Kúpanie v jazere 2 mesiace po pôrode. Môžem či nie?

shelly13
4. júl 2009

Ahojte dievčatá, neviete mi poradiť, či možem 2 mesiace po pôrode plávať v jazere? Sme totiž v Senci na chate, ja sa tu parím a rodinka sa veselo čľapká vo vode, tak si to overujem... Myslím kvôli ženským orgánom (či to po spontánno pôrode nemôže byť riziko..), ale aj kvôli prsiam, keď kojím, lebo ma všetci strašia, že keď zachladnú prsia, tak bude zle nedobre. Ďakujem za radu

ejusaaa
4. júl 2009

Ja akoze neviem,ale co mi rozum hovori,by si asi nemala,predsa jazero,este to mas vsetko cerstve,dostanes nejaku infekciu..radsej sa par,ako keby si trpela potom este viac..

danka_ba
4. júl 2009

ja by som to urcite neriskovala. dva mesiace nie su az tak vela, i ked po 6 tyzdnoch by to malo byt relativne ok. ja osobne by som sa neisla kupat, a aj ako pises kvôli prisiam - strasit ta nemusia, ale je pravda ze ak ti prsia nachladnu mozes stratit mlieko.

jamaat
4. júl 2009

No tak ja by som šla. Ved v jazere nebývajú bacily ako v bazéne. A nemusis byt vo vode dlho, že by si sa nejak podchladila.

katka.m
5. júl 2009

Ja som to riešila, keď som chcela na bazén 😒 Laktačná poradkyňa ma upokojila, že do vody smiem, ale potom sa dôkladne umyť, prsia vyhriať teplou vodou. Skús, ja som neoľutovala, dojčím dodnes.

dosa
5. júl 2009

2 mesiace? to je uz po sestonedeli, nevidela by som v tom problem - ak sa ty citis dobre, nic ta dole neboli... takisto s prsiami - ved nebudes vo vode az kym nebudes mat fialove nechty... moja dcera sa narodila v juni a ked bolo teplo, k vode sme chodili bez problemov.

shelly13
autor
6. júl 2009

Dakjujem vam za rady, vyskusam buduci vikend, ak bude pekne pocasie 🙂