Kúsok kontaktnej šošovky v oku

22. feb 2024

Ahojte, dnes rano som si davala do oci sosovky, jedna ma ako keby skrabala, tak som ju vytiahla a zistila ze je na nej ako keby cca 2mm kusok utrhnuty, len teraz mam trosku paniku, neviem, ci sa ten kusok odtrhol este nez som ju do oka davala alebo ci mi ostal v oku? Stalo sa vam niekomu niečo podobne? Ak by mi taky malinky kusocek ostal v oku zistila by som to? Co potom s takym kuskom? Asi sa am nevyplavi či? Ale najst ho asi tiez tazke. Ďakujem za rady

gabika0825
22. feb 2024

Cítila by si to. Mne sa to stalo tiež. Nemusíš sa báť, v tom oku sa to neudrží, mne sa to nadrolilo hneď na kútik oka

autor
22. feb 2024

@gabika0825 super, ďakujem, lebo ja už panika 🙈 ci mam niekam ist to overit alebo čo …. Dala som si do oka hned novu, tu som vyhodila a nic ma v oku nereze ani tak, tak bud tam ten kusok verim neni alebo už je vonku

vanilkovazmrzka
22. feb 2024

Stalo sa mi to, asi si si to nechtami kusok natrhla. Mozes si byt ista, ze keby si to v oku mala, tak to citis 🙂 normalne to zahod a zober nove, ak ta nic nebude skriabat rezat tak je to v poriadku

autor
22. feb 2024

@vanilkovazmrzka áno presne to som urobila, zahodila som ju a dala si nové a necítim tam nič, tak verím, že ten kúsok tam niekde nie je 🙂