Laserová operácia očí

1. mar 2023

Už dlhšie premýšľam nad odstránením dioptrií laserom, som krátkozraká, pravé oko -5,25 a ľavé -5,75.
Dostala som strach po afére v jednej nemenovanej klinike.
Podstúpili ste túto procedúru? Máte nejaké vedľajšie príznaky? Napríklad suché oči alebo niečo iné? Prípadne sa vám vrátili dioptrie? Ide mi o to, získať čo najviac informácií, aby som potom neľutovala svoje rozhodnutie.
Ďakujem

taktotedanie
1. mar 2023

Nad -5 dioptrii uz by som do toho nesla tak je vzdy vyssie riziko ze sa to vrati a suche oci budu

katkakovac
1. mar 2023

Ano, pred 5.rpkmi neovizia, velmi dobra skusenost. Stiahli mi cez 7 dioptrii. Este dost vychvaluju Excimer, su tam rovnako odbornici ako v neovizii. IClinic som registrovala, ale bolo mi podozrive, ze robia procedury o 50% lacnejsie ako ostatne kliniky. Za kvalitu si treba aj nieco zaplatit. Samozrejme aj v neovizii nie su kuzelnici, nevedia vyriesit vsetko. Moj ocino ma napr tak poskodenu sietnicu po operacii v statnej nemocnici, ze ani neovizia mu nevedela pomoct. Ale doporucili mu lekara, kde ho zoperuju a pokusoa sa mu pomoct. Take bezne operacie dioptrii sa robia v neovizii denne desiatky. Len odber anamnezy trva pol dna, kym clovek prejde vsetkymi testami a tak. U mna to rozhodlo. Uvodne vysetrenie vela napovie, treba to ist vyskusat.

tani777
1. mar 2023

Pred 4 rokmi v oftum kosice..mala som vyssie dioptrie+astigmatizmus,ostali mi cca 0.25 na jednom (horsom oku),ale ja to vobec nevnimam..ziadne problemy nemam,ani som nemala po operacii

lucylaw
1. mar 2023

Absolvovala som to v roku 2010 na klinike Cornea v Bratislave, na oboch ociach som mala dioptrie takmer -6, stiahli mi to uplne, je to uz skoro 13 rokov, dioptrie sa mi nevratili, nemam absolutne ziadne problemy ani vedlajsie ucinky, ziadne suche oci ani nic, 10 rokov od operacie som ani nebola u ocneho, potom som isla na preventivku, co nam hradili z prace, vsetko v pohode, precitala som aj najspodnejsi riadok na tej tabuli 🙂 Ja dlhodobo tvrdim, ze ta operacia bola najlepsie rozhodnutie v mojom zivote, moja kvalita zivota po nej je uplne neporovnatelna 🙂

taktotedanie
1. mar 2023

@lucylaw na prehliadku by ste mali chodit kazdy rok
Sice vam dioptrie stiahli ale sietnica je stale taka ako ked ste mali -6 - tenka a riedka
Ak sa tam spravia diery a nikto to nezisti lebo nechodite na komtroly sietnica sa vam moze odlupit, je to akutmy stav, operacia v celkovej anesteze, sklovec vam nahradia plynom alebo olejom a uz nikdy nebudete vidiet ako predtym

vierkabori
2. jún 2023

Ahojte, hľadáme náhradníkov do našej skupiny Lasik party v Neovízii, termín predoperačný máme 14.6.2023 v Bratislave a predpokladaná operácia je 22.6. Sme 8, ale 3 nám vypadli.

krasomira
3. jún 2023

@vierkabori píšem správu.

krasomira
Autor odpoveď zmazal
Zobraz