Mali ste už bolesť pod pravým rebrom?

1. apr 2022

Ahojte.. stretli ste sa už niektorá s bolesťou pod pravým rebrom? Nebolí ma to nejako strašne, že by to bolo obmedzujúce, ale hlavne ráno to cítim. Cez deň ani nie. Z čoho by to mohlo byť?

heln
1. apr 2022

ahoj, napravo je to tusim zlcnik.

deti95060810
1. apr 2022

u mňa to bol žlčník...

fanzine
1. apr 2022

Som v 36. týždni, pod pravým rebrom ma to bolí už asi mesiac, najskôr iba v noci, spávala som iba na ľavom boku, teraz ma to bolieva aj cez den. Môže to byť vraj z pečene dali mi robiť testy, ktoré vyšli negativne. Takže je to vraj z toho že bábätko tlačí hore na rebro, keď bruško klesne dole, malo by to povolit. Skoro celú noc môžem späť iba na ľavom boku.

drmelka
2. apr 2022

U mna to bolo stuhnute svalstvo medzi lopatkami.....mala som to asi 2x.....pobehala som vsetko....sono,CT....a teraz uz viem,ze musim uvolnit medzilopatkove svalstvo....spazmus a je dobre....vyskusaj

tina.olbreitova
19. júl 2022

@fanzine ahoj, prešlo ti to po pôrode?

fanzine
24. júl 2022

@tina.olbreitova Áno prešlo hneď. Ku koncu už to bolo na nevydržanie v noci, ale po pôrode už som ani nevedela že bolelo.

terezka1631
6. feb 2023

@drmelka ahoj, viem že staršia diskusia ale chcem sa opýtať ako sa ti prejavovala táto bolesť keď si mala stuhnuté lopatkove svaly? Ja mám s chrbticou dlhodobé problémy, poslednú dobu ma bolí pod pravými rebrami na dotyk vystreluje to skôr do chrbta. V piatok idem k dr.tak sa na to spýtam. Ďakujem

drmelka
21. máj 2023

@terezka1631 ahoj,sice asi neskoro....mavam to stale...ale je to moka chyba,lebo s tym robim malo....ked mam stuhnute svaly v okoli chrbtice pod lopatkami a medzi lopatkami,tak mi bolest vystreluje niekedy az pod rebra. Absolvovala som vsetky vysetrenia,dokonca aj CT....ci nahodou,pecen,pankreas,zlcnik....no vsetko bolo OK. Musim si vzdy rozcvicit chrbat....beriem Becko ale hlavne pohyb a cvicenie mi vzdy pomozu a nesmiem sediet v urcitej polohe dlho. Ked mam stuhnute svaly mam vtedy aj problem s dychanim....takze asi tak