Laserová operácia oči - skúsenosti

random97
26. okt 2020

Dobrý deň prajem, Rada by som sa informovala ohľadne laserovej operácii oči . Rozmýšľam nad tým už dlhsiu dobu a stále zvažujem za a proti, čítam recenzie , kde sa dočítam všeličo .. ale stále sa obávam možným komplikácií, ktoré sa samozrejme môžu vyskytnúť .. potrebujem počuť názor ľudí , ktorí si týmto prešli .. svoje pocity, samotný priebeh operácie .. rekonvalescencia .. či bola treba dokorekcia .. ja mám momentálne -2,50.. každý mi povie , že tebe to netreba, veď máš slabučke dioptrie ale ja si myslím, že by som sa bez okuliarov cítila omnoho lepšie.. keďže ich nosím už 10 rokov ..a stále s nimi nie som stotožnena.
Medzi top je EXCIMER a NEOVIZIA.. popripade , akú metódu ste si zvolili Vy alebo Vás lekár.Prosim, dajte sem svoje názory , priebeh,skúsenosti
pozitíva , negatíva .. ohľadne operácie.
Ďakujem pekne, majte krásny deň. 🙂Prosím anonymne.

ckatka
26. okt 2020

Ahoj.
Ja som bola v Excimeri keď som mala asi 20 rokov, mínus trojky dioptrie. Podľa mňa to bolo najlepšie investovaných 30tisic v mojom živote. Keby to hneď fungovalo len pár rokov, idem znova...to nepochopí nikto kto dobre nevidel a zrazu vidí.

Teraz mam po 35ke, oci mam stále na nule a žiaden problém. Priebeh bol okej, mala som po operácii na oku kontaktné šošovky s ktorými som videla hneď, s nejakým ibalginom som dva dni prežila v pohode a potom to už bolo super a o pár dní úplne dobre.

Za mňa môžem Excimer len odporučiť. Profíci a záruka. Aj Rakúšania tam chodia.

alana1
26. okt 2020

no tiez nad tym uvazujem uz vela rokov, raz som uz mala kupeny kupon cez zlavomat, isla som s tym, ze parada, nebudem nosit okuliare no po vysetreni mi povedali ze mam na jednom mieste velmi tenku rohovku a pri tej bezdotykovej metode hrozi ruptura...takze nic z toho nebolo. teraz uz preslo 7 rokov od vtedy cize musim ist na kontrolu ci sa mi ta rohovka nestensuje ak nie, tak budem moct ist ale tou asi najstarsou klasickou metodou kde je dlhsia doba rekonvalescencie. ono vlastne kazda metoda sa lisi iba v tom, kolko ti z tej rohovky uberu...ak mas dostatocne hrubu tak mozes ist na taku operaciu, ze na druhy den si uplne fit.moj kolega tak bol a uplne v pohode.

1sally12
26. okt 2020

Ja som bola v excimeri 6 rokov dozadu. Mala som - 3,5 dioptrie. Uplne super najlepsie rozhodnutie v zivote😁 bez okuliarov je to úplne iný svet🙂 aká to bola metóda to si už nespomeniem na názov🙂 a samozrejme po operácii treba dodržiavať to čo povie lekár, cize kvapky, slnecnene okuliare myslim ze som nosila polroka.

zuzanka1984
26. okt 2020

pridam sa, nad excimerom rozmyslam aj ja, hlavne to, že je možnosť bezdotykovej operacie

sisqa19
26. okt 2020

ja som bola v neovizii. pred 7rokmi. neolasik hd som mala. za mna môžem povedať, že veru dlho som sa odhodlávala, ale absolútne nelutujem zatial. mam doživotnú záruku ak by niečo. operácia prebehla ozaj hladko, žiaden problem. dostala som lieky od bolesti domov ale ani som ich neužila. prišla som domov, lahla som si, spala som asi 3-4 hodiny, zobudila som sa večer a už som pozerala telku. další den som nastupila do novej práce. všetko v najlepšom poriadku. a musím pochváliť prístup v neovizii bol naozaj profesionálny. operoval ma doktor Piovarči

sisqa19
26. okt 2020

a ja som mala vyysoke dioptrie -6

rarara88
26. okt 2020

Ja som bola v excimeri na bezdotykovej pred rokom a pol tak nejak.. mám celkom nízky prah bolesti, takže tie prvé 3 dni po zákroku boli pre mňa niečo neskutočné.. jediné čo mi zabralo od bolesti bol flector.. mala som jedno oko -2,25 a druhé -3,25.. zaujímavé mi prišlo, že počas predoperačnych vyšetrení mi zistili astigmatizmus ( o ktorom som dovtedy nevedela, a to som nosila okuliare cca od 3. triedy na ZŠ a kontaktné šošovky asi 6 rokov pred operáciou).. po operácii som začala mať problém s vysokým očným tlakom, takže som ostro nevidela asi rok (ostro myslím ako v šošovkach alebo v okuliaroch).. teraz som si už zvykla,aj keď mám dni keď sa mi zdá, že stále nevidím na 100%

zuzanka1984
27. okt 2020

@rarara88 takze ty excimer neodporúcas?

rarara88
27. okt 2020

@zuzanka1984 nepovedala by som že neodporúčam.. ja som tam veľmi chcela ísť, keďže zo šošoviek som mala veľmi suché oči a nebolo mi pohodlné stále si kvapkat kvapky na zvlhčenie.. len som si naivne myslela, že po 3 dňoch po zákroku v excimeri uvidím krásne ostro a všetko bude v poriadku.. takže treba rátať aj s tým, že môžu nastať problémy s očným tlakom a potom sa na úplne ostré videnie čaká viac mesiacov

aljaska211
14. dec 2020

@random97
Som mesiac po operácii. Nezvyknem prispievať do diskusii ale tiež som sa dlhšiu dobu pred operáciou snažila naštudovať si čo možno najviac informácií a keďže pozitívne reakcie prevládali išla som do toho bez dostatočného rešpektu. Trojdňový pooberacny diskomfort,o ktorom sa po operácii hovorí, bola v mojom prípade tortúra a netrvala tri dni ale tri týždne. Prvý týždeň som nebola schopná fungovať a tým myslím úplne bežne veci ako naliať si vodu, spať, ležať, sprchovat sa, ...nič a všetko iba v absolútnej tme. Vadila mi aj dióda na vypnutej telke. Bol to pocit akoby som mala v očiach nasypane sklo, neustále mi oči slzili a to najmä po ležiacky,čo bol masaker...žiadny oddych, jednoducho som fakt trpela. Rovnako je nutne uviesť (čo som ja tiež pred operáciou nevedela), že analgetika na tuto bolesť nezaberajú, nakoľko oko nemá cievy a tak bežne lieky podávané ústne do postihnutého miesta nikdy nedoputuju, o com som sa tiež presvedčila. Jedine,čo zaberalo boli kvapky z kliniky, ktoré v podstate len umŕtvili oko. Mohla som si ich kvapkat len každé tri hodiny a účinkovali asi 40 minút. Rátala som sekundy,kým si budem môcť kvantum znova. Po prvom týždni mi na kontrole povedali,že je to normálne,že som si len vytiahla “čierneho Petra”, že to ťažšie znášam a objednali ma na ďalšiu kontrolu až o 3! mesiace. Keď po ďalšom týždni bolesť nevstupovala nanútila som sa opäť na kontrolu. A tam bolo zistené,že sa mi zapálili obe duhovky. Dostal som kvapky- kortikoidne a k tomu betablokatory - proste svinstvo s tým,že keď nezaberú tak musím ísť na injekciu. Injekciu do oka! Momentálne som už mesiac pn, bolesti ustúpili ale stále nezvladam súvisle pozerať tv a ani šoférovať. Videnie mám niekedy ostré,niekedy rozmazane. Ale ak to mám momentálne hodnotiť tak zatiaľ to,žiaľ, za to nestalo.
Bola som operovana metódou Lasek.

kvetinka75
14. dec 2020

Ja som.bola v Excimeri pred 25rokmi. Doteraz nemam okuliare. Muz bol pred rokom tiez. Spokojny. Samy rakusan to tam vtedy bol. Ja nelutujem. Najlepsia investicia.

5petra55
14. dec 2020

@random97 v januári som bola v neovizii na fakickych šošovkách. Z 8 vidím úplne všetko, vraj na 150 %. Určitú citlivosť v oku ešte mám ale to sa nedá vôbec porovnať s tým ako som nič nevidela...

alex2018
14. dec 2020

@random97 ahoj, pred mesiacom som absolvovala laserovu operaciu vo Vesely ocnej klinike, metodou iLasik. Je uplne bezbolestna, hned som fungovala. Prve dni som mala trosku suchsie oci ale ziadne bolesti. Tiez som sa odhodlavala 20rokov, keby som vedela ze je to taketo super tak uz davno idem 😁 Netreba nosit ziadne slnecne okuliare, vidim super! Mala som -3.5. Predtym mi robili vela vysetreni, chcela som aj kvoli dedicnosti zeleneho zakalu atd. Operoval ma sam doktor Vesely. Takze za mna odporucam!

tncka
14. dec 2020

@random97 ja uz som 8rokov po. Najlepsie investovane peniaze vobec. Nezhorsuje sa mi zrak,spokojna som uplne. A to som mala jedno oko -6,5 a druhe 7🤣
Obcas a hlavne v zime citim ze si musim kvapnut kvapky do oci na zvlhcenie oka ale nic strasne

janulla1
14. dec 2020

Ja som bola pred 3 rokmi tou najnovšou metódou, mala som - 10 dioptrie, taka mierna bolesť v ten deň večer, potom už nič, tak do týždňa som už visela úplne ostro, pocit suchého oka cca rok, teraz je to super, odhodlavala som sa 10 rokov, operácia stala 2000 najlepšie investičné peniaze, kamarátka bola tou najlacnejšou metódou mala dlhé hojenie aj sa jej zapálili oči, som rada ze som si pri platila

pondelok01
14. dec 2020

Ja som bola v Excimeri, odhodlali sme sa spolu so sestrou a bratrancom. Zakrok bol kratky ale za mna celkom brutal neprijemny. Nie bolestivy, ale neprijemny. Hned po zakroku mala sestra bolesti, ja s bratrancom sme boli len velmi svetloplachy. Nasledna rekonvalescencia bola asi tyzden-dva neprijemne pocitiy v oku, velka svetloplachost, potom to uz bolo ok, ale s pocitacom som nemohla poriadne robit takmer 2 mesiace, iba na par minut. Bratranec sa zatvaral doma do satnika, lebo to bola jedina miestnost v dome bez okna. On mal z nas najnizsie dioptrie, ale liecil sa po operacii najdlhsie. Ale teraz, ked uz to mame davno za sebou tak si to vsetci pochvalujeme, a urcite sa to oplatilo. Uz som aj zabudla, ze som mala niekedy sosovky. Na zakroku sme boli 2 roky dozadu, a stalo to okolo 750€

katkatuska
4. feb 2021

Ja som bola v excimeri pred mesiacom. Mala som -6 dioptrie. Bolest som mala asi tri dni, ale s tymi kvapkami, co nam tam dali, sa to dalo vydrzat. Ale kvapkala som viac ako odporucali. Momentalne este stale nevidim poriadne. Raz vidim na jedno oko, raz na druhe, mam dvojite videnie. Do blizka je to zufalstvo, na PC som videla asi po troch tyzdnoch konecne, aj to iba jednym okom. Viem sice takto existovat, no ak by to malo takto ostat, tak budem velmi lutovat, ze som do toho isla. Kamaratka bola pred tromi rokmi, vravela ze po mesiaci sa to konecne zacne lepsit, tak budem este cakat.

katkatuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beka812
21. mar 2022

@aljaska211 bože 🤦ja som 5 deň po laseku a a dufam že budem mať viac šťastia ako vy😔tiež mi to teda ani zďaleka nepríde tak ako sa to reklamu je🤦

jakub1994
21. mar 2022

AHOJTE chcel by som sa podeliť s infoskami ohľadne bezdotykovej metódy (SMART-SURF-ACE) v EXCIMER-karlovka. (-3.5 dioptrie)
Úvod:
1, Operácia je v skutku bezbolestná pozeráte do zeleného svetla oko/25sekund -ale príjemné to naozaj neni.
2, Ak rozmýšľate či sa dostanete sami domov ani nad tým nerozmýšľajte len naznak svetka bol dosť zlý.
3,Po zákroku pár hodín nič moc necítite pride to večer alebo o pár hodín.
4,SOS kvapky ktoré vám dajú naozaj veľmi pomáhajú keďže ide o analgetikum 6*/24hodin.1vu noc som si to vytrpel nevedel som zaspať je to ako rezanie starej šošovky v oku alebo pomôcka pre majstrov - bolesť oka ako po zvaraní.Na druhý deň keď som prišiel na kontrolu tak mi niečo silnejšie kvapli do oka keďže prvých 24hodin som si sos nekvapol bol to obrovský rozdiel účinkovali asi 4hodiny po vyprcháni sa to zase nedalo vydržať tak som začal SOS kvapky používať v podstate druhu noc som si ich dal asi 10krat.To bola prvá veľká zmena.
J:
Dlhé chvíle čo boli asi 3dni som travil na YouTube-temne kecy ma zachranili nedá sa nič ine robiť iba počúvať ale príjemne vám nebude zo zatvorenými ani s otvorenými očami.
Na 4den prišla väčšia zmena nepríjemné rezanie ustupovalo dosť rýchlo. Ja sám za seba môžem povedať že skôr ako o 10dni by som do roboty nechcel ísť preto som zostal doma dlhšie aj keď som mal naplánované ísť skôr ale zrak nieje dobrý ani na 7den.
Preto odporúčam určite aspoň 9dni (minimum)
Malá rada do telefónu sa mi dalo pozerať na 5den.
Počítač a dlhšie vysedavanie pri nom prvý týždeň zabudnite.
2 týždeň bol podstatne lepší každý deň som trénoval zaostrovat na ŠPZ áut.Večer zaostrovanie klesa tak na 0%skoro.Cez deň dosť dobre čo sa tyka tohto tak videl som lepšie ako bez okuliarov od 1dna.Na 11 deň som už šoféroval a 1krat som sa odvážil ísť na pol slnečného dna na ryby uplna pohodička,prechadzky za slnka robota uplna pohoda.
Zrejme ako všetci uvádzajú na svetlo svetloplachy niesom asi vôbec keďže som už 3den na rybách.(slnečné okuliare mám) od operácie je dnes 18den
a fungujem a robím čo ma napadne okrem športu.Zaostrovanie ešte nieje ideálne avšak z času na čas vidim perfektne. Takže som spokojný a odporúčam už teraz. Toto je moja 2recenia v živote keďže som sa nedocital tieto veci ja tak vy sa ich dočítate nezabudnite 3dni vydržať - je to na ho.no a potom pohodička

beka812
21. mar 2022

@jakub1994 😁ja som dnes 5 deň a teda ja som sa sama domov vybrala 🤦 to bol nápad za milión, ja neviem ako som domov prišla , môj prvý panicky atak nastal hodinu a pol po operácii a bolo to zle, fakt nechápem ako niekto napíše že pospal 3 hodiny a pustil si telku , kvapky som si kvapkala prvé 3 noci ako píšete potom sa mi jedno oko tak zhoršilo že som ho zalepila na dva dni a to veľmi pomohlo. Telefón ako píšete na 5 deň , ja som prvé 3 dní áni nič nedokázala počúvať, jedine tepla vaňa zabijak casu😁 vidím na prave oko super ale ľavé mám úplne rozmazané, ja som mala operáciu LASEKOM kôli astigmatizmus a krátkozrakosti

jersey87
16. máj 2022

@katkatuska tak ako? Zlepšil sa ti stav po operácii či nie?

katkatuska
17. máj 2022

@jersey87 ahoj, no som rok a 4 mesiace po operacii. Pred tyzdnom som bola u ocnej, na pravom oku mam -0,75 dioptriu a lave sa mi zhorsilo viac, tam mam az -1,25 (po operacii to bolo -0,5 a -0,75) . Takze zase okuliare... Stale nezaostrim poriadne na nic, horsie je ze uz ani do blizka. Ak by som sa mala este raz rozhodnut, urcite do toho nejdem. Dvojite videnie ostalo :(

katkamyska
6. jún 2022

Ahojte, ja taktiež uvažujem nad operáciou očí. Dioptrie mám nízke, ale mám astigmatizmus až -3.
Rozmýšlam nad 3 klinikami
EXCIMER, ICLINIC a NEOVIZIA
viete mi niektorá pomôcť ktoru vybrať?
Hlavne osobné skúsenosti.

bobrica
14. mar 2023

@tncka mínusové dioptrie = väčšinová spokojnosť. Či je operácia dobrým riešením pri + dioptriách - to už nevychádza tak priaznivo. A pri operácii je nejaká záruka?

lucka1222
14. mar 2023

Ja som bola v Excimeri pred vyše 20 rokmi - päťky dioptrie obe oči. Stále vidím výborne, okuliare nenosím, maximálna spokojnosť, skvelý prístup.

bobrica
14. mar 2023

@katkatuska Ojojoj, to vyzerá, že po operácii sa môže zrak zas začať zhoršovať. Akoby tá chyba nebola v očiach, ale ... možno má pravdu ten Bates alebo kto, čo tvrdil, že je to nervovým napätím. Niekto sa od stresov prejedá, iný sa hrbí, ďalšiemu sa kazí videnie... Po operácii či bez nej, zamerajme sa na odstraňovanie príčiny (čo môže byť oveľa ťažšie než rozhodnúť sa pre operáciu).

jakub1994
15. mar 2023

@jakub1994 som rok od operacie a vsetko super zcasu na čas keď je dobre svetlo aj po roku sa zastavim ako perfektne vidím ziadne problémy

jakub1994
15. mar 2023

@jersey87 super to je 🙂