Ktoré probiotiká sú najlepšie?

amanda12
20. máj 2014

Prosím o raku, ktoré probiotika by ste označili za najlepšie?
Má vôbec význam brať probiotika ktoré nemusíte skladovať v chladničke?
Alebo má vbec celko význam brať probiotika, alebo všetko je len o zarábaní firiem na ľu´doch?
Ja momentalne beriem Woman dophilus s brusnicami - musia byť v chladničke, sú veľmi drahé. Mám časté zapaly močových+mykoza+slaba imunita. Vybrala som prvé balenie, ja to veľmi neviem posúdiť aké sú lebo na tie moje problémy je potrebne brať to dlhodobo. Ale niekto berie na črevne ťažkosti, tam sa to da odsledovať či to pomáha? Poradíte? Ďakujem

victory1
20. máj 2014

@amanda12 Beriem Probiofix pri lecbe antibiotikami a par tyzdnov potom, v podstate mesiac, na obnovu crevnej mikroflory, ktoru antibiotika znicia. Nie je drahy, mne pomaha, nemam pri nom zazivacie tazkosti ako ked beriem antibiotika bez neho. Netreba ho skladovat v chladnicke, staci v kabelke... 😉

mejjus
20. máj 2014

Ja dávam chlapcom sem-tam Bio-gaiu .Len ta preventívne.. Nebývajú chorí vôbec...

bamb27
20. máj 2014

@amanda12 ja mam vacsiu doveru doveru k probiotikam ktore treba skladovat v chladnicke,, dophilus je podla mna dobra volba aj co sa tyka mnozstva kmenov aj toho ze neobsahuju zbytocne pridavne latky ,,,aj ked teda urcite su aj ine velmi dobre probiotika,,, dolezita vec vsak je, ze spolu s probiotikami je treba uzivat aj prebiotika,, aby sa probiotika mali moznost lepsie usidlit v creve,, to totiz ak je v zlom stave, tak aj probiotika tadial prebehnu bez vacsieho efektu.. tak ja len tak, ze netreba zabudat ani na taketo drobnosti

bamb27
20. máj 2014

@mejjus davat probiotika sem tam preventivne nema vobec ziadny vyznam,, to s nimi len zbytocne mrhas

marmete
20. máj 2014

@amanda12 http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/velky-test... skús prebehnúť a rozhodnúť sa. Ja osobne preventívne užívam Probio-Fix.

mylittleone
20. máj 2014

ja zvyknem dávať najmä deťom biopron keď je obdobie chrípok alebo keď berú atb

mejjus
20. máj 2014

@bamb27 ja im dávam keď napríklad v škole je veľa chorých , alebo pred letom keď sú všade tie črevné infekcie...radšej kúpim probiotiká, ako neskoršie lieky....možno nepomáhajú , ale aspoň mám pocit že som zase o krok dopredu :D :D ublížiť im to neublíži ..viac ako 4 roky ani jeden nebol chorý....klop klop :D

keziah
20. máj 2014

@amanda12 teraz v lete je podla mna uuuuuplne najsambest nepasterizovana bryndza, pokial ti neskodi.

dejka77
20. máj 2014

Ja som brala probiotika Bio-Kult skor na posilnenie imunity (zazivacie problemy nemam). Necitila som sa inak, ale mala som pocit, ze to pomaha na imunitu. Viackrat som mala priznaky akokeby zacinajucej nadchy a tusim aj zapaleneho hrdla a nikdy sa to nerozvinulo dalej, nebola som chora.
Videla som potom 1 video o probiotikach. Hovorili tam o tom, ze ich ucinnost nie je az taka velka (asi 7%). Hlavne ak su skladovane dlho (ty nevies ako dlho su na sklade), pripadne ak boli skladovane v zlych podmienkach. A tusim sa tam spominalo nieco o tom, ze ked to zjes tak to nici kyselina zaludocna. Boli tam propagovane nejake probiotika, ktore sa vyrabaju v Taliansku (znacku si nepamatam), ale su dost drahe. Tie su zevraj ucinne a telo z nich vyuzije velke percento. Takze ja uz fakt neviem comu verit. V kazdom pripade detom som ich davala. Synovi som v zimnych mesiacoch davala infants dophilus a nebol vobec chory.

amanda12
autor
20. máj 2014

@bamb27 ano užívam prebiotika - Psyllium 🙂 nie, idem poctivo a dlhodobo mam dosť veľa zdravotných problémov.
@keziah bryndzu to ano maš pravdu ale neryskujem, ak nie je tepelne opracovana
@dejka77 ano niči ich kyselina ale to vtedy ak sa vysypujú alebo užívajú inak ako prehltnutím. Neviem

dejka77
20. máj 2014

@amanda12 Co myslis tym vysypovanim? Ze ked mam napr. kapsulu a vysypem ju? A ako inak sa daju uzivat okrem prehltnutia?

ajkapajka1
21. máj 2014

@amanda12
probiotika ti asi moc na zapaly mechura nepomozu. Ja som si tymto peklom presla, doktori hovorili,ze uz sa mam s tym zmierit,ze to je chronicke a mne pomohla jedna doktorka , Tomova,ktora robi celostnu medicinu. Urobila mi specialne vysetrenie a pomocou bunkovych harmonizerov ma dala celu dokopy behom 2 mesacnej kury. Ak chces , dam ti na nu cislo, ona mava vysetrenia aj po SR, ale posobi v centre bioregulacnej mediciny v KE. Vsetko ma vyznam, len treba vediet co nam na dany problem pomoze. Tak mi to vysvetlovala. Ja som sa tiez takto bezhlavo dopovala roznymi prirodnymi liekmi, kvapkami a podobne, ale ona mi povedala dokedy to nie je cielene podavane na to, ze vieme pricinu a povod ochorenia, zbytocne clovek vyhodi peniaze a potom takto nadavaju ludia, ze su to len nezmysly, aby sa na ludoch zarabalo.... 🙂 A musim jej dat za pravdu, pretoze to co mi dala ona, zacalo zaberat hned po dvoch tyzdnoch....ani brusnice neriesia hlavnu podstatu zapalov mechura ako si vsetci myslime. Ano pomozu uz ked zapal je, ale z coho tam ten zapal vznika? Kto si kladie tuto otazku? Hm? 🙂

ajkapajka1
21. máj 2014

@amanda12
A inak viem, ze teraz bezi aj kampan za prevenciu a zdravy zivotny styl. Tam vysetrenie stoji iba 5€ a dostane clovek taku kompletnu spravu o svojom zdravotnom stave.
www.zdraviepodkontrolou.sk

amanda12
autor
21. máj 2014

@dejka77 myslela som prehltnuť celú tobolku 🙂 alebo vysypať obsah tobolky do jogurtu aj tak sa to da ale to by som povedala že tie žaludočne kyseliny to zničia skôr ako sa to dostane niekam kam sa to dostať má 🙂
@ajkapajka1 ja všetko ovládam čo sa tohoto týka ja som roky chodievala na biorezonanciu a brala poctivo lieky, spolupracovala som s lekármi 🙂 o doktorke Tomovej som počula a možno som sa s nou aj stretla na tých školeniach čo som chodila 🙂 viem o nej 🙂 ale mne tie lieky nezaberajú. Aj ten prístroj mi naposledy nameral najviac že mi to zaberie maximalne na 15% čo je nič v porovnani s tým kolko penazi do toho dam, to mi povedala sama doktorka čo som pri nej bola. Probiotika mi nevyriešia zapal močových to viem, ale môžu mi pomôcť vyriešiť imunitu 🙂
Mrknem tu stranku ale mne sa zda že to je len na vyšetrenie krvacania čreva a na crohnovu chorobu 🙂

amanda12
autor
21. máj 2014

@ajkapajka1 no ta stranka čo si mi dala to je ten prístroj diacom 🙂 ten dôverne poznám 🙂 takže nič :(

ajkapajka1
22. máj 2014

@amanda12
Skoda ☹

shopingshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz