Lieky proti alergii na peľ

5. máj 2022

Prosím aké dostupné lieky proti alergii na peľ sú ozaj spoľahlivé? Mám suchý dráždivý kašeľ, upchatý nos,slzia oči a divno má škrabe v hrdle. Prípadne na recept ktoré lieky? Ďakujem za odpoveď

simsalabim
6. máj 2022

Pri silnej alergii si s jednym liekom nepomozes. Treba kombinaciu antihistaminik, kortikoidneho spreja do nosa, kvapiek do oci. Pripadne sprej na astmu, ak ta dusi. V lekarni poradia, no lacnejsie to vyjde cez alergologa.
Ja mam Zenaro, Mometasone, Speesallerg a inhalator, nazov na A, uz si nespominam meno.

cubo2
6. máj 2022

Suchý kašeľ a škrabanie v hrdle nie sú zvyčajné príznaky alergie.. skôr nejaká viróza.. u mňa práve naopak, časté kýchanie, svrbenie očí, veľa číreho sopla.. dobre mi zaberá desloratadin plus kvapky do očí antalerg.. každopádne sú to lieky na predpis takže treba navštíviť alergologa

ajajaj00
6. máj 2022

no do nosa sme brali nasofan alebo nasonex,co sa tyka liekov je aerius alebo rupafin a do oci opatanol zalezi aka silna alergia niekomu staci aj zyrtec alebo zodac

eeffka
6. máj 2022

@simsalabim ale vystacis, ja beriem fixit alebo fexofenadrin 120mg (uzinna latka ta ista) a ked sa uz dostane davka do krvi, cca sa 3-4dni, koncim s kvapkami do oka aj nosa.

Autorka ak si uz v takomto stave volne predajne ti uz velmi neulavia, zajdi za alergologom.

eeffka
6. máj 2022

@cubo2 aj kasel je priznak, ja mam alergiu na nieco co kvitne cca 4-6 a obcas v 9. Zacinam tym ze ma svrbia oci, potom kycham obcas a az ked zacnem kaslat sa mi rozsvieti a zacnem brat lieky. U mna je to casovo pohyblive zhruba ako pisem hore a nabeh je tak do 10dni.

sense
6. máj 2022

Do očí a nosa mam livostin, a tabletky belaxten

simsalabim
6. máj 2022

@eeffka netvrdila by som to takto kategoricky. Napr. jedno z mojich deti v case kvitnutia paliny este dalsi arzenal liekov, vin chodi minimalbe a cisticka vzduchu fici non stop. Je super, ze tebe nieco takto dobre zabera. Ale nemusi to byt riesenie pre kazdeho.

simsalabim
6. máj 2022

@cubo2 ja soplim iba cca tyzden, potom mi spuchne sliznica a sekret sa uz tvori len minimalne. Svrbi ma hrdlo, usi, podnebie, oci. No synovec sopli vkuse.

eliska105
6. máj 2022

mne sa overilo dasseltino 🙂 ked už ale je to na dlhšie je lepšie mať predpis od alergologa

autor
6. máj 2022

Ďakujem všetkým za odpovede. Vadí mi najviac ten kašeľ,aj v noci má chytia záchvaty. Zatiaľ nechcem riešiť lekára. Skočím do lekárne a popýtam sa aj čo mi tu odporúčate 😍