Laserová operácia očí - a zmena dioptrií

henika32
26. nov 2018

Ahojte. Minuly rok som si nechala odstranit dioptrie do dialky mala som -3,5. Do dialky vidim perfektne ale na blizko sa mi zhorsil zrak. V dm som si skusala +1a veru lepsie. Ma niekto tiez tak po op? Je to normalne? Mam 41 rokov.

malinajahoda
26. nov 2018

@heni moja mamina to mala opačne. Najprv jej upravili zrak do blízka (umelé šošovky, nemyslím kontaktné) a tým pádom sa jej to zhoršilo na dielku. Tak musela ísť na laserovú operáciu zas do diaľky.

saraz
26. nov 2018

@henika32 ano je to tak, do dialky odstrania na vzdy, ale na citanie sa postupne zrak zhorsuje. Teraz to riesi muz, a presne na to ho upozornili, ze okuliare na citanie mozno bude potrebovat okamzite.

henika32
autor
26. nov 2018

@saraz to som nevedela. Dr mi to nepovedal. Bola som v oftume.

eva112014
26. nov 2018

@henika32 Žienky a neviete náhodou do akého veku sa robí operácia očí?

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henika32
autor
26. nov 2018

@tomika dakujem. No aj ja mam problem zaostrit.

henika32
autor
26. nov 2018

@eva112014 to musis na konzultaciu a tam povedia co a ako. Hlavne ktory typ op je pre teba najlepsi a potom si moxes vybrat aj podla financii.

kathhii
26. nov 2018

Ahoj,
oči sa menia vekom. Može byť, že síce sa odstráni ze nevidíś do diaľky, ale može sa Ti časom zhoršiť videnie do blízka.Viem, že aj toto sa dalo spraviť. To treba sponzultovať a vybrať vhodnú metódu. Ja mám od začiatku nameranú dioptriu 0,5 ale realne moje oko zaostuje a vykoriguje tú poldioptriu...

romanovic
26. nov 2018

Ja som 17 rokov po operacii, isla som z -8/-6,5 dpt. Cely cas mam len -0,5 na soferovanie potme. Male pismenka zatial vidim. Mam 48 rokov. Operoval ma Juhas v KE.

saraz
26. nov 2018

@henika32 muž bol na konzultácii u Veselého a hneď ho upozornil, že do diaľky to už bude OK, ale na čítanie bude okuliare potrebovať. Potom bol ešte v Neovízii a povedali mu presne to iste.

renata1973
2. jún 2019

Chcem sa opytat pred 3 tyzdnami som bola na operaciu kratkozrakosti v 46 rokoch. Po operacii teraz nevidim dobre na blizko, tak zahmlene. Bolo povedane, ze mozem nosit na blizko po operacii. Ale uz parkart sa mi na par minut zaostrilo uplne a potom zase zahmlene. Mozu sa mi oci este zaostrit? Ma niekto s tym skusenosti? Dakujem.

henika32
autor
2. jún 2019

@renata1973 mne sa to zlepsilo. Dr vravel ze mam vela citat aby sa ten sval cvicil. Tak na blizko vidim teraz dobre. Predtym to bolo omnoho horsie.

renata1973
3. jún 2019

@henika32 a proasm ta ako dlho ti trvalo kym prislo zlepsenie? Dakujem

henika32
autor
3. jún 2019

@renata1973 asi po 9 mesiacoch