Kto je mladý a má/mal melanóm?

10. jan 2023

Ahojte.
Bola som dnes na chirurgii odstrániť znamienka dve...doktor bol skeptický resp nepovedal nič hoci som sa ho pýtala, či to môže byť zhubné. Neodpovedal že počkajme pár dní na histologiu. Takže ma to riadne vystresovalo. Mám iba 29 rokov. Takže neviem čoho sa mám báť. Mám z toho nervy už teraz

koniarova
10. jan 2023

Vyzeralo nejako podozrivo? Bola si pred výberom aj u kožnej?

elenajezova
10. jan 2023

@koniarova však asi musela byt u kožnej. Však musela mať odporučenie na chirurgiu na vybratie znamienka. Aspoň ja si myslím teda... Laik.

koniarova
10. jan 2023

@elenajezova nemusíš mať odporúčanie.

autor
10. jan 2023

@koniarova ano, samozrejme bolo podozrive uz pol roka a......ano bola u koznej, ta ma dala na chirurgiu...

aka je liecba melanomu ake su sance ?

brembo
10. jan 2023

zistili ti to včas a možno to ani nie je melanom. Nestresuj sa kvoli tomu zbytočne.

autor
10. jan 2023

@brembo ako vieš že je to včas ?možno ani nie už...
Keďže žijem pri mori a slnko tam stále...to sa scernelo a není pravidelne ohraničené

autor
10. jan 2023

A boli ma tiež a páli niekedy

brembo
10. jan 2023

prosím este nemáš a výsledky,a hned na melanom myslíš. Ukludni sa prosím nečítaj net. Lebo budeš hladat symtomi a ked nájdeš jeden,budeš zase v strese. Moja sesternica mala zhubný nádor v prsníku. Ožarovali,chemoterapia a už 8 rok je čistá. Tak nerob zbztočnu paniku. Strach ti nepomože,sko uškodí.

lindusss2016
10. jan 2023

@elenajezova nemusela mat odporucanie, vyberu aj bez toho

autor
11. jan 2023

@lindusss2016
@brembo

Lekár povedal že znamienko bolo 1 mm už v hĺbke..:(((((( .a 6 mm v priemere...
Neviem či automaticky to znamená že keď je 1 mm v hĺbke tak to znamená že mám melanom?lebo znamienka pokiaľ viem nemajú byť v hĺbke nijakej

brembo
11. jan 2023

neviem ti povedat. Len ta prosím nestresu,ked nemáš výsledky.🙏

neffely
19. jan 2023

Mňa tiež čaká vybratie dvoch znamienok , dr sa to nepáčilo tiež sa bojím čo bude. Ale najhoršie je to čakanie ... Skoro dva mesiace na termín ku kožnéj, potom čakať či zaberie masticka, samozrejme sa to zhoršilo a ďalší mesiac na kontrolu a potom ešte na chirurgii čakať :-/ není čudo že ľudia sa vystresuju kým prídu na vyšetrenie :D

koniarova
19. jan 2023

@neffely nechápem,prečo ti to hneď nevybrali. Ja som mala podozrivé znamienko a hneď ma poslal na chirurgiu.

koniarova
19. jan 2023

No ako?

lavinis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neffely
19. jan 2023

@koniarova mne na to dala masť , podozrenie nebolo na melanóm ale na bazalióm alebo keratozu . Tak mi dala masť že skúsime či zaberie, v Tom prípade môžeme vylúčiť bazalióm a vidíme sa o mesiac. Mne sa to ale zhoršilo, spravilo sa mi ďalšie a dosť rýchlo to rastie, svrbí a páli ...

koniarova
19. jan 2023

@neffely a to čakáš na termín teraz?

liv1
19. jan 2023

@neffely ja by som necakala v takomto pripade na dr vo svojom meste, aj do afriky by som sa objednala, aby mi to niekto vysetril. Niekedy staci sukromna ambulancia a su terminy rychlejsie. Alebo proste ine mesto, stat.

neffely
19. jan 2023

@koniarova budúci týždeň mi to majú vybrať . Dúfam že to nebude bolieť :D

koniarova
19. jan 2023

@neffely nebude. Neboj. Najhoršie budú tie tri týždne čakania na výsledky.

neffely
19. jan 2023

@koniarova
máš pravdu že čakať na výsledky je zasa iné ale už to chcem mať hlavne za sebou

koniarova
19. jan 2023

@neffely držím palce. Daj vedieť.👍

neffely
22. jan 2023

@koniarova ďakujem, jasné; -)