Ktorý sirup proti kašľu vám najlepšie zaberá?

antonia15
1. jan 2023

Prosím Vás ktorý voľne dostupný sirup od kašľu Vám najlepšie zaberá. Už je to produktívny kašeľ pre 4ročné dieťa, ale aj pre dojčiacu. Samozrejme nemusí to byť ten istý sirup.
Ďakujem

petronellla87
1. jan 2023

@antonia15 mne stary komunisticky kalciovy sirup🙂

daniela232
1. jan 2023

@petronellla87 kalcium je od kašľu?? Veď to je iba vapnik,
@antonia15 na suchý kašeľ je tussin stopnusin bromhexin...a pri hlienoch zas mucosolvan,solmucol
Samozrejme môžeš pridat aj ten kalcium(pri dojčení neviem)

mirka807
1. jan 2023

@antonia15 dcere najlepsie robitusin, a bromexin a mne ambrobene , ked kojila tak stodal

patka06
1. jan 2023

Jednoznačne Bromhexin kvapky

zuzkaa1991
1. jan 2023

Nam zacal zaberat na vykaslavanie kaslu prospan je od 0m a to sa cudujem ze detska ani raz nespomenula to mi dal moj obvodný lekar ked som mala nabeh na zapal

doriiis
1. jan 2023

Ja dávam už len čisto bylinkové sirupy...stop kašeľ sirup pre deti a hedelix

lenkakravcova
1. jan 2023

@antonia15 Ty ako dojčiaca môžeš asi len detský Stopkašel (alebo možno ešte niečo iné pre deti do 3r. - ja poznám len tento)

antonia15
autor
1. jan 2023

@lenkakravcova toto máme doma ale mám pocit že slabé

slavkadi
1. jan 2023

@antonia15 u nás naj Propomucil, kloktat a prehltnúť. Deťom aj chuti, lebo ma medovu chuť.

riskoh
1. jan 2023

@antonia15 mne počas dojčenia pomáhal stodal,plus som robila citrón cibuľa med , dieťaťu najlepšie solmucol zabera

marisoul17
1. jan 2023

Solmucol sa u nás najlepšia osvedčil, vždy zabral do 2-3 dní.

hennyinnsbruck
1. jan 2023

Ziadny🤣🤣🤣🤣ci z ci bez rovnaky prebieh… radsej kupim ovocie ako do nej tie cukrove blbosti pchat😅

antonia15
autor
1. jan 2023

@riskoh prosím vás ako sa robí ten citrón cibuľa med? Poznám len cibuľový sirup

riskoh
1. jan 2023

@antonia15 do misky 3kruzalky cibule,3kruzalky osupany citrón, 4-5,ml medu,nechať odstáť na teplom mieste a niekoľkokrát denne užiť stavu,môže sa použiť 24h,potom zarobiť nove

3nikus30
1. jan 2023

@antonia15 prospan je super. Pre teba skôr domáci cibuľový,tymianovy cajik,skorocel alebo ked z lekarne tak stopkašel,ale to zlozenie sa mi velmi nepaci.

ruzasipova
1. jan 2023

@antonia15 Pre deti Solmucol.

antonia15
autor
1. jan 2023

@3nikus30 prečo sa vám nepáči zloženie...my ho doma používame často tým že je vhodný aj pre deti, tehotné , dojčiace ...mala som za to že je neškodný alebo ako to povedať

antonia15
autor
1. jan 2023

@riskoh ďakujem krásne vyskúšame 🙂

antonia15
autor
1. jan 2023

@3nikus30 ďakujem za tipy na čajík

kristiii
1. jan 2023

@daniela232 kalcium sa bežne dava od kašľu napríklad v kombinácii s fenistilom, ktorý tiež nie je primárne od kašľu, ale veru vždy nám toto kombo zabralo (prípadne miesto fenistilu, ktorý je na predpis stoptussin).
@antonia15 asi ten Prospan by som skúsila z voľnopredajných

petronellla87
1. jan 2023

@daniela232 tiez tomu nerozumiem ako to funguje ale aj ked som bola mala mi ho mama davala od kaslu🤷‍♀️

3nikus30
1. jan 2023

@antonia15 ja som si ho tiež raz kúpila v domnení že je vhodný pre deti a dojčiace,ale potom si prečítala zloženie a to teda rozhodne prírodné nie je-ak si dobre pamätám len samé cukry,fruktóza,glukoza,male mnoztvo ucinnych latok a konzervanty ako sorban draselny tak to rozhodne nechcem do deti dat. Existuje na fb skupinka Liecime deti-stravou a bylinkami,od nich som sa naucila vela veci,ako citat zlozenie a aplikujem len naozaj prirodne veci.

antonia15
autor
1. jan 2023

@3nikus30 pridala som sa, ďakujem 🙂

antonia15
autor
1. jan 2023

@petronellla87 nechcem kecať ale mne sa zdá že calcium sa dáva pri takýchto kašľoch pretože ukľudnuje hlasivky ktoré sú namáhané pri kašli alebo také niečo

antonia15
autor
1. jan 2023

Ďakujem všetkým za tipy, niečo z toho som si vybrala poslala manžela do lekárne ale polovicu z toho nemali a doniesol mi Bromhexin kvapky, sirup TheraTuss Pronatural pre dcéru a pre mňa sirup Livsane Islandský lišajník ...máte niekto skúsenosti s týmito sirupmi?