Kto mi vystaví potvrdenie o prekonaní Covidu-19?

meminka
20. nov 2021

Ahojte. Prekonala som covid, ale bola som len na AG teste. Vystaví mi potvrdenie o prekonaní aj obvodný lekár? Ďakujem.

hailey1
20. nov 2021

@meminka pokial viem, tak nie. Trebalo ist na pcr.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meminka
autor
20. nov 2021

@hailey1 keď mi totiž volali z NCZI, tak mi povedali, že na PCR ísť nemusím, ak nepotrebujem cestovať do zahraničia. Len som sa zabudla opýtať, kde zoženiem potvrdenie pre potreby tu na SK.

patka06
20. nov 2021

Na získanie potvrdenia o prekonaní potrebuješ v každom prípade pozitívny PCR test, ink ho nedostaneš.

chiccco
20. nov 2021

@meminka akože neviem ti poradiť,ale napadá ma len jedna otazka,takto pred rokom nas s nimi sparali na týždennej baze a zrazu su k ničomu...ale co sa čudujem pri nasej vláde.

konikkon
20. nov 2021

@meminka neviem, ci sa niečo zmenilo. Ale v 2. vlne mňa ani manžela doktor ani len nevidel, po telefóne som mu nahlásila, že som pozitívna, vyšetril ma na diaľku 😅 a potvrdenie o prekonanani mi podala medzi dvermi sestrička. Doktor môj test ani mňa vôbec nevidel. 🤷‍♀️

meminka
autor
20. nov 2021

@chiccco presne, už mám z toho nervy... A každú chvíľu platia úplne iné pravidlá, ach...

meminka
autor
20. nov 2021

@konikkon skúsim v pondelok zavolať doktorke a uvidím čo mi povie.

patka06
20. nov 2021

@konikkon
@meminka
Teraz už lekár žiadne potvrdenie o prekonaní nedáva, po PCR pozitivite a skončení karantény sa potvrdenie automaticky dá stiahnuť cez korona.gov

meminka
autor
20. nov 2021

@patka06 ale PCR test nie je pritom vôbec povinný. Ani NCZI ho nevyžaduje 🤔

scorpionflower1
20. nov 2021

@meminka Nie, uznava sa len PCR.

patka06
20. nov 2021

@meminka to je pravda, ale je to jediná cesta ako získať potvrdenie o prekonaní

chiccco
20. nov 2021

@meminka vsak oni vedia prečo,nemáš potvrdenie o prekonani,tak nemáš vlastne nič a musíš sa znovu dat sparat teraz 2x týždenne,keby boli normalni tak ti to hned povedia a mala by si pokoj 180 dni ,ale to oni potrebujú testovať a očkovať nic medzi tym .

ciernysokol
20. nov 2021

@meminka hm. Mne svagor pravnik, nedavno prekonany, ked sme sa presne o tomto hadali, povedal, ze nemam pravdu, antigen staci na slovensku, do zahranicia musi byt pcr. Ja som tiez neverila, ale vyzera, ze je to tak. Treba zavolat na urad.

dollyzv
20. nov 2021

Ja mám dôveru aplikáciu a dá sa mi tam stiahnuť aj potvrdenie z ag testu..raz keď tam máš potvrdenie že si bola pozitívna nechápem prečo by to nemalo platit

luliu
20. nov 2021

@ciernysokol pozri vyhlášku, za prekonaného sa u dospelých ráta len ten, ktorý je potvrdený PCR testom

lilly2303
20. nov 2021

@meminka ahoj ja som si certifikát o prekonaní stiahla z apky zdravotnej poisťovni a vytlacila. Ja som si to našla v aplikácii tak ak máš aplikáciu ZP tak skus pohľadať tam

scorpionflower1
20. nov 2021

@ciernysokol pravnik-nepravnik, hygienici teraz vydali vyhlasku, ze.plati ako doklad o prekonani len PCR.

ciernysokol
20. nov 2021

@scorpionflower1 no, moze byt, nehadam sa, on to tvrdil takto, ale som zvedava, co povedia na urade.

patka06
20. nov 2021

@luliu
@ciernysokol
Skopírované z vyhlášky - ak správne chápem od 15.11. aj deti potrebujú PCR, aby dostali potvrdenie o prekonaní
3) Osobou, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami sa rozumie osoba,
ktorá vie uvedenú skutočnosť preukázať na základe pozitívneho výsledku RT-PCR testu; u detí do 12 rokov aj na
základe potvrdenia od všeobecného lekára pre deti a dorast dieťaťa vydaného na základe pozitívneho
antigénového testu vykonanom v mobilnom očkovacom mieste, vydaného do 15. novembra.2021.

deanna25
20. nov 2021

@meminka my sme teraz celá rodina prekonali covid. Tak isto mi volali z hygieny kvôli pozitívnym výsledkom deti a tvrdili mi,že mladšia nemusí už ísť na PCR,že to úplne stačí a pediatricka vystaví potvrdenie o prekonaní. Pediatricka nám ale odmietla vystaviť potvrdenie na základe pozitívneho antigenu,že majú nariadené len na základe PCR. Dokonca staršej dcére bol zrušený termín na PCR, keďže sme medzičasom boli na antigene a bol pozitívny. O zrušení už prideleného termínu ani nedošla SMS, dozvedeli sme sa to až na hygiene,keď sme tam volali ,aby nám pridelili ešte dva termíny k dcére ( aby sme išli spolu ). Mladšej už ani termín na PCR nepridelili. Potvrdenie sa dá stiahnuť na NCZI ale len, keď bolo ochorenie potvrdené PCR testom. Podľa nového znenia vyhlášky platnej od 22.11. bude môcť pediater vystaviť potvrdenie o prekonaní ochorenia pre deti aj na základe antigenoveho testu vykonaného do 15.11. Tak som zvedavá, či nám ho už v pondelok vystaví. Na základe našich skúseností určite po pozitívnom antigene ísť na PCR.

meminka
autor
20. nov 2021

@deanna25 ďakujem. Majú v tom trošku bordel. Som nahnevaná. Vyslovene som sa pani na NCZI na to pýtala...

17alexis
20. nov 2021

@meminka podaj reklamaciu na hovor, tie su nahravane. Je to sice linka NCZI, ale pravdepodobne je to cez firmu Credit Call. To su ti isti, ktori vyvolavaju kvoli pozickam, kreditkam atd. Neviem, ci to tvoj problem vyriesi, ale za pokus to stoji. Mininalne lepsie vyskolia ludi, alebo upozornia, ze nemaju zavadzat, ak si nie su isti.

lilly2303
20. nov 2021

@meminka mne volali z hygieny a zdrbali ma že načo ma doktorka posiela na PCR keď mám príznaky a pozitívny AG, že nech zajtra zavolám že mi PCR netreba a nech zruším termín. Tak som jej zavolala a povedala že teda na PCR nejdem s povedala som jej to čo mi pani z hygieny povedala. Čudovala sa že čo je to za blbosť že všetci chodia na PCR, ale že ako chcem, ale nech tam zavolám a objednaný termín zruším. Tak som znovu zavolala na hygienu že chcem zrušiť termín a pani mi oznámila že keď nebudem mať PCR tak nedostanem potvrdenie o prekonaní, hlavne že jej kolegyňa ma deň pred tým presviedčala a drbala že PCR mi netreba

matqa411211
20. nov 2021

@patka06 dava, mne ho minuly tyzden vydala normalne moja doktorka

luliu
20. nov 2021

@matqa411211 ale je nepoužiteľný

lucia851
20. nov 2021

@meminka mi sme boli testovaný iba antigenom keď nám zistili kovid, žiadny PCR. A potvrdenie o prekonaní nám dal obvodný lekar

matqa411211
20. nov 2021

@luliu preco by bol nepouzitelny?

meminka
autor
20. nov 2021

@lucia851 a kedy to asi bolo? Lebo viem že predtým to robili obvodní lekári

patka06
20. nov 2021

@matqa411211 len neviem, či ti ho niekde uznajú, to musíš len skúšať v prevádzkach
No podľa vyhlášky to nie je oficiálny doklad o prekonaní
Mala si pozitívny PCR, či len antigen?