Mali ste hroznú tetániu a dostali ste sa z nej?

23. apr 2022

Dobry vecer, je tu prosim vas niekto kto dostal tetaniu a dlhe mesiace sa trapil s tymi hroznymi stavmi na odpadnutie, trpnutie koncatin a svalov? Boli ste aj par rokov bez tychto stavov? Alebo nadobro ste sa ich zbavili uz navzdy ako sa Vam to prosim Vas podarilo? Poradte prosim,
Bez antidepresiv ak je to mozne, magnezium clovek uziva, ale bez obcasneho stresu ci v praci ci s detmi to sa jednoducho neda. Co Vam pomohlo prosim Vas? Meditacia? Konkretny clovek? Alebo co? Stres skratka v zivote cloveka obcas je. Dakujem

martul
23. apr 2022

Nič zatiaľ, bojujem každý deň. Mala som aj také stavy že som odpadla, teplo v celom tele a bum. Ale ja som vnímala ako dcéra kričí a preberaju má, len totálna paralyza. Magnézium nepomaha, šport tiež nie...😟

nelca0510
23. apr 2022

Môjmu znamemu neurologická nastavila liecbu a odvtedy nemal záchvat už niekoľko nesiacov

dilino
23. apr 2022

Magnezium nie je len vitamín je aj magnezium vo forme ktorý ti bez lekárského receptu vôbec v lekárni nepredajú. Lieky s adavajú na odporúčanie neurologa. Tie lieky predpisuje neurolog a obsahuje zložky magnezia.Lieči to neurolog ako mňa aj ja mám tetaniu a epilepsiu.Takže viem o čom pišem že ked to na mňa pride no katastrofa čista.Navštiv neurologa čim skôr urobi TI komplet vyšetrenia a nastavy liečbu.

oskorusa
23. apr 2022

Dlhodobá psychoterapia, nácvik rôznych techník ako ovládať svoje telo. Pravidelný režim dňa aj noci. Pravidelná ľahká strava, dostatok spánku a oddychu. Naučiť sa hovoriť nie. Striedmo s alkoholom, najlepšie abstinencia. Šport až po stabilizácii stavu. Už niekoľko rokov som vďaka tomu bez záchvatu, cítim, keď to začína, zintenzívnim opatrenia, nasadím magneb6 a je to super. Da sa to aj bez antidepresív, len to dlho trvá.

lenuska9999
23. apr 2022

Tiež musím odporučiť psychoterapiu, no počítaj s tým, že výsledky neuvidíš po prvom sedení. Je to beh na dlhšiu trať. K tomu magnézium, ja užívam konkrétne Magnosolv , ale je na predpis. Ďalej mi pomohlo počúvať relaxačnú hudbu pred spaním, alebo hypnozu. Odstrániť zo života toxických a negatívnych ľudí, necitat negatívne správy, prestať pozerať televízne noviny. Začať chodiť do prírody, cvičiť jogu , zdravo sa stravovať.. záchvat som nemala už pár mesiacov. Lieky neužívam žiadne

autor
23. apr 2022

@oskorusa myslíte sedenia u psychiatra. Ten magnesolv vám ponúkol sam lekár?

irusa
24. apr 2022

No štyri roky s tým bojujem... niekedy záchvat aj 2-3 x do týždňa...od októbra už bolo dobré,no nakoľko bol týždeň náročný včera som skoro odpadla,no chvalabohu som bola mimo asi minútu...vyšla som von z miestnosti s tým,že som sa držala stien..prišlo to z ničoho nič, no pripisujem to aj tomu,že tento stav mi volal kofeín... Kávu nepijem,no včera som si na oslave dala asi tri dusky silnej kávy a do pol hodiny sa mi dostavil tento stav,že skoro som odpadla.. neskutočne ma to vystrašilo

snezienkaaa82
24. apr 2022

Mne je hrozne pri uprsanom počasí, ri zamracenom dní. Keď he pekne, som ako vymenena

monka105
25. apr 2022

Tetániu som mávala pravidelne každý mesiac spolu s migrénou a menzesom. Migrény som mávala naozaj silné a tetánia do toho bola vždy čerešnička na torte. 👌🏻 V prvom rade som zmenila prácu, ktorá ma stresovala, vysadila som antikoncepciu. Začala som pravidelne cvičiť, aj jógu, z času na čas aj meditujem, snažím sa čo najviac odbúrať stres. Tým som sa zbavila samotnej tetánie. Od januára užívam aj CBD olej a musím si teda poklopať, odvtedy žiadna migréna ani tetánia.

falbala132
25. apr 2022

@monka105 aky konkrétny CBD prosim užívaš?

viera1107
25. apr 2022

Ahoj, ak máš možnosť skús chodiť na prechádzky alebo nejaký šport ak sa ti dá. Mysli pozitívne, mne toto pomohlo.. Treba si zamestnať hlavu niečím iným..

monka105
25. apr 2022

@falbala132 Konope sa volá, 20 % extrakt s kokosovým olejom.

elektrablade
22. jún 2022

No neviem baby mne ju diagnostikovali od septembra min.roku, no bojujem stále. Závratov nemám až toľko mojim hlavným problémom je točenie hlavy, zvýšený tep (v kľudovom stave 130) a enormná únava. Oproti min.roku je to však lepšie, už výjdem aj z bytu, sadnem na bicykel a na hodinu ma niet, no keď záchvat príde ( či v kľude či v strese) koniec. Vždy si hovorím že som nikdy neodpadla, no som ako nepoužiteľná. Mám užívať magnosolv ale akosi mi nepomáha a neurologička mi radila že ako "prvú pomoc" prí záchvate si mám kúpiť z DM magnézium ktoré sa sype na jazyk. Fungovalo to asi len do januára? Resp.pri záchvate si magnézium síce dám no jeho účinok je tak na pol hodinku max. plus ma z neho neskutočne preháňa (lebo však vyššie dávky) stres nemám, ani na nič stresujúce nemyslím, proste to príde z ničoho nič. Už dávno som sa prestala ľutovať a pýtať sa samej seba, prečo ja. Kde je problém že mi takto je.... 4.7. idem na kontrolu k neurologičke tak som zvedavá k akému záveru prídeme. Bola som aj na krvné testy a hodnoty magnézia a vápnika mám v norme. A samozrejme ako väčšina tetanikov aj ja mám komplet všetky testy na jednotku že som zdravá ako rybka. No necítim sa tak. Asi v apríli tohto roku bol jeden jediný mesiac kedy som bola plná energie, nemala som ani jediný záchvat tešila som sa z každého dňa naplno a potom sa to spustilo opäť.....

irusa
22. jún 2022

@elektrablade to poznám ..ja mám pri záchvate neskutočnú arytmiu

jamimo
16. okt 2022

@elektrablade Dobrý deň, neviem ako funguje fórum, písala som teraz veľmi dlhý príspevok o mojom zvládaní tetánie, skúste si ho nájsť. Len toľko-Mnoho ľudí si myslí, že Magnosolv keď je na lekársky predpis, musí to byť nejaký super doplnok.Treba čítať zloženie, uhličitan a oxid, čiže 5% vstrebávanie! Ten z Dm som si pozrela schválne, má síce 400mg horčíka ale nepíšu formu. Tipujem, že to bude oxid, ten s radosťou výrobcovia pchajú do každého doplnku, lebo je najlacnejší a najmenej sa vstrebáva.!!!A ľudia si myslia, že užívam horčík, super... 😒 Skúste si prečítať knihu Zázrak jménem horčík od Carolyn Dean, otvoria sa vam oči. Máme viac ako 10 foriem druhov horčíka, vy sa zamerajte na tie s vyšším vstrebávaním napr. Magnézium ororát, chelát, malát, bisglycinát. Magnerot je ororát užívajte prvý týždeň 3x denne 2 tbl, tak sa píše aj v letáku. Tie ostatné dobre vstrebatelné formy kúpite na internete. Skúste si pozrieť aj nejaké blogy a články na googli aj youtube o formách horčíka a vstrebávaní horčíka.

jamimo
16. okt 2022

@elektrablade Ešte som zabudla dopísať, preháňa vás práve preto lebo užívate pravdepodobne magnézium oxid, alebo magnézium citrát, tie majú laxatívne účinky! Mnohí tetanici užívajú Magnerot 3x denne 2 tablety, je tiež, alebo magnézium bisglicynat, magnezium chelát a nepreháňa ich. Pritom jedna tableta má cca 375 mg. Nepreháňa z miligramov ale formy horčíka. Tetániu mám 4 roky, prešla som kus cesty, všetko som si musela naštudovať sama. Nečakajte, že vám lekárka poradí, magistra v lekárni detto. Ich strop je Magnerot-čo je ok, je to forma ororát, keď vidím ako predávajú slávne to magnézium lactici a magme b6 tak sa. mi čočky prevrátia. Sama kardiologička mi povedala na magne b6, že aby ste si splnili dennú normu horčíka tak by ste ich museli prijať 6 tabliet za deň, že nechápe ako to môžu vôbec reklamovať. To bola jedna z mála osvietená. Držím palce k vyzdraveniu.