Magnetická rezonancia - vysvetlenie

danka_111
19. júl 2018

Prosím Vás, ak bol niekto na magnetickej, nebudete mi prosím vedieť vysvetliť čo znamenajú biele miesta na snimku ? Dostala som do ruky cd z magnetickej a po pozretí, tomu nerozumiem...tým bielym miestečkam, ktoré sú vidno na tele. Bola som na MR tenkého creva a tie miesta sú trosku vyššie a nižšie ako je brucho. Nevie niekto???? Prosím...

osky
19. júl 2018

@danka_111
To ti ma vysvetlit doktor.

danka_111
autor
20. júl 2018

@osky Ano, viem. Len som to chcela vediet skor, lebo k doktorovi sa dnes nedostanem a na MR nic nepovedali k cd cku.

danielahamar
23. júl 2018

Dostanes papier 3-5dni, ak si ho nedala poslat k mudr., ja uz o bielych miestach na magnetickej radsej nic vediet nechcem, nikto iny ti neda popis k tomu, len ten co to ma na starosti

danka_111
autor
23. júl 2018

@danielahamar Ano, tak nejak..mam aj papier...Ja som bola zvedava, co tam je, preto som to cd otvorila...A ako to myslite, ze uz o bielych miestach nechcete nic vediet? Mne na gastre povedali, ze oni cd ani nepozeraju...im staci popis..

danielahamar
23. júl 2018

@danka_111 chalanisko ma lezie v mozgu, nahoda jak svina, lebo ho bolievala hlava a teploty, a neuro ho poslala na mri, brali mu likvor a este nemame vysledky, takze preto... ak mas aj papier, tak necitaj, lebo len rozmyslat nad sprostostami budes, tiez som isla k mudr.uz pripravena, ale aj tak som sa po navsteve mudr.trosku zlozila, aj ked som vedela co tam je napisane, len proste mudr. zacala stresovat...ja biele flaky beriem ako zapal, lebo s mensim som chodila stale na snimok pluc😁, neboj, bude to dobre🌷

danielahamar
23. júl 2018

A este som chcela k tomu pozeraniu, mne okrem jednej z 5mudr. nevedel precitat mri nikto /mozno aj nechceli/ vsetci sa odrazali od papiera, kt. Som dostala

danka_111
autor
23. júl 2018

@danielahamar Sila toto co ste napisali....Co sa tyka zdravia deti je pre kazdu mamu to najdolezitejsie a je mi luto, ze takym prechadzate...viem, ze deti sa niekedy stazuju, ze ich boli hlava, ale s takym som sa nestretla, ze sa najdu lezie..to tam musia z niecoho byt..a vysledky budete mat kedy? Ja som svoj papier aj cd dala doktorovi a viac do toho nepozeram, nerozumiem co je na cd, nikto mi to nebudete vysvetlovat. Taze tak.

danielahamar
24. júl 2018

@danka_111 v pondelok su vysledky, hadam uz komplet, lebo pokial bol v nemocke 7dni, tak mal vsetko negativne......tak drzim palce, aby to u teba nebolo nic vazne

danka_111
autor
25. júl 2018

@danielahamar Dakujem. Nech to dobre dopadne aj u vas a nech to cakanie na tie vysledky rychlo zbehne🙂

danielahamar
30. júl 2018

@danka_111 takze vysledky z likvoru su negativne, ale aj tak nam este nejake chybaju, co sa tyka autoimunita komplet

danka_111
autor
30. júl 2018

@danielahamar 🙂 Tak aspon to je dobre. A to autoimunitne vam kde budu robit? Mozno to vsetko nebude az take zle..

kikina84
30. júl 2018

@danka_111 MR ti robili namiesto endoskopie? Dakujem

danka_111
autor
30. júl 2018

@kikina84 Robili mi aj endoskopiu, MR tenkeho creva bola potom, ked mi nic nenasli na CT.

danielahamar
30. júl 2018

@danka_111 no na infekto mu odobrali krv, ale uz som ho aj k imuno objednala, ledze sa tam caka aj dva-tri mesiace, koncom augusta mame termin aj tam, este musim neurologicke zaniest vysledky, lebo od zistenia magnetickej sme tam neboli a aj tak potom potrebujem zas na magneticku papier, kedze po troch mesiacoch ma kontrolne mri a mozno skoncime este u reumatologa, lebo tam to smeruje

danka_111
autor
30. júl 2018

@danielahamar To imuno, to je hrozne, ze sa tak dlho musi cakat...Musite mat pevne nervy, no treba si pobehat vsetky dostupne vysetrenia.

kikina84
30. júl 2018

@danka_111 lebo ja sa bojim tej endoskopie a citala som ze sa to da aj takto..

evikula
19. feb 2019

Dobry den,aj ja by som potrebovala vediet co znamená:
dobrý deň,viacpočetné malé ložiská v BH mozgubilaterálne,subkortikálne,chron.,v.s.vaskul. Tras na HK dif dg.MR Ag zdvojený A1 úsek ACA dx

patrik717
8. apr 2022

Prosím vás je tu niekto kto vie čo znamená diskrétna poskontrastna vaskularizacia