Ľutujem, že som si ako 17-ročná dala marihuanu

maruska500
13. mar 2023

Ahojte, mám 22 rokov som tu nová a rozhodla som sa to tu napísať aj keď možno to sem nebude patriť ale potrebujem sa svami poradiť 🙂 budem vďačná ak mi niekto pomôže pochopit moju situáciu v ktorej sa momentálne nachádzam. Mala som 17 rokov keď sa to všetko stalo. V 17tke som si dala s kamoškami marihuanu a bola velmi silna na mňa a velmi ľutujem že som si ju dala, nikdy pred tým sa mi nestalo keď som si dala travu žeby sa mi spustili takéto stavy ako pri tejto marihuane ktorú som mala naposledy, tie stavy boli asi take: (depresia, bezdôvodny plač, zmeny nálad, poruchy spánku) ked som zatvárala oči a som chcela zaspať tak sa to nedalo lebo mi v hlave niečo to narušilo a zobudilo má to ale to je jedno… Samozrejme od vtedy som nemala žiadnu travu lebo od vtedy mám z nej panicky strach. Píšem to tu z tohto dôvodu lebo som sa kvôli tomu liečila liekmi lebo bolo to somnou veľmi zle…halucinácie som nemala ani nejakú tu psychózu. Z toho ako som bola psychicky vyčerpaná som mala myšlienky že co keď niekomu ublizim nemala som chuť zit myslela že som mi prepne že sa zabijem alebo ublizim niekomu inému… Namyslala som si rôzne psychické choroby schizofréniu, mániu a tď.. aj keď je pravda že tráva je spúšťačom schizofrénie + do teraz sa tej choroby veľmi bojím že ju dostanem lebo mám o nej veľa načítané a zľakla som sa jej veľmi už dosť dlho sa jej bojím v podstate…Psychiatrická mi zistila ze mám OCD poruchu lebo som jej povedala ze som vyčerpaná a mám take a take myšlienky kvôli tej tráve… Nasadila mi liečbu a brala som sertralin actavis antidepresívum a rispen, ale neviem prečo mi dala rispen kedze je to liečba na psychózy ako bipolárna porucha + schizofrénia… veľmi som zľakla lebo som si to čítala na čo sa používa ten rispen…Sertralin mi pomohol a ja som sa dostala zase do svojho štádia ako kedysi bola som zase v pohode. Rispen som vysadila sama lebo mi nerobil dobre, sertralin mi pomohol a vďaka sertralinu som sa zbavila tých stavov, lenže háčik je v tom ze ja sa od vtedy necítim vo svojej kozi.. mám pocit ze sa mi všetko iba sníva ze všetko čo sa deje je iba taký ako sen ale moc sa tomu nepodavam žijem normálne ďalej aj fungujem a stavy úzkosti už nemám ani nic podobne skôr má trápia tie myšlienky mám pocit ze sa mi vrátili namyslam si a mám nutkave predstavy ohľadom všetkého… ľutujem den kedy som tu trávu zobrala možno by som nikdy nemala takéto psychické problémy a ani myšlienky a starosti… veľmi sa bojím o svoje zdravie ze sa mi to môže prejaviť v tomto veku co mám teraz kvôli tej tráve… Možno to znie šialene ale ja si fakt namyslam a potrebujem pomôcť a k liekom sa už nechcem vráciat zas..Je dosť možné podľa vás ze by som mohla byt psychicky chorá? Alebo potrebujem sa s tym len jednoducho zmieriť ze to co sa stalo sa už stalo? Moje myšlienky sú silne nahovaram si kade co a neprídem si už normálna, som veriaca verím v boha modlim sa každý večer ale aj keď sa modlim tak mám zle myslienky v hlave a veľmi má to trápi už si pripájam naozaj sprostá alebo chorá…Čím viac si to uvedomujem tym viac mi z toho šibe.. prosím vas o radu ďakujem… :( som už na dne…

maruska500
autor
16. mar 2023

@dagmarovita :D ja som bola po tej tráve napíšem to hnusne totálne že v pici :D no chcem to prijať take ake to už je možno to tak tam byt už nechcem s tým barz bojovať už ani liekmi chcem to prijať tak ako to je aj tie stavy čím viac s tým budem bojovať tým horšie jebem na to už 🙂

lillien123
16. mar 2023

@maruska500 mohlo sa ti to kľudne aj z jedného hulenia stať... Viem o čom píšem.. pravdepodobne si hulila zlú trávu a tá ti to spôsobilá.. tiež ako mladá som si sem tam dala ale raz niekto doniesol niečo nové ale tiež to bola tráva ale niaka chemická a mala som presne to čo ty.. tiež som mala tak 16rokov.. zle som spávala budila som sa na bušenie srdca.. napadali má debiliny bolo to fakt strašné.. ale po čase to prešlo samé proste som si v hlave povedala že dosť takto je***ť mi nemôže.. a prešlo to ... Ale už by som si trávu nikdy v živote nedala fuj

wiktoriamka
16. mar 2023

@maruska500 moj nazor som ti napisala.. Zbytocne ti tu budeme vypisovať ,ze neukoncuj liecbu ked ty nemas sama zaujem asi pokračovať 🙈🤷🏻‍♀️ neviem.. Uz si zblbla aj mna..a to s tebou chvíľku komunikujem...takze tak...

drahomirrra
16. mar 2023

@wiktoriamka Ked ukonci liecbu, nasledky tej choroby pociti na trilion percent. Jej volba 😉 OCD vie byt extremne otrasna 🧐

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka no tak vidis asi som blbá a tým padom aj ty si so mna zblbla :D dávame si takú energiu😂😂

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka človek keď má myšlienky a napadajú ho neviem ake to už musí byt znákom schizofrénie ? áno napísala som že sa jej bojím a aj nahovaram ale pochybujem že je to hneď znakom ten choroby ako si napísala

ertlovik18
16. mar 2023

Je to kazdeho rozhodnutie, no sama podla mna vie, ze ukoncit liecbu, nebude proste to najlepsie rozhodnutie hlavne co sa jej buduceho stavu tyka. Ale tak nasilu presviedcat niekoho, to sa neoplati

kacena343
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena343
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamondsspaces
16. mar 2023

@drahomirrra to je riziko experimentovania s drogami , každý by ho mal vedieť... nemali by sme nadávať na drogy ale na seba , drogy neberú nás ale MY berieme drogy

wiktoriamka
16. mar 2023

@maruska500 nie som psycholog a ani psychiater . Neviem to takto posúdiť ... Idem si prečítať nieco o tej tvojej diagnóze na ktoru.mas brat lieky. Ja som ti pisala,ze mne tvoje príznaky prídu ako začiatok schizofrénie 🤷🏻‍♀️ . A tiež som pisala,že neverim,ze práve marihuana az takto velmi ovplyvnila tvoje duševné zdravie . Pocity ktore ty máš ,strach ktorý prežívaš mi pride ako to..ale idem si naštudovať aj tvoju diagnózu 🍀

wiktoriamka
16. mar 2023

nooo.podla toho co som sa docitala tak aj jam nejaku slabšiu formu OCD 🙈 podla mňa všetci trpime nejakym strachom... Uz je len na kazdom z nás ,ci budeme vedieť s nim pracovať .ak nie tak treba vyhľadať pomoc a nenicit sa 🤍
@maruska500

maruska500
autor
16. mar 2023

@wiktoriamka nooo a sme doma :D

wiktoriamka
16. mar 2023

@maruska500 aha...kazdy človek ma nejakú fóbiu ..každý jeden ... Neverim,ze sa najde taký co nikdy nepomyslel ,, čo ak sa stane toto alebo hento,,
Uz to len zhrniem , nemyslim si,ze to ma na príčine marihuana .. Ak chces pomoc tak si daj pomôcť ,ak nechves hladaj si ,,ľahké ,, cesticky..koncim s touto debatou.. Dosť ma vyčerpalo niekoho presviedčať o niečom ,co ani nechce počuť .. Vela šťastia 🍀🍀🍀

audrye
17. mar 2023

@maruska500 ano, JE to uplne mozne, ze si psychicky chora.. Ani OCD nie je sranda a ani tie psychicke stavy, ktore popisujes. Urcite to ries odborne a nespoliehaj sa sama na seba, navstiv aj klinickeho psychologa nielen psychiatra, mozes skusit terapiu atd.. Bojis sa, ze budes mat psychozu. Ak ju budes mat, nepriznas si, ze si chora! Takze to nenechavaj zajst dalej a liec sa, kym sa ti napr. vplyvom choroby nezmeni cela osobnost...

adrianoravec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrianoravec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ghaandhii
17. sep 2023

@maruska500 ahoj, ja mam asi podobny problem, uz 8 mesiacov po tom co som fajcil marihuanu mi nie je dobre, mam nezmyselne nyslienky a uzkosti. Ako sa dnes mas? Je ti lepsie?