Laserová operácia oči - pozitíva a negatíva

moninka33
7. nov 2016

Dobrý deň, postúpil tu už niekto laserovú operáciu oči ? Ak hej pozitíva a negatíva.dakujem

mia018
7. nov 2016

ahoj. Ja som tri roky od operácie a som maximálne spokojná . Komplikácie som nemala žiadne, hneď po operácii som dobre videla len tie prvé tri noci som nespala, to som mala neustály pocit čohosi v očiach tak to bolo dosť nepríjemné ale dá sa to vydržať. Inak vrelo odporúčam. Ja banujem že som tak dlho s tým otáľala, takže čím skôr tým lepšie 🙂

moninka33
autor
7. nov 2016

dakujem možem ešte otázku kde ste to postupili ? a Vam to robili tiež spôsobom nadvihli lamelu potom nasleduje laser a znovu položia späť a dostanete tu šošovku na jeden deň. kt. vlastne chrani ?

mia018
7. nov 2016

v Žiline v ŽILPE, no netuším či to presne takto robili ale zrejme áno lebo som mala tú šošovku na ten jeden deň. Inak odporúčam teraz v zime alebo na jar kým slnko nie je také ostré vraj sú oči dosť citlivé na svetlo. Dva týždne som musela nosiť slnečné okuliare. Prvé tri dni som oddychovala lebo kázali nenamáhať oči ale potom som už normálne fungovala
A v pohode odpoviem na všetko takže sa môžte pýtať 🙂

ln16
7. nov 2016

Som 2 roky po operácií, žiadne komplikácie nenastali akurat ta bolesť po operacii, ale nič hrozné dá sa to prežiť. Akurat sa nedá prvé dni nič poriadne robiť. Teda aspoň ja som strávila prvé dni v tme lebo mi vadilo aj denne svetlo. A presne tak,tiez som dostala šošovky na ochranu, ktoré mi vybrali tusim na tretí deň.

moninka33
autor
7. nov 2016

dakujem som trošku pokojnejšia. Aj ked sa bojim ale snad to bude ok 🙂

mia018
7. nov 2016

Každý sa bojí lebo nikto nevie čo ho čaká ale netreba sa báť a na tú bolesť sa rýchlo zabudne potom ostáva len radosť z toho ako zrazu dobre vidíme 🙂

moninka33
autor
7. nov 2016

hej hej a ešte taka otazka ta lamela vam v pohode prirastla lebo čo som čitala tak vela člankov je že už na 100% nikdy neprirastie...z toho mam asi najvacsi strach :(

ln16
7. nov 2016

áno, všetko v poriadku, a ešte som zabudla že slnečné okuliare som nosila asi pol roka za každého počasia aj keď ma už vtedy nič nebolo ale proste musela som ich nosiť no...

mia018
7. nov 2016

fúha ani si neuvedomujem že mi čosi robili a takéto čosi som vôbec neriešila a neriešim ale tak zrejme všetko je ok 🙂

janulka1802
8. nov 2016

@moninka33 ja rozmýšľam roky, ale neviem nájsť odvahu, o pozitívach viem, ale tie negatíva tiež nie sú zanedbateľné. Minule dávali v telke v reflexe presne o tých negatívach. Niektorí lekári to vôbec neodporúčajú. A povedzme si na rovinu, je to aj dobrý biznis. Keď to vidím na zľavových portáloch, tak mám z toho divný pocit. A tiež si vravím, že prečo toľko lekárov nosí okuliare? Prečo si to nedajú zoperovať?

aeisha
8. nov 2016

Ahojte. Ja som 11 rokov po operácii. Vidím len pozitíva. Samotný zákrok aj ta doba liečenia bolo úplne v pohode. Ja môžem len odporučiť 😉

lubi40
8. nov 2016

@moninka33 mam rok po operacii, ziadne komplikacie. Mozno, iba, ze mam trosku suchsie oci, hlavne ked nepijem, ale inak super. Korigovali mi z -5.5 a -6 na nulu. Urcite by som si to dala robit este raz. Vysledok stoji za to.
Robili mi to v excimeri v BA

lydia15
8. nov 2016

Ja som po operacii 5 rokov a super. Bolest sa dala vydrzat, urcite to stoji za to. Ja lutujem ze som neisla skorej 🙂

kirsi
8. nov 2016

Švagrina bola min rok a je max spokojná, ja chcem ísť buduci rok. Bola v Zline a planujem tam ísť i ja.

sardinka336
8. nov 2016

Ja som skoro rok po operacii RELEX SMILE - bezbolestna metoda, z minus 7 na 0...vidim len pozitiva. Bez bolesti po 4 hodinách som konečnééé videla...odporučam.

moninka33
autor
8. nov 2016

a vy ste boli teda na tej šetrnejšie ? tkz. fentosekundovym laserom ?

lucijag
8. nov 2016

Ja sa tiez neviem odhodlat zauuimalo by ma ako ste boli spokojne v zilpe

moninka33
autor
8. nov 2016

@janulka1802 veď toto...ale ja naopak mám zubny implantát tiež som sa odhodlávala a dnes som rada že som išla...tiež veľke bububu a potom som to zvladla ľavou zadnou bez komplikácii...a s týmto som rovnako....až na to že ide o oči :(

moninka33
autor
8. nov 2016

@sardinka336 a vy ste boli teda na tej šetrnejšie ? tkz. fentosekundovym laserom ? je ten lasek a lasik už sa v tom stracam ...

sardinka336
8. nov 2016

@moninka33 neviem akym laserom to bolo 😀 ale volaju to ,,bezbolestna metoda,,. a naozaj bezbolestna je. Moj manzel bol na tej LASEK a tri dni bol v tme a mal bolesti....ja by som na bolestivu metodu dobrovolne nešla...ale na toto som išla lebo to bolo bezbolestne.

marfikchov
8. nov 2016

ja som ju absolvovala v Ružomberku v Spinne, myslím že to bol rok 2008, pozitívum je, že od tej doby vidím ako orol, nemám problém so zrakom, môžem nosiť slnečné okulky od výmyslu sveta, nič sa mi na jeseň a v zime nezahmlieva, keď niekde vojdem... negatívum je asi jediné a teda tá bolesť cca 2 dni po... tak ale prežiť sa to dá... ak si správne spomínam, tak postup lekára bol, že mi vlastne zoškrabal /zle to znie, ale toto nebolí) epitelu, či ako to nazval, teda ten ochranný povlak oka a potom svietil laserom, myslím čo dioptria to päť sekúnd svietenia... ja som mala tesne pred zákrokom - 4,75. Je síce pravda, že odvtedy som u očného lekára nebola, ale pri kontrolách tam bola dioptria -0,5, ale to bolo krátko po, čiže sa to malo ešte vyrovnávať... kvapkať do očí som si musela asi ešte 3 mesiace... neľutujem ani chvíľu, ani peniaze ani tú bolesť... oči som mala prekryté ochrannou šošovkou...