Magnetická rezonancia mozgu

simisi
8. máj 2013

Chcela by som sa spytat na skusenost s magnetickou rezonanciou mozgu...som objednana koncom juna,chcela by som vediet ako vysetrenie prebieha,ako dlho asi trva...mam celkom obavu ci to zvladem 😒

katusik22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenadka
4. mar 2015

@katusik22 tak to je blbosť 😀 bola som na MR a išlo tam aj dievča, čo malo potetovaný celý chrbát na komplet a rôzne tetovania po rukách, nohách, síce doktori frflali, ale na vyšetrenie išla a bez komplikácii ho absolvovala 😉

katusik22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katusik22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenadka
4. mar 2015

@katusik22 pred vyšetrením to spomeň, ale nemyslím si že by to bola taká prekážka, koľko ľudí má dnes tetovania, tu ide o to akú kvalitu má tá tetovacia farba, aby neobsahovala kovy, čo kvalitné farby nemajú

sunshineka
4. mar 2015

@katusik22 kludne mozes ist s tetovanim.to je len mytus.volakedy davno a hlavne vo vazeni sa pouzivali na tetovanie farby s primesou kovu.dnes su farby vysoko normovane a ziadne kovy v nich nie su.ved na MR chodia aj ludia s kovovymi implantatmi,len to treba uviest v dotazniku,ktory vyplnas pred vysetrenim.v tomto dotazniku su rozne otazky a medzi nimi je aj policko na zaskrtnutie pre teovanie,piercing

katusik22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
birbalka
4. mar 2015

Nemas sa coho bat, mna tiez druhi vystrasili a uplne zbytocne, je to v pohode

katusik22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshineka
4. mar 2015

@katusik22 tak nech svagrina poriadnejsie studuje 😀

opica
4. mar 2015

@katusik22 som farmaceut, zazila som NMR mozgu...;)

zuzulka255
17. mar 2015

@lenadka prosim ta za ako dlho du vysledky z MR?

lenadka
17. mar 2015

@zuzulka255 ako kde v NR mi ich poslali asi o týždeň, v BA boli hneď na druhý deň, ale to som bola hospitalizovaná, takže normálne asi 2 týždne max.

zuzulka255
17. mar 2015

@lenadka moj muž ide dnes do NZ

mia002
19. okt 2015

Ako ste dopadli na MR the ktoré máte závraty? Čo sa da zistiť.

opica
19. okt 2015

@mia002 mne nezistili nic...

estachova
20. okt 2015

viete mi povedať ako prebieha MR ruky? či tiež musí ísť do tunela celý? ide syn a má obavy už bol na MR hlavy a bolo mu to veľmi nepríjemné ☹

opica
20. okt 2015

@estachova nie, spravia ti len ruku

janula2511
16. nov 2015

A CT ako prebieha?bolo uz niekomu zle z kontrasnej latky?

vishka
16. nov 2015

@janula2511 CT rovnako ako MR, len ten pristroj je tichy a nie je to tunel ale len oval. Zle? Zle ti moze byt v pripade ze mas alergiu.

janula2511
16. nov 2015

@vishka bola si aj na CT?bojim sa toho.

vishka
16. nov 2015

@janula2511 nemas sa coho bat. lahnes si a lezis, nic ta nestresuje, MR je horsia pretoze ta vsunu do tunela a kto trpi klaustrofobiou tak ma problem. Ale toto je naozaj ako ist na masaz , oddychnes si tam 🙂

janula2511
16. nov 2015

@vishka no super hotovy welnes nie?

mia18112
16. nov 2015

@janula2511 CT je v pohode, tiche, omnoho kratsie ako MR a hlavne vela vela priestoru. Ja chodim na MR mozgu kazdy rok, mam klaustrofobiu a bez 2 tabletiek Lexaurinu ma tam už nikto nikdy nedostane. Vzdy mam celodennku z prace, lebo som po tých tabletkách otapena. Ale aj tak si to odtrpím. Vzdy ich poprosim, aby mi dali ventilator na maximum. CT je naozaj v pohode, neboj.

mia002
18. nov 2015

Ako často sa môže ísť na magnetickú? A keď robia chrbticu tak ta dajú hlavou dnu?

mia18112
18. nov 2015

@mia002 Ja chodím každý rok ☹

lakatusik
9. feb 2016

Ahojte, chcem sa s vami podelit so svojou skusenostou, urcite tym niekomu pomozem. Celych poslednych 5 mesisacov som zacala mavat priblizne dva razy do tyzdna silne BOLESTI HLAVY. Bolela ma cela hlava, hned po zobudeni. Bolesti trvali 10, 12 hodin v kuse. Za ten cas som vyskusala styri rozne tablety, ktore su na bolest hlavy urcene. Nepomohla ani jedna. Pijem vzdy cca 2 litre neperlivej nechladenej vody denne, moja strava je 90 % surove ovocie a zelenina, tabletky nepomohli, preto som vedela, ze to nie je v poriadku. V tieto dni som iba lezala, nemohla som sa hybat, bolo mi zakazdym na VRACANIE, TRPLI mi obe ruky, brnenie v tvari, TLAK v hlave, ODPADNUTIE. Pracujem v kancelarii a zazivala som trojhodinove zavraty, hoci pocas sedenia na stolicke. Chodenie bolo pre mna ako nocna mora. Kdekolvek som bola, prichadzali na mna zavraty, zakolisala sa zem, a ja som musela vyhladat najblizsiu lavicku, nech sa nezosypem . Pridalo sa PALENIE V HLAVE, pod pokozkou hlavy, vzadu na temene hlavy. Silnejsie palenie, na nevydrzanie, trvalo celych 21 dni, bez prestavky, odkedy som sa rano zobudila az kym som nezaspala. Zijem v Nemecku. Obvodny mi urobil vysetrenia (zrenicky a ich reakcia na svetlo, pevnost stisku oboch ruk, reflex kolien po poklepnuti kladivkom, tlak, prezrel krk a chrbat, centimeter po centimetre, ci nemam niekde zaseknuty nerv, plus mi zobral krv) Vysledky vsetky v norme, dokonca aj zelezo v krvi v poriadku. Nasledovala MAGNETICKA REZONANCIA HLAVY. Vsimla som si, ze nie len ja, ale aj ostatni sa tohto vysetrenia boja. Bala som sa tiez, celeho vysetrenia a hlavne vysledkov. Pred vysetrenim som cca styri hodiny nic nejedla, ak by mi chceli pichnut kontrasnu latku, pila som len vodu. Pred vysetrenim vyplnate dotaznik. Do miestnosti s MR som isla oblecena vo vlastnom obleceni z domu(bez kovov, ak mate kovy v tele-hladajte info na nete), tetovanie nemam, makeup som si vsak mohla nechat (ak by sa mi prehrievala pokozka na tvari, alebo by mi prislo nevolno, mala som dat znamenie – stlacit balonik, ktory som drzala pocas vysetrenia v ruke), dostala som sluchatka na usi s meditacnou hudbou, ktore vsak boli na nic, lebo pristroj je stokrat hlucnejsi : D , pocas skenovania hlavy sa nesmiete hybat. U mna vysetrenie trvalo 12 minut. Vysledok MR – nic sa nenaslo, ziadne poskodenie mozgu, vnutorne krvacania, zmeny na mozgu, iba zdravy mozog:D. S vysledkami som isla k Neurologicke. Ta mi urobila EEG VYSETRENIE MOZGU Vysetrenie skuma aktivitu mozgu a zistuje poskodenia mozgu. U mna bolo vsetko v Poriadku. Poslala ma domov s tym, ze som zdrava. CO MI VSAK POMOHLO? Pomohla som si sama. Desat dni som uzivala 600 g magnezia denne, pocuvala kazdy vecer 40 minut meditacnu hudbu a masirovala si svaly vzadu na krku a plecia. Nechcem tomu doteraz verit, ale toto mi naozaj pomohlo. To nekonecne palenie hlavy, zavraty a bolesti hlavy zmizli. Uz su mesiac aj par dni prec: ) A co mi tieto zdravotne problemy sposobilo? Myslim, ze za to moze moj strach po zazitkoch, ktore su na denno-dennom poriadku tu u nas, v Nemecku. Dovod, preco som svoj pribeh rozpisala je ten, aby som pomohla zbavit sa strachu z tohto vysetrenia, lebo aj ked su symptomy niekedy na nevydrzanie, vysledky stoja za usmev. Tak sa drzte a nemysliste hned na najhorsie, lebo taki sme my, ludia🙂

helen111
19. feb 2016

Zienky prosim Vas, mam zavrate, piskanie v usiach, bolest hlavy a usi. Neurologicka ma posiela na MR hlavy a RTG celej chrbtice. No ja by som sa RTG rada vyhla a rovno si dala urobit MR hlavy aj celej chrbtice sucasne. Je to kvoli tomu, ze som bola v zivote rengenovana uz dost a tiez aj preto, ze planujeme babo. Ste niektora taka, ktora sla rovno na MR chrbtice a nemusela absolvovat RTG? Alebo sa RTG proste nevyhnem? :/

kattarinn
8. mar 2016

Mamicky ahojte potrebovala by som pomoc, mamina ma dlhsie uz zdravotne problemy. Uz viac krat musela podstupit magneticku rezonanciu a teraz ju caka zas. Ale u nas doba cakania na termin je aj viac ako styri mesiace a kedze sa o jej zdravotny stav velmi bojim, tak by som bola rada keby ju niekde objednali co najskor. Nemate nejake tipy, kde sa necaka dlho?

buba08
8. mar 2016

@kattarinn neviem ako teraz,ale pred 2 rokmi sa v Rimavskej Sobote čakalo na termín týžden,skús tam zavolať