Ľahko sa rozčúlim a cítim sa smutno

29. jan 2022

Ahojte,
Som na materskej už rok..nikdy som nebola človek nervak,bola som kľudas. V posledných dobe..sa ľahko rozčúlim,cítim sa smutno,zle , nahnevane.
Neviem tomu príst na kĺb. Áno aj s partnerom sa niekedy hádame a naštve ma. Ale predtým som vedela zachovať chladnú hlavu. Je mi to ľúto a nechcem taká byť. Malo som aj spala,dieťatko malo ťažké noci. V poslednej dobe je to ale lepšie,no na mojjich nervoch nevidím zlepšenie. Občas mám aj čas pre seba,i keď to už nie je čo bývalo a s tým som rátala..skrz koronu som aj dosť izolovaná od kamosiek, malo sa vidíme..a v meste kde žijem nič nie je..divadlo, akcie,všetko je tu zavreté. Mám pocit že dokola je to všetko len to isté. Je mi ľúto keď čítam príbehy iných mamiciek ako si vedia materskú doma užiť , ako si vedia nájsť program ,či s deťmi alebo aj bez , a mne sa to nedarí,možno ..lebo je zima ( na prechádzky chodíme ale viac sa v zime nedá..) ani neviem aku radu hľadám.

autor
29. jan 2022

Neviem, čo hľadám,akú odpoveď. Možno tipy čo ste robili vy..alebo ako ste vyplnili čas. Aj keď je ho malo , pri dieťati to asi viaceré poznajú , že to nie je také Ľahké.

luccija
29. jan 2022

To je situáciou, zlým počasím nervami všade.Citim to podobne a to už ani nemám malé dieťa.ty to musíš zmeniť choďte inde na prechádzku, musíš si trocha zmeniť dní viac radosti.Zmenit ten stereotyp.Ked si nervózna dávaj si magnézium, zmeň stravu, keby som mala dieťa v kočíku celé dni chodím po vonku🙂vzduch a pohyb je najlepší.Uz je dlhšie svetlo bude to lepšie a lepšie každý deň si to hovorím🙂

luccija
29. jan 2022

Skús diamantové maľovanie lepením tých kamienkov, puzzle niečo úplne ine ako robíš bežne.Js nie som tiež kreatívna, ale kúpila som rámiky na fotky spravila si novú stenu, hrala sa s fotkami upravovala, tie kamienky som objavila náhodou a začalo ma to baviť, hrame scrabble...

11iva11
29. jan 2022

Môžu ťa kľudne ešte ovládať hormóny...rok je málo...záleží aj, ako veľmi sa tvoj život zmenil..každá mama tým prechádza vo väčšej či menšej mierne....a s kamoškami individuálne sa môžeš stretnúť, či...?
Prinajhoršom cez telefón/videohovor....

nada847
30. jan 2022

mozu to byt veru aj hormony, moze to byt aj ponorka, kazda to mame inak, ja tiez ked je takto vonku ako dnes som na nervy, vytaca ma vsetko, nervozna som este aj sama zo seba, ale snazim sa najst si nieco co mi robi radost a to ma tak ukludni