Kyretáž bez narkózy

mija51
19. mar 2015

ahojte, po pôrode musím absolvovať čistenie maternice. Je tu nejaká mamina, ktorá to absolvovala bez narkózy? ja by som asi radšej bez nej, pretože kojím a malá odmieta umelé mlieko. myslím, že to vydržím. máte niektorá s tým skúsenosť? diky

michala.s
19. mar 2015

Keď mi lekarka vysvetlovala ako to prebieha a čo všetko do mňa budu strkať. Nie, nešla by som bez narkozy ani keby mi za to platili

natalushka
19. mar 2015

Ahoj..no uprimne pochybujem,ze to vydrzis🙂 narkoza nevadi..po cca 8hodinach mozes kojit..takze naodsavaj par davok mliecka a vsetko bude v pohode🙂 predpokladam,ze to bude zakrok na par minut,rano prides,poobede pojdes domov..takze nicoho sa neboj,doma to par hodin zvladnu a vecer uz budes s babatkom🙂

natalushka
19. mar 2015

U tohto zakroku ti musia roztiahnut krcok,co je bez narkozy nepredstavitelna bolest..prave preto sa uspava..a nasledne skrabanie vystelky..myslim,ze to fakt nevydrzis ani nechces zazit🙂 a v konecnom dosledku myslim,ze by ti to ani nespravili..

lucuja
19. mar 2015

ja som to absolvovala dva krát, po potrate, a bez narkózy, nie je to nič príjemné, ale vydržala som to.

natalushka
19. mar 2015

@lucuja si statocna..moja ucta..presivanie rany po nastrihu v lokalke bolo moje maximum,takze klobuk dole..

cherry1981
19. mar 2015

Ja mam v okoli zenu, ktora absolvovala UPT bez narkozy, povedala, ze myslela, ze odbila jej posledna hodina, ale samozrejme nebolo to u nas na slovensku.Ze sa triasla este par dni potom.

potvorka77
19. mar 2015

No rozhodne skor nez sa na to daa bez narkozy tak sa porad s odbornou lamtacnou poradkynou. Iste ti poradi ako na to kojenie ked budes mat narkozu, je to bezna vec citala som viackrat ze to ide.

maminecka2
19. mar 2015

Ahoj, narkóza vobec kojeniu nevadí, ešte pri tomto zákroku je krátkodobá. Možno Ti povedia nekojiť 8 hodín, ale aj toto je zbytočné, koj hneď, prípadne ešte pokukaj Mamilu, aj tam o tom píšu. Je tu na MK o tom téma, písala tam aj anestéziologička že v pohode. Nechaj sa pekne uspať, ten stres a bolesť co by si si zažila by bábätku uškodili viac ako maximálne mikrogramy anestetík v mlieku. Nestresuj, pekne prikladaj, nech sa mliečko rozbehne, v najhoršom volaj laktačnú poradkyňu. Drž sa.

bajana
19. mar 2015

A nechceš počkať na prirodzený potrat? Väčšina lekárov okamžite posiela na kyret, ale pokiaľ nie sú komplikácie ako napríklad horúčka, nie je dôvod na okamžitý zákrok.....jejda, sorry, to má byť po pôrode...tak nič

maminecka2
19. mar 2015

@bajana Ahoj, ona potrebuje čistenie po porode, takze sa to čistiť musí. A ani pri zamlčanom potrate sa nesmie čakať na príznaky typu teplota, ťažký zápal maternice, sepsa.... Treba to vyčistiť hneď aby sa zvýšili šance na zregenerovanie maternice a možnosť ďalšieho otehotnenia

bubelko
19. mar 2015

@mija51 pri druhom nefungovala z nejakeho dovodu epi... a mozem ti povedat, ze porod je podla man oproti tomu malina. v momente ako len zacala, tak som vsetkych svätych videla. zmohla som sa len na "stooop". ale ak si masochystka, tak to skus. moja starka to zazila v 48. prezit sa to urcite da...

catca25
19. mar 2015

Ahoj, ja som bola na kyrete dvakrát, tiež kojim a bala som sa ako to bude s narkozou ale povedali, že v pohode stači 6 hodin po narkoze mliečko iba odsavať a potom možem pokračovať v kojeni. Neviem si predstaviť že by som mala byť pri takom neprijemnom zakroku pri zmysloch.

hradnapani
19. mar 2015

@mija51 kojeniu narkoza vobec nevadi.konzultovala som to aj s laktacnymi, aj s lekarmi. Akurat mi odporucili prvu davku po narkoze odsat a vyliat (niekto tvrdi ze ani to netreba), ostatne uz normalne. Ja sa strasne bojim takychto veci, ale teda toto by som bez narkozy asi nedala, stacilo mi vnimat ten uvod a mala som dost, radsej to prespat...

kadan
19. mar 2015

kyretáž je pár minútová záležitosť, takže som toho istého názoru ako ostatné kočky.
odsaj a po cca 5-6 hod. daj svoje, samozrejme nezabudni na pitný režim 😉

mija51
autor
19. mar 2015

no mne dnes gynekolog povedal, že dva dni nebudem môcť kojiť. preto som z toho vystresovaná.

kajusa83
19. mar 2015

No ja mam za sebou kyretaz po potrate bez narkozy.Nie je to sice nic moc ale tak tu som vydrzala som musela som.Daju ti nieco na oblbnutie, lokalne ti to umrtvia a behom 5 minut vycistia.

maminecka2
19. mar 2015

@mija51 Pán doktor by sa mal dovzdelať v tomto smere, toto su jednak staré názory a jednak alibistické, tak ako veľa v medicíne, viem o čom hovorím, som od fachu 🙂. Okrem iného sa výrazne zmenili anestetiká za posledné roky. nič nevylievať, max. teda tú prvú dávku ak by si mala lepší pocit

fra
19. mar 2015

@mija51 mne teda kyretaž robili v narkoze a kojiť som kvoli tomu vobec neprestala neprestala- behom dní pred tym som mlieko odstriekala takže dieťa malo cez deň čo piť, ráno som prišla do nemocnice a poobede som už bola doma no a myslím že večer už dieťa normalne pilo bez akychkolvek problemov a uplne v pohode- ved to nie su nejake silné dávky...

grelu
19. mar 2015

No neviem...ja som mala sekciu v celkovej narkoze a po 2h mi maleho priniesli na prilozenie

fra
19. mar 2015

a presne s myslím čo kočky vyššie- ovela horšie na dieťa može posobiť tvoj stres ako zvyšok anestetika v mlieku ktorý tam možno ani nie je ... ale s doktorom by som sa o tom teda vobec nevadila, jednoducho by som si robila po svojom bez toho aby to vedel a hotovo, netreba si vyvolavať stres ešte diskusiou, poznáme, ako niektorí nie sú ochotní pripustiť že to, čo sa učili pred 40 rokmi už tak celkom neplatí a človeka úplne zbytočne zdeptajú...

lucianakoniku
19. mar 2015

@mija51 no ja by som do toho na tvojom mieste bez narkozy rozhodne nesla. Mne robili operacny zakrok 2 tyzdne po porode a uz len pri pomysleni ze by to mali robit v lokalnej anesteze som bola v strese. Nakoniec to bolo nastastie pre moje dusevne zdravie v celkovej. Kopec zien absolvovalo po porode a pocas kojenia rozne operacie ci uz pri lokalnej a celkovej anesteze a co sa tyka kojenia, vsetko dopadlo ok. Tvorba mlieka sa neobmedzila, jedine co by si mala spravit je odstriekat si dopredu pre babatko dostatok mlieka, aby si ho mala pren na dobu cca 8 hodin po operacii. niektori anesteziologovia hovoria ze kojit sa moze hned po operacii, mne radili lekari pockat 8 hodin, kedy je uplna istota ze v mlieku sa uz ziadne anestetikum nenachadza. Ta info s dvojdnovou pauzou v kojeni sa mi teda vobec nezda.
Drzim palce...

mija51
autor
19. mar 2015

ďakujem Vám za povzbudenie, len mám obavy, či toľko mlieka odstriekam, lebo mne to teda akosi vôbec nejde. Asi sa nebudem trápiť a nechám sa uspať. Dúfam, že to nejako s malou prekonáme.

hradnapani
19. mar 2015

@mija51 neboj sa, bude to v poriadku. kolko odsajes, tolko bude, zvysok dokojis - tu chvilu to mala vydrzi - ono tie deti sa nezdaju, ale maju "senzory" a ked treba, tak to proste vydrzia 😉

trgypadl
19. mar 2015

@mija51 kolko dni si po porode?

maminecka2
19. mar 2015

@mija51 Neboj sa prekonáte, ak sa Ti nedá odsať a máš mať z toho stres tak to nerob, radšej si vylož nohy, daj si čokoládku, choď skôr spať a po operácii absolútne bez výčitiek maličkú prilož nech si cucká a cíti Tvoju lásku. Nič iné nie je dôležité. A keby aj nejaké anestetikum v tom mlieku aj malo byť (podľa mojich info nie je), tak čo, aspoň si trochu pospí, no nie? Veď koľko novošov denne operujú a nemajú žiadne následky z anestetík.

mija51
autor
19. mar 2015

@trgypadl zajtra bude 7 týždňov

maminecka2
19. mar 2015

@mija51 Kukni aj toto, to píšu odborníci:
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

mija51
autor
19. mar 2015
trgypadl
19. mar 2015

@mija51 kyretaz je otazka 10 -15 min,a co sa tyka narkozy,tak je to fakt par minut,cize dojcit mozes hned.je to minimalne mnozstvo latky.
a ja osobne nepoznam nemocnicu,kde by sa kyret robil bez narkozy...a kto by si nieco take zobral na triko

anuskaaprazko
19. mar 2015

@mija51 po narkoze mozes v pohode dojcit...