Krv v moči

drobecbobo
6. jan 2015

Pekný večer,

máte, prosím, niekto skúsenosť s krvou v moči? Pred pár dňami (asi pred 4) som chodila častejšie močiť. Nič ma nebolí, len od včera chrbtica nad krížovou oblasťou. Dnes večer som si objavila po močení krv na toaletnom papieri. Mám okolo ovulácie, myslela som si, že to je tým, aj keď sa mi to ešte nestalo. Teraz som ale bola močiť a uvedomila som si, že krv mám v moči, moč má farbu svetločervenú. Zdá sa, že je mierne zakalený. Ale nič ma nepáli, nereže, pritom som zápal močových ciest mala, to bola hrozná bolesť. Teraz ale len chrbtica, podbruško, taký tlak a tá krv v moči. Čo by to mohlo byť? Ďakujem.

drobecbobo
autor
8. jan 2015

Sono - obličky vporiadku. Malý nález na mechúre, uvidíme viac po cystoskopii na urológii.

andrejkam
14. jún 2015

@drobecbobo už si v poriadku?...ako to celé dopadlo?

drobecbobo
autor
14. jún 2015

@andrejkam Áno,som v poriadku. Nakoniec z toho bola operácia, bol to nádor. Idem zajtra práve po troch mesiacoch na kontrolnú cystoskopiu 🙂

andrejkam
15. jún 2015

Och.....tak Ti držím palce ...a verím, že to bude v poriadku.

drobecbobo
autor
15. jún 2015

@andrejkam Ďakujem, je to v poriadku 😵 , takže zatiaľ budem chodiť na kontroly ambulantne. Inak som si na cystoskopiách všimla a pýtala som sa aj lekárov, že stúpa počet žien, ktoré to majú. Popritom najčastejšia príčina vzniku nádoru v moč.mechúre je dlhoročné intenzívne fajčenie a ja nefajčím. Áno, na výške som fajčila, ale to bolo skôr také príležitostné, pred skúškami. U mňa boli hneď po operácii skeptickí, dali mi preventívne chemo a povedali mi, že zo skúsenosti to bude určite zhubný tumor, pretože presne tak vyzerá. Úplne ich šokovali výsledky, bolo to bez malignity - po týždni od prepustenia som mala výsledky histológie.

nutrimas
16. jún 2015

@drobecbobo Drzime palce, aby kazde dalsie vysetrenie dopadlo nad ocakavania, aby uz bolo vsetko v poriadku 🙂

andrejkam
16. jún 2015

@drobecbobo tak sa teším s tebou a prajem pevné zdravie a krásne leto 😉

drobecbobo
autor
17. jún 2015

@andrejkam Ďakujem zo srdca a aj ja Tebe a Tvojej rodinke prajem hlavne zdravie, pretože bez neho nemáme nič. Krásne slnečné dni a veľa smiechu. 😵

katkabg
20. okt 2015

Tuto nic som doslova prerevala na wc,tak ako mi o deviatej vecer nic nebolo,tak o polnoci uz ma bolelo podbrusko a uz som cikala aj poriadnou davkou krvy,este aj take krvave kusky ako vlakna ci co to.Tak muz letel do mesta pre lieky,urolog.caj,urinal akut a nolicin tak teraz rano to uz je lepsie 🙂 uz cikam len take svetlo ruzove az normalne,ale v noci to bola sama krv.Toto som mala naposledy tusim pred dvoma rokmi a neviem preco sa to vkuse vraca.Mozno uz to vizera ze to mam chronicke :( neviete mi poradit ako tomuto aspon predist....neviem to len ja take mavam

kewin123
24. nov 2015

caffff zijem v anglicku a mam 27 rokov pred 3 dnami ma chitila hnusna boles brucha, kde som bol nuteni si zavolat zachranku.v nemocnici mi zobrali moc a povedali mi ze mam zmiesani s krvov hnet si ma tam aj nechaly.po5 hodinach mi doktor oznamil ze mam oblickove kamene.hnet potom ma poslali na skan a tam mi povedali ze mam velky kamen v mocovich cestach zaseknuti perto mi sposobuje bolesty a curanie krvi.Ale stale sa bojim tho najhorsieho ,prosim porate mi co bi som mal zrobit.Dakujem

alana1
25. máj 2019

@drobecbobo ahoj no včera sa mi stalo podobne,celý deň bolesť v podbrušku ako na menštruáciu,a zrazu večer krvavý moc....hrozne som sa prelakla.hned urologicky caj,ten pomohol a krv už nie je vidieť.ake si mala ešte príznaky?

fiafia
25. máj 2019

@drobecbobo ahoj. Ja som to mala v puberte. Prechladla som niekde.

fiafia
25. máj 2019

@fiafia nechtiac ešte som to nedokončila.prechladla som niekde. Nepalilo ma pri močení ale som mala veľa krvi v moči a strašne ma boleli kríze ale tak,že som ledva chodila. Predsa to bol silný zápal močových ciest. ATB mi zabrali.

drobecbobo
autor
31. máj 2019

@alana1 Ahoj. Ja som mala dosť dlho bolesti v krížovej oblasti a zároveň bolesti v podbrušku. Nemala som žiadne pálenie pri močení. Zápaly močových ciest som v puberte prekonala veľa, vedela som, že toto nie je zápal a ak, určite to budú obličky a nič menšie. Nakoniec tie boli v poriadku.