Mali ste už zlomený malíček na nohe?

pimpulienka
2. apr 2017

Ak ano davali vam sadru, alebo len fixovali o druhy prst? Dakujem

natalka13
2. apr 2017

fixovali

leenkaa2014
2. apr 2017

Ahoj, ja som mala zlomeny minulý rok, dali mi fixaciu o druhý prst a následne po dvoch týždňoch fixácie rehabilitáciu.

jankalukasova
2. apr 2017

Ja som mala asi 15 ked sa mi podarilo si ho zlomit... a len mi to fixovali.

santeema
2. apr 2017

fixovali asi 3 tyzdne a viac menej som mala klud a nohy vykladat co najcastejsie, neboli to potom a nepuchne.

indiankaindi
2. apr 2017

@pimpulienka ja som mala malíčky zlomené na oboch nohách asi 1000x, dokonca aj tie druhé prsty. A vždy mi to iba fixovali, aj malíček, aj druhý prst dokonca fixujú. Do sadry by sa im to nedalo dať.

pimpulienka
autor
2. apr 2017

Ďakujem vam, lebo dnes som bola na pohotovosti sice sa mi to stalo uz v stredu vecer, ale myslela som, ze je to len riadne buchnute, farebne hroza, boli to taktiez vyrazne, chodim viditelne bolestivejsie..manzel a ocino ma dokopali ist to radsej pozriet..verdikt bola zlomenina nad klbom a chceli mi ist davat sadru, ze mam pockat a idu mi ju namiesat a ja som pozerala ako puk, nesuhlasila som s tym na zaklade toho, ze najprv mi povedali podla rtg , ze je to ok a po par sekundach, ze pockajte noe je, je to zlomene takze tento pristup ma odradil cokolvek s nimi riesit zajtra sa chystam k odbornikovi, ktory rtg spravi este raz a zistim, ci aj on bude za sadru na celu nohu 🤦🏻‍♀️😳

indiankaindi
2. apr 2017

@pimpulienka fuha, to je zvláštny postup, ešte som nepočula, že by kvôli malíčku na nohe dávali sadru na celú nohu. Ale tiež nemôžem vedieť všetko. Uvidíš zajtra, držím palce, aby to bolo ok a nebolelo moc. Vykladaj nohu hore, bude to menej bolieť 🙂 A kým nemáš fixáciu alebo sadru, skús si na to nacápať nejaký gel. Pomôže minimálne od modrín a bolesti 🙂

natalka13
2. apr 2017

syn mal zlomene zaprstne kosticky na dvoch prstoch a sadru po koleno

lulu2014
2. apr 2017

@pimpulienka ja sa zaraďujem medzi vás.....už asi 5-6 krát...a dvakrát aj ten vedľa a vždy len fixovali leukoplastom o druhý prst alebo prsty. Držím palce. 😉

pimpulienka
autor
2. apr 2017

Dala som si len leukoplastovu fixaciu od nich takze to mam take prichytene momentalne, uvidim zajtra dost sa bojim tej sadry. Dcerka je akčna, ja som akčna neviem si to dost dobre predstavit 😕

pimpulienka
autor
2. apr 2017

ano a gel som si davala od tej stredy kazdu chvilku ta modrina mizne, len malicek je stale napuchnuty

pimpulienka
autor
2. apr 2017

Zlate ste dakujem ☺

pimpulienka
autor
2. apr 2017

sadra po koleno? neviem si to predstavit 😩

sandrasstini
2. apr 2017

Len fixovali

natalka13
2. apr 2017

v pohode s nou lietal kade tade aj preliezal plot.

pimpulienka
autor
3. apr 2017

Takze mam len fixaciu tej zlomeniny ziadna sadra sa nekona 👏🏼 chvalabohu dakujem vam skusenosti a odpovede 😊

lulu2014
3. apr 2017

@pimpulienka super tešíme sa že sa nebudete otravovať so sadrou 😉

pimpulienka
autor
11. apr 2017

Kočky mam otazku. Ako dlho ste zlomeny malicek fixovali? Zatial to mam len 10 den..a ako casto ste to menili? ked som bola na kontrole tak ma lekar sprdol, ze co tam na tom chcem menit, ze je to ok, ale rada by som to mala pod tym aj čiste.. a vymenila to..

pimpulienka
autor
11. apr 2017

este dodam, ze ma stale velmi boli a chodim zle..

natalka13
11. apr 2017

Fuha, asi bolo treba tu sadru, ono zlomeniny niesu rovnake. Ja som mala dvakrat a vzdy druhy treti den to uz nebolelo.

indiankaindi
12. apr 2017

@pimpulienka ja si už presne nespomínam, bolo to dávnejšie, ale ja som to mala myslím 3 týždne alebo 5. neviem presne. Ale tiež mi to nemenili, max. ak sa mi ten leukoplast začal odlepovať alebo uvoľňovať.

smutko4
12. apr 2017

Dcére to len zamilovali o druhý prst, samozrejme, že zakopala o zárubne a ten istý prst zlomila na druhý krát a tiež iba zafixovali

pimpulienka
autor
13. apr 2017

Dakujem vam zatial to mam mat 3 tyzdne a potom to pozrie.. celkom dost to stale boli a krivam

kvojtanikova
13. apr 2017

@pimpulienka ahoj aj ja som mala zlomeny, len fixovali o druhy prst a potom som si to aj sama hocikedy odviazala umyla ked treba natrela nejakym gelom... Podla mna ak mas pocit ze si to potrebujes odlepit tak to urob. Ja som to mala v zime takze sa mi asi viac potili nohy.

lenicka12
13. apr 2017

@pimpulienka ja keď som bola siedmačka tak som si zlomila malíček na nohe zakopnutím o postel. 2 týždne v dlahe a potom 2 týždne v sadre. Neskutočne vytešená som bola,lebo som nesmela do školy. Podotýkam že dlahu aj sadru som mala pod koleno. To bol rok tuším 1993-94. Možno teraz to robia inak. Ale tiež ma to dosť bolelo aj opuch som mala riadny o farbách na prste ani nehovorím. Drž sa. A skoré uzdravenie.

marcelatje
13. apr 2017

Ja som mala sadru po koleno 👍

cwilinge77
13. apr 2017

ja som mala zlomenu piatu kost od malicka a tiež sadru po koleno a tehotenske brucho pred sebou :D

eeffka
13. apr 2017

@pimpulienka malicek som mala zlomeny, bolel ma si 3hod, potom mi ho napravili prilepili a chodila som s tym,soferovala absolutne ma neobmedzoval
sa mi zda dost dlho aby ta este bolel
prilepene som to mala 3t potom uz netrebalo ale ja som si to lepila este dalsi mesiac pre moj pokoj. Bolo leto a chodila som v zabkach , hole nohy bala som sa

patka24
13. apr 2017

No ja som mala zlomeny prostredny prst dva krat, prvy krat som sla na chirurgiu a fixovali mi to asi tak, ze po dvoch krokoch mi to cele odpadlo, ked som si zlomila prst druhy krat, ani som k dr nesla

krinolina
9. máj 2017

ja mam zlomeny malicek na nohe od minulej stredy, stalo sa mi to pred poobednou v zhone som zakopla do stola v obyvacke, este som bola hrdinka a odrobila poobednajsiu, od stvrtku mam malicek fixovany o vedlajsie dva prsty, ale boli ma to stale, nodrinu mam az po clenok, stupit normalne nemozem, skor nahynam nohu a stupam na bocnu hranu, teraz ste ma normalne vylakali aby mi nedali sadru