Vystaví mi potvrdenie o prekonaní Covidu-19 môj lekár?

zulazu
15. feb 2022

Vie mi niekto poradiť? Manžel bol 14.02.2022 na antigenovom teste a mal ho pozitívny. Mne včera začali príznaky, tak som dnes išla na antigenovy test a tiež ho mam pozitívny. Pýtala som sa na MOM, ze ako získať potvrdenie o prekonaní a tam mi povedali, ze mi ho vystaví môj všeobecný lekár. Keď som volala lekárovi povedal, že potvrdenie o tom, že som prekonala covid mam v sms-ke z MOM.. No viem, ze je to blbosť! A potvrdenie získam len z pozitívneho PCR testu..Ale môžem ho získať zadarmo? Či mám platiť 50€?

alenah31
15. feb 2022

@zulazu potvrdenie s qr kódom získaš len na základe pozitívneho PCR - prihlás sa na PCR - medzi príznaky zaklikni aj pozitívny ag test - termín na PCR dostaneš skôr - cca na 11 deň od pozitívneho PCR získať potvrdenie o prekonaní. PCR budeš mať zadarmo (zadarmo máš nárok na 2 PCR za mesiac). Skoré uzdravenie prajem.

patka06
15. feb 2022

Oficiálne potvrdenie s OR kodom získaš po pozitívnom PCR teste, ten máš zdarma cez korona.gov, na 11sty deň od odberu s pozitívnym výsledkom stiahneš potvrdenie tu
https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-validate-...

zulazu
autor
15. feb 2022

@alenah31 ďakujem veľmi pekne za objasnenie

trendyy
15. feb 2022

@zulazu mne to potvrdenie vcera dal vseob.lekar na zaklade antigen.testu z MOM

alenah31
15. feb 2022

@trendyy ale na oficiálne účely resp. ako prekonaná ak budeš chcieť ísť cez hranice ti to je na nič.

trendyy
15. feb 2022

@alenah31 mna sa pytal ci potrebujem aj do zahraničia, povedala som ze nie..nechystam sa..tak neviem

patka06
15. feb 2022

@trendyy nielen do zahraničia, nedostaneš sa ani tam, kde kontrolujú aj QR kód

nicky221
15. feb 2022

Potvrdenie získaš od všeobecného lekára aj z pozitívneho antigén, aj z pozitívneho pcr, aj na základe protilátok, lenže…. OP budeš len na základe pozitívneho pcr, kedysi bolo aj na základe antigén, ale táto skutočnosť sa zrušila minulého roku tuším, október. Takže zbytočne Vám také potvrdenie, radšej ste mali ísť na pcr, vtedy sa budete považovať za prekonaného.