Laserová operácia očí

dzt
16. okt 2019

Mám takú otázku, všimli ste si, že všetci doktori majú na očiach okuliare? Prečo sa nedajú operovať? Keď sú tie operácie také šetrné a nič vraj nemôžu ,,poškodiť,,?

andreakotesova
16. okt 2019

@dzt podobne je, ze anesteziologicka si neda pichnut epidural. Asi vedia 😊

via88
16. okt 2019

Mne teda lekar povedal, mam 30, ze v mojom veku sa to este oplati, potom vo vyssom uz nie lebo zrak sa pokazi zas vplyvom veku, preto starsim sa to neoplati uz, a tiez nie kazdy na to ist moze, predchadzaju tomu dosledne vysetrenia

terezka1947
16. okt 2019

@dzt je to operacia ako kazda ina. Neda sa donekonecna opakovat,hoci reklama vravi o niecom inom. No a tym,ze starneme,prirodzene prichadzame k okuliarom na citanie,pokial ich nepredbehne sivy zakal-ale to je uz iny typ operacie.
Nerozumiem ludim,kt.maju nizke dpt a tolko penazi vyhodia.....a do optiky budu musiet zajst skor,ci neskor aj tak.

saskia_98
16. okt 2019

Moja ocna bola, lenze mala len 37 ked ju operovali, sama povedala ze keby mala po 45ke uz by nesla. Neoplatilo by sa. Telo prirodzene starne a kazdy skor ci neskor bude nosit okuliare. Ale ine je, ked v 20tke mas uz 5ky dioptrie bo si slepa. 😀

via88
16. okt 2019

@saskia_98 asi tak, ja som teda zatial nebola ale zvazujem to, sosovkz nosit uz nemozem a ja si na okuliare proste nezvyknem, skusala som ale to nie son ja, plus obmedzuju ma, nervna som z nich, no neviem s nimi vyjst. Ked mi to vydrzi do 50tky, ked dozijem, tak sa to pre mna iste oplati, dusevny klud za to stoji.

candii
16. okt 2019

Tak každá operácia môže mať aj komplikácie a predsa zrak máme len jeden.

saskia_98
16. okt 2019

@via88 vies co ja sa buduci rok chystam lebo mam 21 a na jednom oku uz skoro 5ku dioptriu cizeee musim ist 😀 ja sice nosim škulky ale od kedy mam dieta, uz mi ich maly zlomil, ja ich stale hladam, nevidim ani prd bez nich a celkovo som uz na nervy z toho..

via88
16. okt 2019

@saskia_98 ano aj to mi vadi, pri malom tiez, mne letela futbalka rovno do ksichtu a okuliare na zemi... ledva to dali. No a co sa dioptrii tyka, to ci mas 1tky ci 12 tky - proste okulire musis mat, ked raz nevidis tak nevidis a uz je jedno asi podla mna kolko mas dioptriu, ked nechces nosit okuliare a chces vidiet. Ja mam “len” -2, ale bez okuliarov som odpisana, nevidim nic. Sosovky som nosila ale uz nemozem takue tiez silno zvazujem operaciu.

candii
16. okt 2019

@via88 môžem otázku? Prečo už nemôžeš nosiť šošovky?

saskia_98
16. okt 2019

@via88 ja som tiez slepa a po novom som slepa aj ked je šero a nevidim soferovat, cizee operacia len. Inac mne zo sosoviek strasne slzia oci a puchnu mi .. Cize mat nemozem.

lavender273
16. okt 2019

@dzt

Mala som robene oci laserov v r 2002. Mala som cez 20 a okuliare -5 skoro. Vtedy som vela o rizikach nastastie nevedela, pre mna najlepsia vec. Zatial vidim ako orol 👌

via88
16. okt 2019

@candii Urobil sa mi na oku na bielku pri duhovke taky hnedy fliacik, no bola som u lekara, tak povedal ze nevus - ako znamienko len na oku, neskodny, ale neodporuca mi don rypat t.j. Sosovky len vynimocne, pre istotu. Tak mam balenie jednodnovych a ked uz chcem mat trochu pokoj dam si, ale dlhodobo nemozem. Inak sa mi to mohlo urobit aj zo sosoviek prave, treba prisne dodrziavat pravidla nosenia - ja som mala niekedy aj dlhsie, pr denne max 8 hod mi vravel, aj 6 by stacilo, no pre mna den bol ked som vstala az kym som sla spat a to bolo podstatne dlhsie 🙂 no co uz no. Ale so sosovkami treba opatrne.

via88
16. okt 2019

@lavender273 joj zavidim ti

candii
16. okt 2019

@via88 fiha. No ja tiež šošovky nosím od rána do večera, večer si dám okuliare 😳

kicinko2013
16. okt 2019

Ahojte, pridám sa. Pracujem na jednej očnej klinike v BA, momentálne síce na MD. To prečo ma očný lekár korekciu mu nemožno vyčítať, ak vám osobne radi aby ste si urobili laserový zákrok. Človek laik si asi nevie predstaviť koľko XY vyšetrení a parametrov musia byť splnených aby taka operácia bola pacientovi umožnena. Je to téma na dllllho.. Ale odporúčam tento zákrok podstúpiť ak je možné v co najskôr som veku. 👍

via88
16. okt 2019

@candii davaj dole hned ked uz nemusis ich mat, pr ked prides z prace, zo skoly.. a uz si len doma. Oko potrebuje dychat, teraz su uz kvalitne sosovky ale predsa furt to je zakryte, neokyslicene ako treba.. radsej nosit menej ale moct nosit ako nemoct vobec. 😁

via88
16. okt 2019

@kicinko2013 do kedy asi sa to este oplati?

montemotherone
16. okt 2019

@dzt Okrem toho, že sa to po rokoch vracia (porucha), teraz, cca po 30 rokoch, ako sa to začalo robiť na Slovensku, sa objavujú aj vedľajšie účinky. Je to jednoducho zásah, ako každá operácia. Treba rátať so všetkým. Mám známu, ktorá si to dala v 18 tich, cca po 15 rokoch sa jej zrak začal zase zhoršovať, po 20 už má okuliare. 2 známe si to dali zoperovať, napriek tomu nosia okuliare. Okuliare je zvláštny fenomén. Pri rôznych poruchách ich človek rôzne vníma a prijíma. Pri poruchách, za ktorými je neuróza, šok... sú okuliare akási náplasť na skutočný problém a stanú sa psychickou závislosťou (človek sa za ne chce "schovať")... Je to na dlhšie. Pozri si napr. Batesovu metódu odstraňovania porúch videnia. Niečím podobným sa zaoberajú aj niektorí ruskí lekári. Je to práca so psychikou a vedomím vnímaním 😉

via88
16. okt 2019

@montemotherone ake vedlajsie ucinky?

kicinko2013
16. okt 2019

@via88 sú pacienti, ktorych sme operovali ako 35r a ich zrak po operácii bol úžasný a spokojnosť veľká. Ale! Treba urobiť tzv. Predoperačné ocne vyšetrenie a tam sa ukáže ci je možná op alebo nie. Netreba ísť na kliniku, ktorá ponúka operácie oči cez zlavomat. Ja na našich lekárov mozem povedať ze sú top!

terezka1947
16. okt 2019

@kicinko2013 ale je potrebne dodat,ze operaciu nie je mozne donekonecna opakovat,co si ludia vysvetluju tou dozivotnou zarukou.

kicinko2013
16. okt 2019

@terezka1947 presne tak

anjelik999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikulka25
17. okt 2019

Ja som bola na laserovej operacii asi pred 8 rokmi.(teraz su uz aj novsie metody operovnia.vhodnost tej ktorej metody lekar urcuje podla stavu oka)..a uz rok a pol nosim okuliare..sice polky plus cilindre...ale aj to uz mam pocit,ze som slepa bez okuliarov. Bola som aj na klinike na konzutaciu ohladom reoperacie. Povedali ziaden problem a v den kedy som mala ist na zakrok ma lekar prehovoril,ze skoda zasahovat do oka znova ked je zahojene..mam po 30tke.predpokladam ze skoda preto,ze by sa mi videnie zhorsilo vekom tak ci tak.nevyhneme sa tomu.neustale pozeranie do monitorov,mobilov,telky atd.ale byt opat "mlada"isto idem na laser.odporucam. a kto nema rad okuliare..ja ked ich proste v dany den nechcem ,nasadim si jednodnove sosovky.

lili303
15. apr 2021

@via88 dobry den. Chcem sa opytat ako ste to vyriesili, ci nosite okuliare alebo ste boli na operacii. Tiez zvazujem operaciu lebo neviem takto soferovat. Okuliare mi vadia a šošovky uz tiez nemozem. Ďakujem