Má niektorá z vás epilepsiu?

cucoriedka81
21. nov 2018

Ahojte 😀
Ma tu niektora z Vas epilepsiu?

monkabohdalova
21. nov 2018

@cucoriedka81 ajoj, ja mám

cucoriedka81
autor
21. nov 2018

@monkabohdalova ahoj 😀 po porode sa mi dost zhorsila, pridali mi k 2 dalsie 2 lieky, takze teraz beriem 4. Doktorka aj mama, svokra i muz ma "dokopali" k tomu aby som si poziadala o ID lebo zachvaty mam 3-4 tyzdenne 😢. Ci mi ho schvalia neviem, vcera mi prisla pozvanka na tu komisiu tak uvidim. V praci som dala vypoved, lebo by toho bolo na mna vela (robila som v DM-ke). RD mi konci v january. Ako to mas s pracou? Robis niekde? Ked budem nahodou na tom ID beru to na UPSVaR na vedomie? Ako k tomu pristupuju? Su tolerantnejsi?

monkabohdalova
22. nov 2018

@cucoriedka81 ja beriem na epi troje lieky, . Ale poviem pravdu, že také časté záchvaty nemám ako ty... Ja som bola pred dvoma rokmi na operacii mozgu a odvtedy sa mi tiež spúšťajú rôzne choroby.. Robiť nerobim, lebo by som prácu nezvladala kvôli všetkým problémom, robim iba dobrovoľníčku v OZ , a evidencia na úrade.. Tiež už mám psychiku z toho na bode mrazu, aké na invalidku asi moc nemám nárok.. Ale ak ty máš také časté záchvaty a ak to máš všetko potvrdené lekármi tak určite neváhaj a podaj si žiadosť... Keď budeš mať invalidku, tak na úrad nemusíš ani chodiť

lmml
22. nov 2018

Ja mám epi.. klop klop take časté záchvaty nemám a to mám za sebou dva pôrody.. nedá sa vám to operovať?

cucoriedka81
autor
24. nov 2018

@monkabohdalova no o ten ID som poziadala a predvolanku na komisiu mam teraz na 28.11.2018. Komisia? Mam z toho strach. To co tam bude 5 doktorov jak na maturitnych skuskach 😮???? Znie to strasidelne - komisia! A robota - robit predsa musim. Kto mi bude platit zdravotne a ostatne poplatky 😞 Neviem ani ze ked pojdem do roboty ci im to musim povedat? Ci im musim povedat o aky zdravotny problem ide? Prijmu ma potom? A ako to ze na urad prace nemusim ist????? A ked robis dobrovolnicku v OZ ako vychadzas s peniazmi?

cucoriedka81
autor
24. nov 2018

@lmml operacia? Take sa pri epi robi? O takejto alternative mi moja doktorka vobec nehovorila 😮

lmml
24. nov 2018

@cucoriedka81 áno mňa to čaká budúci rok.. najskôr vyšetrenia a potom sa pošle žiadosť do Prahy alebo Brna lebo to robia iba v ČR ale poisťovňa to prepláca..😊 skúste sa spýtať vášho neurológa.. nech Vám povie viac..😊

cucoriedka81
autor
24. nov 2018

@lmml no tak to sa teda opytam. Dakujem za info 😉

monkabohdalova
24. nov 2018

@cucoriedka81 j som o žiadnej komisii nepočula, viem iba že posudkovy lekar posudi stav čiže buď zamietne alebo prijme návrh na invalidný dôchodok. Tam sa určuje potom percento invalidity a poplatky zdravotku a pod. si človek neplati sám. Možno raz ročne je niake prehodnotenie invalidky. Najviac sa môže dostať tuším okolo 370€ to je podľa toho percenta. A na úrade sa bežne nemusíš hlásiť to je ako keby máš normálny dôchodok. Aspoň mne to bolo takto vysvetlené a robila som 3 mesiace na posudkovom tak čo to viem o tom . Mne v OZ dáva 200€ mesačne a žijem ešte s rodičmi, som krátko po škole, tak s tými financiami to pre mňa zatiaľ nie je až také zlé.

cucoriedka81
autor
26. nov 2018

@monkabohdalova da sa poslat aj sukromna sprava? Chcela by som sa ta opytat nieco sukromne.

monkabohdalova
27. nov 2018

@cucoriedka81 jasné

dilino
12. jan 2019

ja mám tiež epilepsiu od 13 rokov budem mať 40 tento rok a dá sa s tým žiť dostála som pred pôrodom epi zachvát je dcérka postihnutá ale od vtedy ked som porodila pred 11 rokmi som nemala žiaden zachvát samozrejme liečim sa liekmi a pravidelne navštevujem neurologičku bez toho sa to ned beriem dva druhý leikov 3 generácie pod jazyk sa davajú nemusia sa zapijať žiadnou vodou u mňa to nieje až take zlé da sa to zvladnuť ale fakt 3 krát do týždňa je veľmi veľa to už je na plný ID kôli tomu aby si sa niekde neudrela ked spadneš alebo niečo nestálo čo ohrozi tvoj život veľmi držim prsty

semila001
12. jan 2020

aj ja mam epi od 3 rokou... nikdy som v školke nebola .. mam 21 rokou beriem orfiril long 1000 mg a diazepam zachvaty su aj tak ... mala som aj depakine ale nepomahalo .