Ktoré potraviny podporujú pálenie záhy?

mo_skyvader
6. feb 2018

Ahojte..
V poslednom čase ma páli večer záha .. skoro ako posledný mesiac tehotenstva :/
Viete poradiť ktoré potraviny podporujú pálenie a ktoré ho naopak zmierňujú? Tabletky do seba pchať nechcem 🙂
Ďakujem 🙂

siska53
6. feb 2018

@mo_skyvader ha..ja somvedela mat kyselinu aj z jablka.. Ale nie vzdy.. Vraj kava..ale ta mne kyselinu malokedy sposobila.. Mne skodilo dost pecivo a chlieb. Vseobecne..alebo,ked som s anajedla viac,ako zaludok vladal.. A uplne cerstvy kolac o 17-18 vecer..
Na kyselinu mne ucinkoval esencialny olej Digestzen. Ten ,ked som mala, stacili 2male kvaoky do vody,vypit a do 10minut qom mla po kyseline. Som sa sama cudovala,lebo vsetkt tie lizky,mandle,mlieka a pod.nezaberali alebo az neskoro.. Este pukancovy chlieb mi to trochu vedel zastavit.

kefrinky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kefrinky
6. feb 2018

Mne prave zaberalo zjest kusok jabĺčka a o chvíľu bolo dobre..treba vyskusat, co zaberie

zvedavabuduca
6. feb 2018

Mne zaberajú mandle , každá sme iná treba vyskúšať 😊

hankano
6. feb 2018

Skús si dať do Googla zásadité potraviny a kyslé potraviny 🙂

veriiik106
6. feb 2018

@mo_skyvader ahoj stačí sa napiť mlieka prejde to...aj jaa to mavam

vandicka7
6. feb 2018

To si ty odsleduj, ktore potraviny ti nerobia dobre a pozri si na nete ph neutralne potraviny a tie vela jedz 🙂

siska53
6. feb 2018

@veriiik106 ona musi vyskusat,co jej sadne.. Mne mlizko vobec nezaberlo,naopak,kyselinu skor sposobovalo...

linda8877
6. feb 2018

Ahoj ja som tiež mávala pálenie záhy posledné dva mesiace tehu kazdy vecer .Niekde som čítala že keď páli zaha že bude vlasate bábo 😁mne sa to potvrdilo malá sa narodila taká vlasata 😄.A mne pomáhala lyžička obyčajnej horčice nie je to príjemné ale prešlo to skús uvidíš

libawet
6. feb 2018

@mo_skyvader pukance sú dobré a úplne sa skôr vyhnúť kyslým potravinám, pomáhajú aj probiotiká na prír. báze, napr. probiosan.

shades3
6. feb 2018

paradajky, jablka, bublinkove napoje, cerstve ovocie a zelenina - lepsie su teplene upravene (naparene, podusene, susene..). ak je to z tehu, to potom prejde, a pomahaju tabletky rennie na cuclanie, tie sa mozu aj v tehu. ak nie si tehu (nejako sa nevyznam v tom prispevku, prepac🙂), tak odporucam kontrolu u gastraca - ja som to mala dlho, a nakoniec som mala zapal a musela som brat dost silne antibiotika, aby sa to preliecilo.. odvtedy tuk tuk, len v tehu mam palenie zahy 🙂

mo_skyvader
autor
6. feb 2018

Som sa zle vyjadrila.. myslela som to tak, ze ma AKO posledne 2 mesiace tehotenstva, ale tehotna nie som (maly ma uz 5 mesiacov)
Kazdopadne dakujem za vase skusenosti a postrehy 🙂 pozriem teda daco aj na nete..

janapiestany
6. feb 2018

jedlu sodu si daj ja som zahu mala cele tehu....uz aj s cistej vodu hrozneee :D

polyana
6. feb 2018

mne na záhu pomáhali tekvicové semienka. Každý večer som ich jedla, lebo inak by som asi nezaspala.

vondolina
6. feb 2018

@janapiestany ja keby si pri tomto probléme dám jedlú sódu tak ide zo mňa von všetko, čo som kedy zjedla 😀

mo_skyvader
autor
6. feb 2018

Sodu som si aj jq davala jedneho casu ked som bola tehu.. ale potom som uz vehala len na wecko z toho :D

iman
6. feb 2018

Treba zistit pricinu a to u gastroentrologa.

veriiik106
6. feb 2018

@siska53 pýtala sa na rady tak som jej napísala...aký je problém? 🙂

erikavesela
7. feb 2018

Mne nezaberalo nic, jedine tums cmulacie tabletky, ja som mavala kyselinu aj z vody...mlieko nic, banan niekedy zabral, ale len pri slabej kyseline, a nic ine mi nikdy nezabralo...

janapiestany
7. feb 2018

@vondolina mne len to pomahalo po porode mam pokoj konecne !!! :D

zara0201
7. feb 2018

@mo_skyvader Pomaha mi zjest citron, vypit citronovu stavu. je prekvapivo zasadita.
V tazkych obdobiach ma palila zaha uz zo vsetkeho - z bananu, jogurtu, peciva, lekvaru, papriky, paradajok...

kammik
8. feb 2018

mne na toto oriešky pomáhali, akékoľvek 🙂

moose_cree
9. mar 2018

Máš prekyslený organizmus, preto ťa páli záha .. musíš sa dať do rovnováhy a budeš ok. 😉