka0101
23. jún 2015

@h0sher aha tak som mala asi aj tie borelie robené. Mám tu B.pertussis toxin IgA, IgG Elisa negatívne ☹

h0sher
24. jún 2015

To je bordetela nie borelia ... bordetela je latinsky cierny kasel....
chlamydie ti vysli v akych triedach Elisa? Neverim ze si ich mala negativne,ten lekar ak vysli elisa negativne tak mal spravit western bloty.Dam ruku do ohna ze Igg triedy mycoplasmy a chlamydie plucne mas nejake hodnoty do hranice 40
astmu ti vysetrili ako? Spirometriou?bola aka hodnota? Fukala si do trubicky?
vysli citlivosti na tie zistene bakterie?citlivosti na ATB.cekni si kartu
tie priedusky trapili prelom roks strasne vela ludiiii,myko a chlama to sposobilo epidemiu na SVK
Astmu nemas-to ti zarucujem aj od pocitaca.....

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianka0101
24. jún 2015

@h0sher nejdu mi vložiť fotky... Mám tam Chl. pneumoniae IgA (ELISA) negat. to isté ale IgG negatívne, potom M.pneumoniae IgM (ELISA) negatívne a to isté ale EgG negatívne. No a ešte to B. pertussis toxín IgA (ELISA) negatívne a to isté ale IgG a negatívne

Spirometriu som mala: FVC: 3,53ml - 100%. FEV1: 3,06ml - 100% FEVI/FVC: 87% Bez ventilačnej poruchy
dostala som Giona easyhaler a Formoterol Easyhaler, kašel v momente ustúpil, pískanie pri výdychu ostalo. Ale nie je to pri normálnom výdychu, iba keď sa tak zhlboka nadýchnem a potom zhlboka vydýchnem.
Tak mi doktor zmenil liek na Foster Nexthaler... no to sa mi pohoršilo, pri tom výdychu som začala aj chrčať. Tak mi doktor zase vrátil tú gionu a formoterol ☹

úplná magória. Išla som za obvodnou, či je to normálne, že stále pískam, a doktor mi zase vrátil späť ten prvý liek a ona že je to plucny, vie čo robí a hlavné je, že sa mi nepohoršilo

Už neviem čo, pinkajú si ma hore-dole... už fakt myslím na hocičo ☹

a stále som zahlienená a zachrípnutá, týždeň je lepšie, týždeň horšie

a tá z ORL hovorí, že je všetko ok, že ona to vidí na chrbticu

frederikal
24. jún 2015

aaach tieto diagnózy poznám, a havne hádanie čo vám je či nie je. Mám zaký pocit, že lekár to sám nevie. Mňa už to nebavilo a u nás zakročil manžel-kúpil mi prístroj na úľavu od bolesti Cellion. Od vtedy som lekára nevidela a chrbtica ma nebolieva.

h0sher
25. jún 2015

este raz: daj sem hodnoty tych IGA,IGM,IGG a nie ze negativne: hodnoty su dolezite:
a ta borelia ti ako vysla?

daj si vsetko spravit western bloty a nie trapne elisa testy: ked mas imunitu znizenu,tak sa ti protilatky na toto nemusia ani vytvorit predsa: to ta hlupa doktorka tvoja musi vediet: ci ako studovala?
imuno tvoje co hovori?

5rasto
27. júl 2015

Krčná chrbtica ma bolieva pravidelne, mám sedavé zamestnanie. Ťažko sa mi s tým niečo robí, výpoveď nedám 😀 Zvyknem cvičiť a chodím občas na masáže, ale hovorím... nemám čas... keď už som ale v koncoch, zvyknem si krk masírovať liečebnými prístrojmi, to mi ešte ako tak pomôže. 😉

klarika115
28. júl 2015

Myslíš ten prístroj zo stránky http://www.okamzitauleva.cz/ ? Už si ho spomínal niekde, tuším 😀 A vážne pomohol? Už všetko OK?

5rasto
29. júl 2015

Všetko OK zrovna nie, ale zlepšuje sa to citeľne 🙂 A to je lepšie, než bolo doteraz pri inej liečbe.

hanculka565
6. aug 2015

@marianka0101 ahoj,, ja mam presne take iste priznaky ako ty,k tomu, vodickovy sopel mam po cely rok, kazdy 2-3 mesiac hnisava nadcha,, citim akoby hrcu v hrdle, tlak a palenie na prsiach, miestami mam zacervenanie na dekolte, ztazene dychanie,bolest hlavy a chrbta,,, robili mi ct hlavy a krcnej chrbtice,to je negat., bola som u troch neurologoch a a po neuro stranke som v poriadku, este idem na MR hlavy o dva tyzdne. Vsetky krvne testy v poriadku,,,len moja lekarka je tak neprijemna a neochotna, ze som z nej zufala. nechce ma poslat ani na endo alebo imuno ci alergo,,,ozaj neviem co robit, unava sa stale zvysuje a v lytkach pocitujem slabost az bolest. tak mi MUDr urobila krvne testy na kys. listovu a hodnotu B (ci ako sa to vola 😉 ), a aj to je v poriadku,, vraj to je z krcnej chrbtice ( co mi neurolog nepotvrdil) a teraz chodim na injecie s B, lebo to som vraj len unavena, a aby som nebola taka citlivka tak mam brat neurol. dalsie sedativa mi dala naposledy, ktore som si ani nevybrala,,, mame ist na dovolenku do Tatier a obavam sa, ci to zvladnem, uz sme ju dva krat presunuli, tak musim zatat zuby a vydrzat,, neviem co dalej, myslienky su hocijake ☹

lukasko12
5. jan 2020

@sendy27 ja som chodievala aj na rehabilitacie rasel a taku elektrinu do mna davali s takym zapalovacom a ic boli a uzkosti mam stale

miminka327
12. jan 2020

@sendy27 dobrý deň, ako vám prišli tie závrate? Ja momentálne chodím po vyšetreniach, ešte ma čaká neurolog na konci mesiaca. Vôbec si nemôžem ľahnúť do roviny, inak začne závrat. Orl, očné, rtg mam v poriadku.

sendy27
autor
12. jan 2020

@miminka327 niekedy mam na zmenu pocasia zavrat a bolest krcnej viem ze clovek musi byt aj psychycky v pohode pride stres a uz citit krcnu... na krku nosim stale satku najlepsie ked ke krcna v teple

blanblan
29. jan 2020

Ahoj, vidim ze dost stara tema ale tak skusim, mozna sa tu este niekto najde...mam problemy s krcnou chrbticou asi rok, neviem z coho, uraz som nemala. Chodila som asi 3mes. na masaze a cvicenie trocha to asi pomohlo ale ked som prestala boli ma to kvazy permanentne. Tazko sa mi otaca krkom, trochu zavrate, ale nic vazne. Teraz sa mi stava nieco co neviem velmi popisat a preto ani neviem co by som mala googlit tak pisem sem, mozno ma niekto skusenost. Obcas, hlavne v noci sa stane ked prudsie alebo zrazu otocim hlavu akoby mi sekli sekerou do krku, strasna bolest na par sekund ma to uplne odrovna, musim predychavat ako pri porode, ale trva to len par sekund. S tym stuhnutym krkom sa da zit, ale toto ma dost znepokojije lebo hrozna bolest a neviem co to je...

arlisa
11. jún 2020

@sendy27
Mozno Vam touto recenziou pomozem.
Je to moja osobna skusenost s fyzioterapiou u pana Daneka v Danek Fyzio v Bratislave.

Poskusala som toho dost a bola to casto strata penazi, nehovoriac o psychike ked uz clovek straca nadej a trpezlivost.

Pan Danek ma zdiagnostikoval, nastavil mi McKenzie cviky a v ramci terapie aj masaze. Velmi mi vyhovuje, ze ma naozaj pocuva a vie tak lepsie sustredit liecbu na body, ktoré bolest sposobuju alebo su poskodene. Pri masazi sa zameria a vyhlada problem s presnostou chirurga.

Nikdy som nic take pred tym nezazila a to som pochodila velmi vela druhov masazi a terapii. Pan Danek presne vie, kde je bolestive miesto a ktorý svalovy upon ma uvolnit.

Masaz bola tak efektívna, ze do mesiaca sa moje bolesti zmiernili o viac ako polovicu. Nikdy mi tak rychlo nepomohla ziadna terapia.

Pristup je individualny, necitite ze sa musite ponahlat a rychlo sa vybavit. Trpezlivo si s Vami prejde vsetky Vase tazkosti.

Priestory su velmi pekne, ciste a utulne. Casova flexibilita pana Daneka je perfektna. Nakolko pracujem v rôznych casoch, viem si vzdy dohodnut termin.

Zelam Vam skoru ulavu aj ostatnym ktori trpia bolestami.

Andrea