Ľutujem, že som si ako 17-ročná dala marihuanu

maruska500
13. mar 2023

Ahojte, mám 22 rokov som tu nová a rozhodla som sa to tu napísať aj keď možno to sem nebude patriť ale potrebujem sa svami poradiť 🙂 budem vďačná ak mi niekto pomôže pochopit moju situáciu v ktorej sa momentálne nachádzam. Mala som 17 rokov keď sa to všetko stalo. V 17tke som si dala s kamoškami marihuanu a bola velmi silna na mňa a velmi ľutujem že som si ju dala, nikdy pred tým sa mi nestalo keď som si dala travu žeby sa mi spustili takéto stavy ako pri tejto marihuane ktorú som mala naposledy, tie stavy boli asi take: (depresia, bezdôvodny plač, zmeny nálad, poruchy spánku) ked som zatvárala oči a som chcela zaspať tak sa to nedalo lebo mi v hlave niečo to narušilo a zobudilo má to ale to je jedno… Samozrejme od vtedy som nemala žiadnu travu lebo od vtedy mám z nej panicky strach. Píšem to tu z tohto dôvodu lebo som sa kvôli tomu liečila liekmi lebo bolo to somnou veľmi zle…halucinácie som nemala ani nejakú tu psychózu. Z toho ako som bola psychicky vyčerpaná som mala myšlienky že co keď niekomu ublizim nemala som chuť zit myslela že som mi prepne že sa zabijem alebo ublizim niekomu inému… Namyslala som si rôzne psychické choroby schizofréniu, mániu a tď.. aj keď je pravda že tráva je spúšťačom schizofrénie + do teraz sa tej choroby veľmi bojím že ju dostanem lebo mám o nej veľa načítané a zľakla som sa jej veľmi už dosť dlho sa jej bojím v podstate…Psychiatrická mi zistila ze mám OCD poruchu lebo som jej povedala ze som vyčerpaná a mám take a take myšlienky kvôli tej tráve… Nasadila mi liečbu a brala som sertralin actavis antidepresívum a rispen, ale neviem prečo mi dala rispen kedze je to liečba na psychózy ako bipolárna porucha + schizofrénia… veľmi som zľakla lebo som si to čítala na čo sa používa ten rispen…Sertralin mi pomohol a ja som sa dostala zase do svojho štádia ako kedysi bola som zase v pohode. Rispen som vysadila sama lebo mi nerobil dobre, sertralin mi pomohol a vďaka sertralinu som sa zbavila tých stavov, lenže háčik je v tom ze ja sa od vtedy necítim vo svojej kozi.. mám pocit ze sa mi všetko iba sníva ze všetko čo sa deje je iba taký ako sen ale moc sa tomu nepodavam žijem normálne ďalej aj fungujem a stavy úzkosti už nemám ani nic podobne skôr má trápia tie myšlienky mám pocit ze sa mi vrátili namyslam si a mám nutkave predstavy ohľadom všetkého… ľutujem den kedy som tu trávu zobrala možno by som nikdy nemala takéto psychické problémy a ani myšlienky a starosti… veľmi sa bojím o svoje zdravie ze sa mi to môže prejaviť v tomto veku co mám teraz kvôli tej tráve… Možno to znie šialene ale ja si fakt namyslam a potrebujem pomôcť a k liekom sa už nechcem vráciat zas..Je dosť možné podľa vás ze by som mohla byt psychicky chorá? Alebo potrebujem sa s tym len jednoducho zmieriť ze to co sa stalo sa už stalo? Moje myšlienky sú silne nahovaram si kade co a neprídem si už normálna, som veriaca verím v boha modlim sa každý večer ale aj keď sa modlim tak mám zle myslienky v hlave a veľmi má to trápi už si pripájam naozaj sprostá alebo chorá…Čím viac si to uvedomujem tym viac mi z toho šibe.. prosím vas o radu ďakujem… :( som už na dne…

malykonik
15. mar 2023

@maruska500 ahoj, pocit ze si vo sne je pravdepodobne depersonalizacia/derealizacia, mne ju spúšťajú úzkosti. Povedz psychiatricke, možno bude stačiť zvýšiť dávku Sertralinu. Držím palce

sccarlet
15. mar 2023

@maruska500 ak ti lieky nesedia, povedz lekárovi a skús iné, aj ja mám nejaké problémy, po pôrode sa mi spustila porôrodna depresia, a neskôr ju nahradili úzkostné stavy. Napasovať lieky aby si sa cítila úplne ok a v pohode, s minimom vedľajších účinkov, je na dlhšie. Kým sa účinky lieku prejavia a utrasú treba počítať minimálne 3 týždne ideálne 6tyzdňov. Ja som brala Patetin cítila som sa úplne normálne ako predtym, ale...libido 0, a celkovo som bola taká važnejšia, nedalo sa mi tak uvoľniť odviazať....teraz mám naj kombináciu, ta mi sedí najlepšie. Najprv ma dlho má štvalo že sa tých liekov neviem zbaviť, ale postupne to už neriešim, prišla korona, ľudia sú v strese, pod tlakom, žije sa rýchlo...už to teda neriešim, aspoň mám podporu na dobrú náladu....nie som jediná, a je to choroba ako každa iná😉

A neviem či tilekar vravel či nie, lieky si nemôžes svojvoľne vysadiť ani meniť dávky, len po konzultácii a odporúčaní lekára. Svojvoľna zmena by mohla narodiť tvojej psychike veľke šarapaty (pociťovanie) a niekedy to môže skončiť až fatálne.

sandra49
15. mar 2023

@maruska500 marihuana ti otvorila brány k rozšírené mu vedomiu a spustila proces, že všetko čo je v tebe ukryté, či už z minulosti alebo z minulých životov ide von, to znamená tvoje zle myšlienky a myšlienkové pochody a teraz je na tebe, aká si silná aby si to riešila. Riešiť sa to dá, ale nemyslím si ze s liekmi a už vôbec nie kostolom .farár ti ešte naloží, že si zhresila a si čierna ovečka..pritom to je blbosť. Pomôcť si môžeš sama. Len ci naozaj chceš? Čítaš knihy? Si ochotná pripustiť že naozaj niesi chorá, ani nemáš žiadnu diagnózu ale že je za tým niečo viac? Jednoducho povedané, niečo medzi nebom a zemou? V každom prípade ti držím palce nech už to budeš riešiť akokoľvek, verím ze ti to pomôže. Si mladučká a celý život máš pred sebou, a dostala si teraz šancu zamakať na sebe a posunúť sa na inú úroveň bytia.

dagmarovita
15. mar 2023

Podla mna kazdy psychiater ku ktoremu pojdes ti dá lieky, žiaden nepovie chod k psychologovi. Mas uz 5 rokov po tej tráve a brala si viac psychiatrickych liekov, aj tie lieky vyvolavajú dalsie psychiatricke choroby, tak sa daj nejak do poriadku so psychologickou, pripadne konzultuj s viacerymi psychológmi, prajem ti stastie na dobre odbornicky na dusevne a psychicke zdravie, nech ti pomozu.

mucuinka
15. mar 2023

@elmivelmi mam podobnu skusenost zo psychiatrie. U tychto ludi je pravdepodobne nejaka vrodena predispozicia pre tieto ochorenia a marihuana ich spusti. Dokonca sme mali na oddeleni chlapca, ktory si travu dal raz a spustila sa mu velmi vazna forma schizofrenie. Tieto svedectva by mali pocut decka v skole. Ze naozaj niekedy staci raz a zmeni sa ti zivot. Nikto nevie, ci by sa tie ochorrnia casom nespustili, ale...

sim_icek
15. mar 2023

@maruska500 tiež som brala Sertralin a Rispen. Brala som to na úzkostno-depresivnu poruchu. V Rispene sa síce píše, že je na Schyzofreniu a pod., Ale dáva sa aj pri úzkostnych stavoch na ukludnenie/oblbnutie mysle, človeka to veľmi otupí. Ja som to mala brať aj keď som nemohla spať spolu s neurolom, práve preto aby som na nič nemyslela , unavila sa a zaspala. Inak rispen mi tiež nerobil dobre. Párkrát som mu dala šancu, ale nakoniec som to vysadila

drahomirrra
16. mar 2023

@maruska500 Zlatko nemaj obavy. OCD ma presne tieto priznaky, aj to, ze sa bojis schyzy a nutkavo ti napada, ze ju dostanes. Nedostanes, coby si dostala. To co mas je presne OCD. To znamena, ze si bola diagnostikovana dobre. Nemen liecbu, doveruj lekarke. Bude lepsie. Svojvolne s liekmi nemanipuluj. Ak ti Rispen nerobil dobre, uved to lekarke a ziadaj liecbu upravit.
Skus tinkturu z lubovnika bodkovaneho a porad sa s lekarkou, ci ho mozes. A neboj sa tolko.

drahomirrra
16. mar 2023

@sandra49 Dusevna choroba je ina uroven bytia? Zbavit sa liekov? Je ti zrejme, na co ju nahovaras?

elmivelmi
16. mar 2023

@mucuinka ano ,v tomto pripade urcite ,ak je nieco vrodene.

sandra49
16. mar 2023

@drahomirrra čítaj s porozumením. Sme na fóre kde ľudia vyjadrujú svoj názor. Nahovárať niekoho na niečo vyzerá celkom inak. Slečna ma zrejme zdravý rozum, keď si všetko uvedomuje, takže si určite z tejto diskusie vyberie odpovede, ktoré s ňou rezonujú a z ktorých bude mat pocit ze jej pomôžu. To už necháme predsa na nu😉

wiktoriamka
16. mar 2023

@maruska500 ahoj. Ja si myslim ,ze tráva za nic nemôže . Podla mna to v tebe driemalo a ty si si to tým len vypustila von. Tiez som bola mladá 17rocna žaba a skúšala somariny,ale mala som pri sebe partiu ktorá vedela,ze nesmie nastať ticho a ani ma nesmu nechat premýšľať nad zlým . Pamätám si ako by to včera bolo,ze som stichla a zacala som premýšľať nad niečím skaredym,hned mi zmenili myšlienky na dobre a potom sme sa uz len smiali..bola som hladna a smädna..toľko toho....teraz by som uz samozrejme nechcela,nemalo to pre mňa žiaden význam ...
Tuším ,že u žien sa začína prejavovať schizofrénia tak medzi 25 až 30rokom...tak bacha na to..bacha na myšlienky ,presne o tom schizofrenia je.vzdy som zila v tom,ze je to o rozdvojenej osobnosti,ale nie je. To je porucha osobnosti . Ale schizofrenik si presne takéto veci nahovara ako ty...ak si uz mala nasadenu liecbu neviem preco prestavas alebo sama si upravujes...nie je to správne . Kym doktor neuzna za vhodne prestať tak neprestavaj. Pri schizofrenikoch väčšinou trva liečba celoživotne. Moj ujo sa lieči ,celý život berie lieky. Nikdy by si nepovedala,ze je na liekoch .. Musis si na ne zvyknúť ,mozno staci povedat dr,ze nechces byť omamena,nech ti vymení lieky za ine..držím ti prsty a hlavne,neprestavaj s liečbou ...môžeš ublížiť sebe,no aj druhým . 🙏🏼🍀🍀🍀 Prajem ti aby si sa z toho dostala alebo aby si to dostala pod kontrolu ...si 20 ročná mladá žena ..máš celý život pred sebou . Nezahadzuj ho 🙏🏼🍀💚

wiktoriamka
16. mar 2023

@maruska500 o tom som ti písala 🍀

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wiktoriamka
16. mar 2023

@jamimo nádherný citát 🙏🏼🍀

wiktoriamka
16. mar 2023

@svetlonos úplne súhlasím 🙏🏼🍀🍀🍀🍀

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka nemyslím si žeby som ju mala… skôr mám stavy úzkosti a namyslania dokonca sú tie myšlienky už silnejšie zatiaľ som nemala ani halucinácie alebo psychózu ani po tej marihuane, skôr mám depresie a neviem čo sa somnou deje chcem byt zase v pohode ako kedysi ja viem ze mi to nikto nezaručí ze sa to nestane ale veľa ľudí berie drogy a majú horšie depresie a schizofréniu nedostanú aj tak.

wiktoriamka
16. mar 2023

@simulienka2207 myslim si ,ze vela z nás ju ,,vypoculo,, a veľa z nas sa jej snazime nejako pomôcť .. Ak si si neprecitala cely jej problém a ak nemas na to odpoveď iba podrýpať si si prisla,tak radšej sa ani nevyjadruj... Poznáš take,ze mlčanie je zlato? 🙏🏼🙂

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka napríklad ja normálne jem, nemám take depresie žeby som si nedala už ani jedlo alebo nemala chuť do jedla len tie myšlienky ono to sa nedá vysvetlit aom v takom v stave že z jedného namyslania sa to dostalo az do takého štádia.

maruska500
autor
16. mar 2023

@sim_icek presne som mala to iste čo ty :D je to sranda vážne toto všetko ono čím viac si uvedomuje situáciu akú mame tým viac nám z toho prepne

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka možno píšem veľa toho sorry :D viem že tráva za nič nemôže ja mám aj veľa ťazob v živote ktoré som zažila a aj zažívam možno to je tým že som strašne citlivá len mám v hlave to ze možno keby nie tej trávy tak by to nebolo až takéto… toto má najviac ťaží ta myšlienka

diamondsspaces
16. mar 2023

Kvôli takým ľuďom ako ste vy autorka tu nikdy nebude dekriminalizovany ani gram na lekárske a nie to na rekreačné použitie. Pred tým ako zacnete užívať nejaké drogy si o nich láskavo prečítajte. VŠETCI https://m.psychonautwiki.org/wiki/Cannabis
https://m.psychonautwiki.org/wiki/MDMA
ZODPOVEDNE UŽÍVANIE je najdôležitejšie. https://m.psychonautwiki.org/wiki/Responsible_d...
Mali ste 17 rokov , boli ste v podstate decko so psychickou poruchou , ktoré o tom nevedelo ... pri takej diagnóze vám aj alkohol môže spôsobiť podobne stavy, nie to z depresíva cannabis... nebrala by som tragicky to , že som ju užila ale to ako sa k tomu staviam , ako psychopat... šup šup na terapiu , a LIEKY od doktora UŽÍVAŤ PRAVIDELNE .
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sertraline tu je popísané o tom Sertraline . Čítať , čítať a veľa čítať a učiť sa . Keď sa budete učiť nebudete mať čas myslieť na tieto blbosti. Radím Vám aby ste už NIKDY neskusali žiadnu drogu lebo máte psychickú chorobu a drogy smú užívať len ľudia, ktorý nemajú žiadne psychické choroby a problémy.
Mier s Vami !

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka je to taký stav pre mna že mi ako keby mozog pracuje ešte naviše alebo ja neviem :D prídu take myšlienky mi do hlavy ktoré ani nemusia prist ale prídu aj tak čo má mrzí lebo mi z toho šibe

wiktoriamka
16. mar 2023

@maruska500 lebo drogovo závislý človek nedostane schizofreniu preto,ze droguje...ked ju ma dostať ju dostane aj bez požitia drog....
🍀Ja nehovorím ,ze máš schizofréiu,ale že to zmýšľanie k tomu smeruje.
🍀Prosim ta pekne , objednaj sa opäť k dr, povedz pravdu o lieku ktorý si vysadila
🍀 ,,nelieč,, sa sama na základe modlitieb alebo nejakej nad pozemskej sekty 🙏🏼
🍀 Chcela by som veriť ,ze to dokážeš sama,ale precitala som si všetko co si pisala a aj tvoje odpovede a nechce sa mi veriť ,ze to das bez odbornika. A ty sama si to uvedomujes 👏🏼🙏🏼🙂
🍀 Vxhladaj este odborníka . Velmi ti držím palce 🙏🏼😇

wiktoriamka
16. mar 2023

@diamondsspaces 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼🙏🏼

ankare
16. mar 2023

@maruska500 a predtým,než si si dala trávu, si bola úplne Zdravá?

drahomirrra
16. mar 2023

@sandra49 Samozrejme, ze nechame na nu, ake odpovede nou zarezonuju, ale sarlatanske dristy typu, ze choroba je “ina uroven bytia” “spustila svoje minule zivoty” (akoze fakt??🙄🙄) su extremne nebezpecne a tieto ezotericke kydy vedia dobre narusit doveru pacienta k lekarovi. A autorka liecbu potrebuje. OCD je neskutocne vycerpavajuca choroba, pacientovi ide mozog na miliardovy vykon, tie myslienky ktorymi trpi su nezastavitelne.

A ja praveze extremne citam s porozumenim 😉 a som extremne citliva na tento typ komunikacie, ktory by za mna mal byt trestny. Bachorky o minulom zivote a cakrach si nechaj pre zdravych ludi, ktorym nimi nemozes ublizit na zivote.

drahomirrra
16. mar 2023

@diamondsspaces Odkial moze clovek vediet, ci je uplne zdravy? Ved ta porucha moze driemat aj v tebe a nevies o tom. A slahnes si ganju.

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka ja keď trávim čas sama tak veľa premýšľam nad hlúposťami a potom mi takto šibe :D inakšie keď som s ľudmi a s kamoškami sa citim oveľa lepšie a neriešim takéto debiliny ako sú choroby a td, tento príspevok som napísala preto lebo ja potrebujem poradiť že či tieto stavy mohla spustiť mariška lebo slm nikdy takto nerozmyslala

maruska500
autor
16. mar 2023

@ankare psychicky áno ale pred ňou ako si si ju dala som bola smutná lebo som sa rozišla s priateľom ale to bola detská laska :D

drahomirrra
16. mar 2023

@maruska500 Osobne si myslim autorka, ze staci skocit k lekarke, zmenit liecbu, naozaj ju dodrziavat, nastavit si spravnu psychohygienu, dobry spanok, hobby, nevystavovat sa situaciam, kedy mozes spadnut do overthinkingu, a budes uplne ok. Ide leto, uzivaj vela Dcka, B12, aj to velmi pomaha. Zamestnavaj mysel.