Ktoré voľne predajné antidepresíva vám zabrali?

kikina84
10. aug 2013

Pre lajkov, voľno predajné už sú, je ich niekoľko druhov,prosím uviesť len názov VOLNOPREDAJNYCH (NIE NA PREDPIS),ktoré ste vyskúšali A zabrali..dik

stanislavao
10. aug 2013

najlepsim antidepresivom je priroda, les. clovek si tam oddychne, nacerpa energiu, opadne z neho vsetko negativne a netreba prach do seba ziadne lieky.

macamac
10. aug 2013

do seba netreba pchať lieky, toho sa držím aj ja, ale len pokiaľ sa jedná o depresívnu náladu, melanchóliu, stav, ktorý by mal prejsť do pár dní. lebo ak pretrváva dlhšie, treba určite vyhľadať odborníka a riešiť to s ním. depresia nie je žiadna "srandička". ľudia si často zamieňajú depresiu so zlou náladou a pod. príroda, les.... určite pozdvihnú náladu, ale nevyriešia akútnu depresiu. a pri depresii je samozrejme vhodné, aby človek, keď sa akotak stabilizuje vyhľadával činnosti, pri ktorých sa odreaguje, či už je to tá príroda, šport,...

@kikina84 nepíšeš, či už máš depresiu diagnostikovanú, lebo to je fakt vážny stav.
ak píšeš len preto,že ti už lekár predpísal nejaké lieky a nechceš ich, tak to potom nie je šťastné riešenie. AD pomáhajú prekonať ťažké životné obdobia a po roku-dvoch,podľa stavu, sa dajú postupne vysádzať, takže nemusíš byť na nich celoživotne 😉

ja som nepočula ešte o voľnopredajných AD. neviem, či máš na mysli nejaké čaje alebo homeopatické lieky, v tomto neviem, neporadím.

skús pozrieť do témy - tu na MK je, tam ti kočky poradia 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ako-sa-najrychlejsie-zbavim-depresie/

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/da-sa-depresia-zvladnut-aj-bez-lekarskej-pomoci/

hradnapani
10. aug 2013

nverim, ze AD dostat bez predpisu. Skor len take prirodne akoze antidepresivne prostriedky typu Benosen alebo Valeriana. Obe su fajn, ale su len na take lahsie "depkovske" stavy, ktore rozvinutej normalnej depresii nepomozu

liwka
10. aug 2013

pár rokov dozadu som takmer 3 mesiace preležala doma kvôli depresiám- super antidepresíva na predpis mali zabrať- ale spôsobili iba to, že som dokázala prespať takmer celý deň- keď som videla, že to nikam nevedie, lieky som zahodila a povedala som si nikdy viac.....a držím sa toho 😉 . Príroda, vlastná rodina, čokoláda, nájsť si nejaký koníček...čokoľvek robiť, len nepostáť a nezačať sa ľutovať...to je najlepší voľnopredajný liek 😀 držím palce 😀 😀 😀 😀

zlotazla
10. aug 2013

na nervy je dobré magnézium,mne dosť pomáha.skúšala som ešte persen ale žiadna zmena...

minnie55
10. aug 2013

môžeš skúsiť Sedatif PC od firmy Boiron, prípadne Magne B6, nejaké bylinkové čajíky na upokojenie.

evickapooh
10. aug 2013

pre lajkov znamena pre laikov???...no ja sa necitim ako laik ale som si ista ze antidepressiva tu na SK nedostanes bez predpisu... len ked mas nejakeho znameho-lekarnika...ale antidepressiva brat bez suhlasu odbornika.. je velmi riskantne...mozes sebe "namiesat "nejaku psychozu ---niektore AD niekomu ucinkuju pozitivne--.zas inemu mozu robit velke problemy...ako silnejsie depressivne myslienky,az samovrazedne nalady ...halucinacie atd.antidepreessiva su individulne... odborny lekar musi posudit ktory by tebe bol dobry ...niekedy ani doki nevie, lebo depressia nie je chripka...ma rozne priznaky u chorych... a skusa ktory AD sedi nejlepsie pre daneho pacienta.takze odporucam ti zajst za psychiatrom...alebo mozno ti staci porozpravat sa so psychologom...ale predtym este ...ak sa ti nechce chodit za doktorom a tvoj pripad nie je az taky vazny.....mozes vyskusat volnopredajny prirodny liek...vola sa deprim......mozno ze ti aj to bude stacit ...len treba brat dlhodobo...aspon 2mesiace a vysledy cakaj az po tyzdni....

m_ij_ka
10. aug 2013

treba ísť medzi ľudí a rozprávať sa s nimi a antidepresíva potrebovať nebudeš

maribell
10. aug 2013

ja si nemyslim ze rady typu les a konicky na klinicku depresiu zaberu ..je to velmi vazny stav... ked psychiater usudi ze pacient ma skutocne depresiu myslim ze nieje vhodne hrat sa na hrdinu a lieky nebrat ... neliecena depresia moze dopadnut velmi velmi zle ..vid. Jano Kroner ktory lezal na psych. oddeleni pol roka .. myslim ze do takehoto stadia sa nechce dostat nikto a AD v tom pomozu ... depresia nieje chripka a neprejde len tak sama od seba ...( vravim o skutocnej depresii ktoru diagnostikuje psychiater nie o depke ktora sa spomina ked ma clovek napriklad zly den ..to je obrovsky rozdiel ) ..
@liwka - ked ti AD zabrali takto mylsim ze si to mala riesit s lekarom aby ti predpisal nejake ine .. nie kazde hned sadnu ;)

sintra
14. aug 2013

Pre autorku temy: nazov temy je trochu zavadzajuci. Na Slovensku nie su ziadne klinicky overene volnopredajne lieky na klinicku depresiu. Ak mas na mysli napriklad Hhomeopatika typu Sedatif alebo napriklad Persen, to nie su ucinne antidepresiva!

A tiez by bolo fajn, keby ludia, ktori nemaju o klinickej depresii sajnu, prestali sirit nazory typu "najlepsim antidepresivom je priroda, ziadne lieky netreba a podobne."
Bohuzial, ludia s tazkou endogennou depresiou si mozu neuzivanim spravne ordinovanych liekov velmi uskodit.

zigzag
14. aug 2013

kup si niacin, co je vitamin,,,

usiko
14. aug 2013

mala som depresie amozem povedat ze ta z toho nedostanu lieky, a ak aj ano, tak to uz nie si ty...mas otupene zmysli, nevies sa tesit z malickosti a podobne...treba odstranit to, co ti depku sposobuje: manzel, priatel, praca, cokolvek, co to spusta, plus skus psychologa, ktory ti posilni sebavedomie, plus nejake naucne knihy na tuto temu.....antidepresiva nie su u nas volnopredajne, su nejake pripravky ale nic nepomaha..pomaha zmenit myslenie a to, co som ti napisala vyssie....

ja som mala predpisany seroxat, brala som ho tyzden, depky zmizli, zabral velmi rychlo, ale vymizli mi emocie, mala som naladu na jenom bode, necitila som nic...a povedala som si ze nikdy viac......to pisem len preti, ze viem, co je klinicka depresia....

hroska
29. sep 2013

Tak ja tiez neviem o tom, ze by existovali antidepresiva bez lekarskeho predpisu! 😨 😝 su urcite preparaty, na prirodnej baze, ktore maju mierny, opakujem mierny antidepresivny ucinok a kocky ich tu spominaju ako Sedativ PC, Persen a pod., ale tie urcite nie su ucinne na klinicku depresiu. Jedine prirodne AD,ktore existuje je Lubovnik Bodkovany aneb Trezalka Teckovana,ktore dostanes v lekarni aj bez receptu. Ucinnost ale nezarucujem a ked tak, tak len na lahke depresie.

sbenkova
31. máj 2014

okrem liekov by na miernu depresiu mohli zabrať:
masáže, pomarančový citrónový olej, bergamotový olej, psychoterapia, muzikoterapia, rodinné konštelacie, priatelia
lieky deprim -bol to výťažok z ľubovníka, voľnopredajné, myslím že sú celkom účinné
Saframyl-výťažok zo šafránu

marionmarion
31. máj 2014

Brat na depresiu antidepresiva, to je ako brat na zubny kaz Ibalgin...potlacis iba priznaky, neriesis pricinu...takze ak sa chces z depresie dostat, chod na psychoterapiu, lieky ti tu nepomozu ani volnopredajne, ani na predpis...iba docasne utlmia problem, nic vsak nevyriesia...a mozes mi verit ze viem co hovorim, lebo sama som ich kedysi brala...

mikibe
20. jún 2014

určite vyskúšajte včelí peľ -pomocník č.1 www.zdravie-aloe.myflpbiz.com

jerryjanka
20. jún 2014

mne žiadne ☹

misaelka
20. jún 2014

dajte si predpisat lieky nikde nie je napisane, ze ich budete uzivat cely zivot...len po nevyhnutny cas sa uzivaju

monkabr
20. jún 2014

Pokial mate na mysli nieco prirodne ako vytazky rastlin posobiacich proti stresu, tak mrknite na tento napoj, kde je hned viacero tych najucinnejsich protistresovych rastlin. http://www.energiabhip.sk/n/pink-pre-zeny
Ja som ho uzivala dlho, sice nie koli stresu, ten som nemala, ale vzdy som sa po nom citila tak kludne a mala som dobru naladu. Ma v sebe napr. aj ten hormon stastia co si vyraba mozog ked je clovek stastny 🙂 Ale to sa bavime len o strese...
Ked uz hovorime o depresii tak by si urcite mala vyhladat lekara, na to uz vsetko volnopredajne a priroda stacit urcite nebudu

lily82
16. júl 2014

mne pomaha Ajurvedsky caj proti depresii http://www.joga-ajurveda.sk/himalajske-ajurveds...
skutocne treba vyskusat, pit podla navodu. + beriem B vitamin komplex, Anxiolan a meditacie + cokolada. Je to stale boj ale ak nechem prejst na synteticke lieky toto je to co mi najviac este pomaha.
Stres, pracovny tlak zamerany na vykon a vela ludi mi vadi, najlepsie je snazit sa mat okolo seba 2-3 pozitivnych ludi. Ti co maju depky casto ich maju z precitlivelosti, lebo vnimaju atmosferu svojho okolia prilis silno a nevedia sa jej branit - na to pomaha meditacia. 🙂 Hlavne si treba stale potvrdzovat ze to prejde a mysliet pozitivne. Afirmacie a mantricky tiez mozu pomoct, ked sa opakuju naozaj denne, ale kym sa v mozgu prepise "program" trva to aj dva mesiace. Treba sa vyzbrojit trpezlivostou a dodrziavat psychohygienu, vyhladavat pozitivne zazitky. Necinnost je najhorsia. 😉

wewe22
16. júl 2014

Ja síce nemám depresívne stavy ale ak nevladzem s nervami pomáha mi PC sedatif od boironu

verronica
16. júl 2014

sedativ pc

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ita111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabkagabka
12. feb 2015

Homeopatia Deprim, dostať v lekárni

lubomira1965
31. aug 2015

mne tiez ziadne

lienka737
31. aug 2015

Žiadne. Je to len ťaháč peňazí, prípadne placebo.
Jediné, čo pomôže pri takých stavoch, ktoré sa bežne nazývajú "depka" nie ozajstnej depresii, tak magnézium, pohyb, spánok.....

fero111
1. okt 2015

To nie žiadna srandička s depkamy,bol som liečeny asi tak osem rokou a mal som fakt riadne silne lieky(plegomazin)ten vas odrovna za par min.z marotky som siel do roboty a bolo to tažke ospaly stych liekou nechut na nič.Pomaly mi lieky menini slapsie a slapsie a som bez liekou,jeto tažke hlavne sa vyhybat stresom,ket možem poradit mne pomohli zvierata pes,mačka,zajece tie prenas maju pochopenie,zoberte si radu ako chcete ja bojujem každy den aj ked jeto tažke,taky je život,raz je dobre a aj zle.

xixiiw
10. dec 2015

dobrý deň,ja by som sa chcela poradiť..
trpím miernymi ale opakovanými depresiami zo straty dlhoročného kamaráta ale bojím sa to povedať mame.. chcela by som si teda kúpiť nejaké lieky aby mi potlačili nervy,stres a hlavne aby som mohla zaspať a neplakať. vedeli by ste mi nejaké poradiť? volnopredajne poprosim

kristinkahugo
10. dec 2015

To je nejaký prieskum ?