Kto sa dostal zo stavov úzkosti?

2. feb 2024

Ahojte idem sa opýtať, je tu niekto kto sa dostal zo stavov úzkosti a tak? mám blbé obdobie... neustále sa cítim na prd, nic ma nebavi...som v neustálom strese.....riešim to samozrejme s lekárkou aj ku psychológicke chodím... mam dobre a zle dní... skôr ma len zaujíma ci je tu niekto kto mal takéto stavy a ci sa z toho úplne dostal... neviem si predstaviť takto fungovať dlhodobo.... dakujem za odpovede

3009
2. feb 2024

Všetko závisí na tebe. Musíš odbúrať zdroj stresu. Potom denne počúvať meditačnú relaxačnú hudbu pred spánkom aspoň hodinu, brať lieky. Stav sa určite po čase upraví ale kedykoľvek pri väčšom vypätí sa to môže vrátiť. To je boj na celý život, ale určite sa dá žiť s liekmi či bez liekov v kľude.

autor
2. feb 2024

@3009 No ano len je to tazke s tým žiť občas, preto ma zaujíma ci reálne je možnosť sa dostať z toho úplne a žiť ako pred tým

lenka098123
2. feb 2024

Dôležité je uvedomiť si, že úzkosti a zlé dni/blbé obdobie sú súčasť života. S tým uvedomením príde aj úľava, vždy v živote budú radosti aj trápenia a ako prídu, tak aj odídu. Čím viac sa človek úzkosťami zaoberá, tým ich viac živí a stavajú sa silnejšími a ťažšie odchádzajú. Keď ich prijmete ako “vlnu”, ktorá teraz prišla, čoskoro sa odplavia a zas sa budete tešiť z dobrých dní a užívať si ich naplno, kým zas prídu starosti/blbé obdobie/úzkosti. Držím palce!

autor
2. feb 2024

@lenka098123 Áno snažím sa s tým pracovať a prijat to ako sucast... dakujem 🙂

lucia851
2. feb 2024

Zvladam to ale pomocou antidepresív

evinku
2. feb 2024

Autorka... Všetko je to na tebe a ako to máš nastavené v hlave... Ja som dlho užívala AD a žiadne riešenie mi to neprinieslo... Skôr som bola ako v hmle... Ostala som. Tehotná a lieky som brat nemohla... Tak som ich vysadila... Sama od seba... O bábätko sme prišli a to bolo pre mňa zlomove.. Tbl. Som nezačala užívať, ani k dr. so. Nešla... Bolo to ťažké obdobie pokiaľ som. Sa z toho dostala a a ne som to musela prijať ja... Užívala som. Len magnézium ( magnosolv) keď mi prišlo zle a to užívam aj dodnes, ak mám pocit, že sa necítim v poriadku... Všetky vyšetrenia som. Mala v poriadku, tak som vedela ze zo zdravotným stavom to nemá nič spoločné.. Mam tetaniu... A zvládam ju pre kopať bez liekov... Držím palce nech to zvládneš aj Ty 🤞

autor
3. feb 2024

No ono aj u mňa to vyzerá ze vyšetrenia sú v poriadku, ale niekedy sú tie stavy hrozne, ale. ako píšeš musím začať si to nejako usporiadavat v hlave 🙂 sú lepšie a horšie dní...ja len verím ze raz to odíde úplne a že sa to nikdy nevráti nieje nič horšie asi ako psychická ne pohoda 🙂

evinku
3. feb 2024

Autorka... V sebe to budeš mať stále... Len je na tebe, ako sa s tým dokážeš popasovať a vžiť... Držím moc palce..

autor
3. feb 2024

@evinku Ďakujem

ronie338
3. feb 2024

Ja sa liečim na úzkosť už asi 7 rokov, sú lepšie dní, aj horšie, počas tehu som chvíľu nebrala ale vrátili sa mi takže sok opäť začala lieky brat, všetko s konzultáciu lekárky. Tie stavy úzkosti sú rôzne, ja keď mám tak neviem dýchať, trpnu mi ruky, nohy, bolí ma hlava, je mi zle od žalúdka, niekedy pomôže magnézium, niekedy až xanax, aj keď odkedy som bola tehu tieto stavy sú čoraz menej časté a stačí mi magnézium. Ale ja vtedy potrebujem niekoho pri sebe alebo aspoň na telefóne, človeka ktorému dôverujem, a pomáha zamestnať si myseľ niečím na čo sa musíš sústrediť, pomáha háčkovanie, musíš počítať očká lebo ti to nevyjde. Ja užívam jedny z tých slabších antidepresiv a reči typu nauč sa s tým žiť, lieky ti netreba a že vždy je raz dobre a raz zle obdobie nepomáhajú. Paradoxne mam skôr záchvat úzkosti keď som v pohode a kľudná ako keď som v strese... skôr ma chytí keď je pekne ako keď je škaredo... nepočúvaj iných ale samu seba. Ja som už niekoľko krát skúšala lieky nebrať, s doktorkou sme to na leto vždy nechali, znižovali sme dávky a po 3 mesiacoch som skončila vždy na xanaxe a opäť na liekoch pretože som nevedela fungovať, mala som neustále záchvat. Mam vtedy problém aj do akéhokoľvek dopravného prostriedku sadnúť, raz som si skoro do vlaku volala sanitku... inak odkedy mam dieťa mam menej často záchvaty, práve preto ze nemám čas sústrediť sa na seba, a stáva sa že zabudnem brat lieky a vôbec to nevadí. V lete ideme opäť skúšať vysadiť lieky tak uvidím ako to dopadne

autor
3. feb 2024

@ronie338 napísala som ti súkromnú správu ďakujem 🤗