Kyselina Hyaluronová a vrásky

nakupujuca
25. sep 2018

Ahojte, má niekto skúsenosti s Kyselinou Hyaluronovou - čo sa týka tváre,vrások,hydratácie pokožky,vo forme gélu,séra,krému poprípade výživového doplnku? Ďakujem

irusa
25. sep 2018

Pridám sa

nadula01
25. sep 2018

Ja práve od včera skúšam nové krémy. Kúpila som nuxe a sérum ordinary buffet. Tie krémy nuxe krásne voňajú, sú takej maslovej konzistencie a sú hydratačné aj proti vráskam a so serom som tiež max spokojná, viac budem vedieť po dlhšom uzivani

nakupujuca
autor
25. sep 2018

Ďakujem 🙂

nakupujuca
autor
25. sep 2018

Kedže mám problém, hlavne v zime so suchou až miestami šupinkovou pokožkou na tvári, tak by som potrebovala 100% hydratovať pokožku. Tá kyselina to zahŕňa+vrásky a pod. No neviem ktorá je naozaj spoľahlivá? 🙂

michaelkanr
25. sep 2018

Ja velmi dobru, je to super vec na hydrataciu pleti🙂 aktualne pouzivam napr serum od Pestle&Mortar, The Ordinary a tiez gel a mlieko od Hada Labo.
Kys hyl si davam kazde rano na ocistenu plet a casto aj vecer, ako krok pred intenzivnejsou starostlivostou (kyseliny a pod).

nakupujuca
autor
25. sep 2018

Môžem s spýtať, ten gél Hada Labo je kde dostupný?A kyselinu akej značky, čo ste uvádzali?Vďaka..

novana
25. sep 2018

1ml kyseliny hyaluronovej stojí tuším 100 -150€, záleží od kvality. Aby KH mala na pleť účinok aj pri používaní vonkajšom, to by musela byť iná, o veľa vyššia trieda KH, nie tá, ktorá sa aplikuje injekčne. Vzhľadom na cenu takejto kyseliny by krémy z nej boli, teda aspoň u nás, nepredajné. Koľké z nás by si dovolili kúpit takúto kozmetiku? Podľa môjho názoru sú krémy s "kyselinou hyaluronovou" len obyčajný biznis na ľuďoch neznajúcich problematiku a nechajúcich sa zlákať názvom. Veď KH robí predsa zázraky! Áno, robí, ale podaná injekčne. Toľko môj pohľad laika.
btw v minulosti som dostala sadu kozmetiky La Prairie, kde najdrahší z krémov stál tuším okolo 700€. Efekt taký istý, ako po použití akéhokoľvek iného, pre každého cenovo dostupného krému. Pleť potrebuje v prvom rade denno-dennú starostlivosť, (aj po fláme, keď človek padá od únavy) ďalej pravidelnú masáž, nezanedbateľná je tvárová gymnastika, správna životospráva, hydratácia a pleť bude žiariť i po použití tej najobyčajnejšej Nivey. 🙂

stanulienkat
25. sep 2018

@novana presne ako pises. V kreme je to uplne nulovy efekt,aj ked ti niekto tvrdi ine. Jedno,ci lacny,ci drahy. Jedine injekcne ti urobi efekt.

gerry22
26. sep 2018

Ahojte. Ja mam velmi dobre skusenosti so serom ktory je cisto na prirodnej baze a jeho hlavnou zlozkou je kozie kolostrum. Je vynikajuci a vela ludi dokonca aj herecky ho pouzivaju lebo je ozaj tak ucinny. Bezne sa predava za nehoraznu cenu od 99€ az 130€. Ale ja Vam ho viem zohnat za 59€ s postovnym a balnym zadarmo kurier Vam to privezie az domov. Je to serum v pere s obsahom 200 davok. Manzel pracuje pre certifikovanu firmu ktora to vyraba tak Vam to vie takto vuhodne zaslat lebo inac na internete sa predava za sumu ako som spominala. Je to vyrobok s ktorym su zakaznici velmi spokojny. Ak by ste mali zaujem kludne mi napiste ip a ja Vam o tom napisem blizsie na co vsetko je toto serum ucinne

el2
6. mar 2019

Ahojte, prosím vás o radu. Chcem ísť prvýkrát na výplň kyselinou hyaluronovou (brada+pery), ale zároveň plánujeme babo. Mate niekto skúsenosť s tým, či je bezpečné pre bábätko, ak by som otehotnela napr pár týždňov po pichnuti kys. Hyaluronovej? Jeden lekár mi povedal, že to neodporúča a druhy, že je to úplne v pohode. Tak neviem....

nella7
3. nov 2019

@gerry22 Ahoj. Prosím môžeš mi dať bližšie info o tom kreme? Dakujem 😊

kaki3
3. nov 2019

@nella7 Pridam sa tiez by som rada o tom vedela nieco viacej 🙂

vittekovaveva
3. nov 2019

@el2 vypln teda naterial kys.hyaluronova nie su pre plod nebezpecne, teda nesposobia potrat alebo iny problem.. nijak sa k babu nedostanu avsak kedze nejde o zivotne nevyhnutbe vykony tak sa to odklada na neskor 🙂

vittekovaveva
3. nov 2019

@novana suhlasim ani kremy la mer ci la prairue co su 500€ a viac kremy nepomozu... proste raz ked su vrasky pomoze ich len vyplnit alebo botox aby sa neprehlbovali... mne to vysvetlovala dr ze moze mi ponuknut kremy za tisicky ale ze nebudem spokojna

gerry22
14. nov 2019

@nella7 Ahoj. Uz to nie je aktualne lebo tam manzel nepracuje. Ale jedine co ti viem napisat tak je to serum z kozieho kolostra ktore napomaha regenerovat plet , obsahuje aj vela inych zloziek ktore hydratuju plet a vyplnaju vrasky. Serum nijak nedradi plet, nezostava po nom plet cervena a nestipe.

nella7
21. nov 2019

Ďakujem 😊

motylik7
6. jan 2020

@nakupujuca Osobne si myslím, že väčšine ľudí stačí obyčajný kuchynský olej. Používam občas olivový (cca raz mesačne) , nič iné si na tvár a ani telo nedávam. Dôraz kladiem na zdravú životosprávu (+ hlavne veľa čistej vody) a dostatok pohybu. Cudzí ľudia mi nikdy netipuju viac ako 40 rokov (mam 50) taka hladká, čistá a bez vrások je moja tvár. A vlastne aby som nezabudla, každý deň si dávam trochu Tachyonizovanej riasy, tak asi aj ona mi pomáha byť mladou a zdravou (teda nie asi ale určite).

beautyholicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wawna
27. júl 2021

ako dlho sa ma použivat kozmetika s kyselinou hyalurovonou? Na čo všetko to pomaha??

neznamy786
14. dec 2023

@novana nemáte pravdu co sa týka krému možno hovoríte ze injekcie sú naj účinnejšie co je pravda ale čo si myslíte o kyselina hyaluronová na pitie? hyalurmed To tiež nefunguje? Keď to ide priamo do organizmu a je to číra a čistá kyselina

neznamy786
14. dec 2023

@stanulienkat nemáte pravdu co sa týka krému možno, hovoríte ze injekcie sú naj účinnejšie co je pravda ale čo si myslíte o kyselina hyaluronová na pitie? hyalurmed To tiež nefunguje? Keď to ide priamo do organizmu a je to číra a čistá kyselina

stanulienkat
14. dec 2023

@neznamy786 nepoznám a nemám skúsenosti, ale nemyslím si, že to funguje. Ak by to aj fungovalo a pomohlo by mi to o 5 až o 10% , stále ten benefit postrádám. Je to veľmi málo a určite to nevyplní vrásky.

neznamy786
21. dec 2023

@stanulienkat takže neveríte vôbec na tu kyselinu ze pomáha keď je číra a nič tam není žiadne pridané čistá kyselina hyaluronová stojí 60€ a volá sa hyalurmed a je na pitie a ste po tom smedny fungovať to musí to by ste na žiadne krémy nemohli veriť keď to takto beriete

stanulienkat
22. dec 2023

@neznamy786 do organizmu to môže ísť, zrejme sa to aj niekde v čreve v strebe, avšak určite ta kyselina nepojde do vrások. Podľa mňa sa to určite nevyplní, je to len marketingový ťah. Ja som čítala nejaký článok od lekára, ktory tvrdil, že všetky tieto produkty, vrátane krémov a sér s obsahom kyseliny hyalurónovej nemajú na akej báze fungovať. A ani každý krém s inými účinnými látkami nemusi fungovat na pleť. Možno to chvíľu vyhladí, ale keď si ten krém umyjete, tak ste tam, kde ste boli predtým. Proste reklamy, ktoré vám zaručujú zázračný efekt, nie vždy fungujú.

neznamy786
22. dec 2023

@stanulienkat tak mi povedzte čo funguje keď na nič neveríte na micelárnu vodu„verite? krém na jazvy? Pleťové masky? Tak čo robí vlastne taka kyselina hyalurónová keď si ju dávam do tela nič zbytočne To pijem? Viete o tom že to má každý v tele a je to prírodná látka ktorá sa nachádza pri očiach časom tá kyselina ubúda a vznikajú miniatúrne vrásky pod očami A táto kyselina má zabrániť v tom Aby neboli oddialilili stárnutie a eliminovali pijem to každý deň som potom smädný ta molekula dokáže až 100 násobne množstvo vody zobrať práve preto to spevňuje elasticitu kože samozrejme nič nefunguje tak že Nebudete mať vrásky len to všetko oddiaľuje a dopĺňa sa je to dobre na kosti ja som to začal používať na spevnenie tváre kvôli jazve mal som problémy cystickym akné a som si to vytlačil a zostala tam jazva a jamka

neznamy786
22. dec 2023

@neznamy786 kožné doktory použivaju na večšie pery aj na vyplnenie jazvy samozrejme v injekcie je silnejší ale keď to pijete každý deň tak koža si doplní co jej chyba kde inde by sa to stratilo? Len ma zneistujete takto keď všetko beriete tak na žiadnu kozmetiku nemôžte veriť

novana
30. dec 2023

@neznamy786 Vy viete o kyseline hyaluronovej toľko ako ja o jadrovej fyzike.

neznamy786
31. dec 2023

@novana no viem určite viac som vzdelaný a čítaný