Kŕčové žily na nohách

23lenka
23. jan 2020

Ahojte idem sa opýtať viem, že je tu veľa tém ale nikde nič konkrétne... Idem k veci... Mám na nohách kŕčové žily, samozrejme keď ma začala trosku už noha bolieť som sa zľakla a bola som v pondelok tento týždeň u lekára. U chirurga. Ten mi dal žiadanku na sono.. Ale na jednom sone cakačka mesiac, na druhom ešte týždeň... Noha ma bolí tak zvláštne, nie je to nejak strašne, ale samozrejme sa bojím všade čítam o trombóze 😬 cítim v nohe iba taky aby tlak, keď si sadnem tak noha nebolí... Ale zas začnem chodiť cítim to... Boli ma to nie v rovnakom mieste.. Raz v stene zo zadu ptm nižšie okolo kolená a niekedy od lýtka k členkom. Mate niekto skúsenosť? Lekár mi povedal o skleroterapii neviem presne co to je len čo som čítala že nejaké na pichanie žily. Ale viac mi nepovedal, že treba čakať na sono... Len ten strach vo mne je stále keďže to boli... Žilu mam vystupenu na nohe roky... Lenže nebolela tak som si ju dala pred rokom zosonovat a bolo to ok, že len estetické.

evitka83
23. jan 2020

@23lenka skus pozriet angiologa petra lofaja, ma v petrzke ambulanciu aj so sonom. Nema dlhe cakavkt

23lenka
autor
23. jan 2020

@evitka83 no len ja bývam ďaleko od BA... Tu angiologa ani nemáme, len chirurg ma riešil v pondelok... No sak to sono urychlim pôjdem 29.1. Len si vravím či je to ok čakať keď ma to bolieva?

vedorka
23. jan 2020

@23lenka hlavne by si podla mna mala brat lieky na žily. Aj voľnopredajné, lebo ak aj pojdes na operaciu, bez tabletiek sa ti to rychlo vrati. Ja beriem, striedam rozne druhy volnopredajnych cca 15 rokov a udrzuju mi nohy v tom stave ako som mala pred 15 rokmi. Bez nich by som bola davno na operácii krcakov. Pobolievanie este nemusi nic znamenat. Mozno by som este na tvojom mieste skusila pohotovosť, hlavne aj sa to zhorsi, mozno bude sono hned.

23lenka
autor
23. jan 2020

@vedorka mam lieky od pondelku pridám foto... Beriem ich... No pohovost neviem ci poradí ísť keď u nás sono funguje len v stredu nemáme tu lekárov... Nič tu nie je v našom meste... Preto to čakanie je strašne.. A ešte ta bolesť... Ako chodiť môžem, len také ťahanie je neprijemne pri chôdzi...

kika831
23. jan 2020

@23lenka ak chces urychlit sono tak ti asi nic ine nezostava len obvolat sukromne kliniky, nakolko tam sa daju rychlejsie dostat terminy na taketo vysetrenie. Ak sa to nebude dat tak len cakat na termin. Zatial skus aspon volnopredajne kremy na zily- ja mam dobru skusenost s lioton gel 100000. Je to len na taku ulavu od bolesti- problem to samozrejme neriesi. Alebo si mozes kupit kompresnu pancuchu a ked stojis dlho na nohach tak si ju predtym nasad. Ale kazdopadne po vysetreni budes mudrejsia. Pravdepodobne ti nasadia liecbu kedy sa bude zila napichavat. Ja uz tento rok idem riesit operaciu zil nakolko toto vsetko uz mam za sebou.

23lenka
autor
23. jan 2020

@kika831 sak hádam ešte týždeň vydržím 🤷‍♀️ len som nevedela ci je normálne, že môžu žily bolieť nikdy som toto neriešili takto kvôli bolesti, skôr ma trápilo ako to vyzerá ze to je škaredé... Teba to bolelo tiež? Také ťahanie raz v lytku raz v stehne.. Ptm to prestane a zas začne... Za týždeň to boli viac.. Inokedy ta bolesť vždy prešla. Lioton si kúpim po pri liekoch co mam hádam to zmierni. A napychovali ti žily? Bolelo to?

evkamotka
23. jan 2020

@23lenka kup si v zdravotnickych potrebach kompresne podkolienky (pancuchy, podla tojo kde mas zily) NEUVERIS ako to velmi pomaha. Ja nosim denne, vsetky lieky sa mozu schovat, jed si dam kompresne

kika831
23. jan 2020

@23lenka ano zily mozu boliet. Aj mna bolievaju. Ina vec je ked su zapalene to potom boli viac ale to by ti lekarka povedala. Mna to napichovanie bolelo resp. stipalo. Nic prijemne. A ake mas na tie zily lieky?

mata122
23. jan 2020

Kompresivne pančuchy ti neponúkali?? Mne tie bolesti ustúpili aj po lioton gély 🤔🤔🤔 len teraz som tehu tak neviem ako sa to bude ďalej riešiť 🤔🤔 u doktora som s tým nebola ale čo čítam tak mám rovnaké príznaky a bolesti nôh

23lenka
autor
23. jan 2020

@mata122 povedal, že po sone povie co a ako ďalej... O pančuchách hovoril, že keď prídem zo sona povie mi viac... Lenže som čašníčka, čiže veľa hodín na nohách, robím krátky dlhý týždeň.. Taktiež cvicim vtedy príde úľava na nohy... Ale mňa len ta jedna noha trápi... Vravím takú bolesť som občas mala ale teraz je to asi týždeň denne... Neviem to presne opísať tu bolesť také tlak, akoby alebo mierny kŕč či jak to opísať
@kika831 to napichovanie je ta sklerotizacia? Lebo o tom hovoril dačo, že by mi spravil že na operáciu to nevyzerá... No uvidím asi musím len počkať na sono 29.1.o týždeň, aj keď by som tam šla aj zajtra keby je možné. Liek som od fotila vyššie co mi dal... Flebaven 1x denne na 30 dní.
@evkamotka pôjdem si to kúpiť.. A nosím to ako celý deň či čo, lebo ja som to nikdy nemala. Pýtam sa ako blbá ja viem.. Ale pokiaľ nie je problém som sa moc o to nezaujímala 🤷‍♀️

andrea1815
24. jan 2020

@23lenka zatiaľ máte ešte len akoby počiatočné štádium zápalu žíl na nohách. Viem to podľa toho že to máme v rodine. Najväčšie problémy s týmto má moj ocino. On mal taký zápal že mesiac nemohol vôbec chodiť. Tým že ste čašníčka a celý deň na nohách, je to vlastne časté u ľudí ako vy, pomohlo by vam si pocas smeny na 10 min 2x vylozit nohy do vyssej polohy, aby ste akoby uvolnili tlak. Velmi velmi tiež pomahaju kompresne pančuchy ale rozhodne nie podkolienky! Podkolienky iba akoby všetok tlak vytlačia do stehien vyššie a možu u vas nastat este vacsie problemy a zapalia sa vam zily tam. Toto su slova angiologa ktory nikdy podkolienky neodporuca a hned vam vysvetli preco pancuchy az po vrch stehien. Kedze vas boli viac jedna noha predpokladam ze lava, je to tym ze je na strane srdca a byva to tak aj u zien ktore maju deticky, tehotenstvami sa tlak v zilach na nohach zvysuje.
Urcite necakajte na nic obvolajte si angyologov aby mali sono, dobre vybavenie, najdite si den volna pre to. Nebojte sa vobec bolesti napichavanie je nic oproti silnym zapalom. Volnopredajne lieky a liecba nimi cele roky je nevhodna pretoze maju vedlajsie ucinky kt sa prejavia na inych organoch neskor. Teraz je zimne obdobie, ked vam angiolog vylieci zapal zil mali by ste zvazit pri vasom povolani ich vyber. Budete mat pokoj na cca 15 rokov. Moze sa vam to vratit ale bude to pomalsie a nemusia vas tie zilky ani boliet. Toto vsetko co som napisala su informacie od angiologa, sama pojdem buduci rok na vyber zil. Zatial ma to len jemne par x bolelo ale kedze som videla priebeh u ocina pocas rokov nesstoji mi to za cakanie. Mensie sa daju odstranit laserom velke uz chirurgicky. Necakajte na nic a objednajte sa na sono k angiologovi on vas už nasmeruje spravne.
Ja som z TN moj ocino z PB chodi sem k lekarovi co je 45 km alebo aj viac ale je strasne rad ze po tolkych rokoch moze konecne ist aj lyzovat a klope si na celo kolko sa trapil. Drzim vam palce. Kludne piste keby nieco.

andrea1815
24. jan 2020

@23lenka teraz pozeram že ste z Dežeric. Veď to nemate vobec do TN daleko. Tam je niekolko skvelych lekarov angilogov a daju vam termin do 2 tyzdnov.

23lenka
autor
24. jan 2020

@andrea1815 práveže mňa boli práv noha, ľavá ee... Som po pôrodoch dvoch z toho 1x dvojičky, takže pri dvojkach nastal asi zlom že mám viac žíl. Ďakujem veľmi pekne za radu 🙏🙏🙏 idem na sono 29.1. Chodieva sem do BN aj Dr Sumaj už som si o ňom pozerala isnfo na nete... Ale chodieva viac angiologov vraj do BN... Inak tu nie je žiadny... S nohou som bola u chirurga zatiaľ a ten aj operuje a robí tieto žily... Ale do TN môžem skúsiť behnut.. Len sa bojím ci to vydržím ešte ďalšie 2 týždne čakať. Ale ďakujem za odpoveď

evkamotka
24. jan 2020

@23lenka ja som ziskala tento problem cez tehu. Hrozne ma boleli zily. Rano oblecies, vecer vyzlecies, ako ponozky. Bez nich by som bola stratena, zufala, poradil mi to gynekolog. Neuveris ako to uzasne zabera, brala som aj detralex lieky ale ten je oprozi kompresnym slabota. Uvidis

23lenka
autor
24. jan 2020

@evkamotka a bolelo ta to každý deň.. Dnes som v práci a stoji celý deň.. A je to masaker... Trosku sa bojím aby sa mi dačo neupchalo.. Ale to by mi asi puchla noha ci? Lebo ja už neviem čo robiť.. Čakať na vyšetrenie je des

evkamotka
25. jan 2020

@23lenka jasne ze bolelo kazdy den. Vlastne u ako som rano vstala. S kompresnymi ma nohy prakticky neboleli. Zbehni si to hned zajtra kupit, skoda slov

evkamotka
25. jan 2020

@23lenka tu kompresiu treba pouzit tam, kde mas krcove zily, takze podla toho zvolvpodkolienky alebo pancuchy

23lenka
autor
25. jan 2020

@evkamotka no skončila som na pohotovosti, na chirurgii...hrozne ma to bolelo, že sa mi chodiť nedalo... A tam mi brali krv... A z toho usúdili že to žila nie je... Ze je to neurologické... Takže ja už som z toho total jeleň 🤦‍♀️ neviem co si mam myslieť... Z krvi vylúčila, že ide o žily. Ze asi nejaký nerv. Druhá noha je úplne ok nič ma neboli...
Neviem prečo vylúčili žily nemám presne vyjadrenie od lekárov.. Nasadili mi infúzie dlhodobo... Bez sona

jessicai
13. júl 2020

@23lenka neviem či si to už so žilami vyriešila ale ja pociťujem tiež takú bolesť a v piatok mi cievna lekarka povedala, že je to z chrbtice a mám navštíviť neurológia.

23lenka
autor
13. júl 2020

@jessicai vyriešila, jasne... Vôbec ta bolesť nešla od žil 🤦‍♀️🤦‍♀️ zasekol sa mi sedací nerv a vyrážalo mi to do nôh, bolesť to bola hrozna... Skončila som v nemocke na infuziach.. Ale hneď bolo dobre, domov som odišla po svojich. Ešte ma objednali na ďalšie infúzie ale nešla som sak už bolo dobre.. Ale bola som aj na sono žil a to nemám také strašné ale dám si to po lete odstrániť vraj stačí na pichať netreba operovať

vivien1010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrippi
21. nov 2021

@23lenka viem, ze si pisala davno, skusim.. mam ten isty problem ako ty, boli ma v stoji a pri chodzi noha, niekedy aj v sede.. mam to asi tyzden, predtym ma zily vobec neboleli a zrazu tyzden vkuse. ked som nasla tvoj prispevok, tak som sa v nom trochu nasla a mali sme jeden vecer sex inak ako zvycajne, tak si hovorim, ze ci to nemam z toho.. davam si magnezium a dufam, ze to prejde. bolela ta noha aj stehno? lebo mne ta bolest akokeby "chodila" po celej nohe, uz ma aj chodidlo trochu bolelo a v slabinach.. tak neviem, ci sa mozu zily tak rychlo zhorsit alebo to mam ten nerv. k lekarke sa minimalne tyzden nedostanem..

23lenka
autor
23. nov 2021

@skrippi ahoj, vieš čo mňa bolela noha tak celkovo celá, bol to taký druh bolesti že som ledva chodila. Mne povedali, že aj keď sa žila zapáli môže bolieť. Ale ja som to mala nervové, od vtedy sa to neopakovalo a dúfam, že sa nezopakuje. Ja som behla na pohotovosť, lebo som sa vtedy zľakla čo to je. Bracho ma postrasil, že on zle chodil keď mal trombózu. No už som aj letela. Zobrali mi hneď krv a ešte ma zjazdili čo tam robím večer isla som okolo 22:00 a ležala som tam na neurológii asi do 3 :00 na infuziach a od tade som sla po svojich, ale boli tam zlaté sestričky narozdiel chirurgie z kade ma poslali. No ale tie som si myslela ze žily lebo mam metlicky a sem tam výraznejšia žila na nohe.. Ale uz som bola aj na sklerotizacii žil. Niektoré zmizli a niektoré vidieť trošku, pôjdem určite zas ale skúsim iného lekára.
Nemáš natiahnutý sval keď tak zrazu?

skrippi
30. nov 2021

@23lenka dakujem za odpoved, asi to bolo nieco svalove alebo nejaky nerv.. uz je to ok, ale tiez rozmyslam nad tou sklerotizaciou, mam len metlicky zatial, to uz asi od 16tich a jednu taku mini viditelnu zilu, ale vadi mi to v lete.. kde ti to robili? kolko to cca vyjde?

23lenka
autor
6. dec 2021

@skrippi mne to robil chirurg v BN.. Ale nejak sa mi to nejavi, ze by to bolo 100% asi pôjdem inak skúsiť. Bolesti akože nemám je to estetické viac menej.. Chcem skúsiť angiologa v TN

maria46953
2. jan 2022

Krem na krcove zily - https://hespac.com/varikozsk.htm Pomohlo mi to.