Malé svrbivé vyrážky na rukách a nohách.

baskaa_1998
30. júl 2019

Ahojte kočky,prosím vás neviete z čoho sa mi môže toto robiť? Robí sa mi to len na rukách a nohách,už asi 5 dní. Dosť to svrbí a do 10 minút to vždy zmizne. Keďže som tehotná dosť ma to trápi. Doktor povedal,že to je asi len alergia,ale čo teraz? Nemám nič jest? Pretože nič nové ani nezvyčajné som nejedla. Prosím ak viete,poraďte . Ďakujem !

bona
30. júl 2019

Toto sa aj mne občas stavalo počas tehotenstva a ešte aj krátko po pôrode. Naskočila mi takáto zihlavka,chvíľu svrbelo,potom zmizlo. Niekedy stacilo,aby som sa obtrela o nejaký strom,keď som bola u maminy na záhrade, jeden raz mi toto spravili nohavice z umeliny,niekedy to bolo po jedle,nie však žiadnom novom. Neporadím,čo to spôsobuje,možno ta “zmeska” hormónov alebo čo, kazdopadne,keď ma to svrbelo veľmi,dala som si fenistil gél a bolo. Teraz som 4mesiace po pôrode a už sa mi to nestáva🤷🏻‍♀️

baskaa_1998
autor
30. júl 2019

@bona a mala si ich aj viac naraz ? Pretože mne sa to robí tak že skôr ku večeru ,ale aj cez deň no niekedy vybehne jedna dve,inokedy je ich na ruke aj 20 ,chvíľu svrbí a do 20 minút maximálne polhodiny to zmizne. Len som sa zľakla,či to nemôže ublížiť miminku. Ďakujem si zlatá 😊

bona
30. júl 2019

@baskaa_1998 jasne,z tých nohavíc sa mi napr. vyhádzali celé stehná🙄, inokedy to bolo len pár..🤷🏻‍♀️ A ako u teba,vždy to po chvíli zmizlo. Takze myslím,že nejde o nič mimoriadne závažné😊 všetko dobre!

baskaa_1998
autor
30. júl 2019

@bona Ďakujem veľmi pekne ♥️

jankapepe
31. júl 2019

@baskaa_1998 hovoríš že nič nové nejes......vitamíny či iné doplnky ktoré si pred tehotenstvom nebrala tiež nie?

baskaa_1998
autor
31. júl 2019

@jankapepe jem len kyselinu listovú ale z tej sa 4 mesiace tehotenstva nič nerobilo

jankapepe
31. júl 2019

@baskaa_1998 čaje?